Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI DSG Max Hızınız ve Yakıt Tüketiminiz

suzunkopru

Kayıtlı Üye
Bende şu anda Leon 1.6 TDI DSG var. Bu aracın aynı cinisinden olan diğer araçların bilgilerini alarak bir karşılaştırma yapabileceğimiz düşünüyorum.
Yazılım olup olmadığı da önemli bir mesele, yani beygir gücü ve torku arttırmak için bir müdahele yapıldı mı?
Mazotun TL bazındaki durumu için, mazotun o nadaki bir litresinin fiytıda gerkiyor. Çünki; Mazotun fiytı sürekli değişiyor.

Şöyle yazarsak bilgiler daha verimli olur ve işimize yarar.

Araç: Leon1.6 TDI DSG
Model Yılı: 2011
Kaç Km'de: 8.950 km
Max Hızım: 198 km/h
Yazılım varmı: Yok
100 km Yakıt Tüketimi Litre bazında: 6,97 litre
Yakıt tüketimi : Şehir İçi
100 km Yakıt Tüketimi TL bazında: 25,16 TL
Alınan mazotun litresi TL bazında: 3,61 TL

Kaç Km'de: 14.000 km
Max Hızım: 205 km/h

Kaç Km'de: 3000 km
Max Hızım: 210 km/h

100 km de ki yakiti maksimum hiz aninda mi sordunuz anlamadim ama normal kullanimda 6.0 - 6.4 arasi degisiyor. BP Ultimate aliyorum mazot, TL bazinida oradan hesaplarsiniz :)

Kaç Km'de: 3000 km
Max Hızım: 210 km/h

100 km de ki yakiti maksimum hiz aninda mi sordunuz anlamadim ama normal kullanimda 6.0 - 6.4 arasi degisiyor. BP Ultimate aliyorum mazot, TL bazinida oradan hesaplarsiniz :)

Şehir içi yakıtı sordum. Ama max hız ve yakıt durumu oldukça iyi. Araç kullanımınız nasıldır, yani şehir içi 6 litre için nasıl bir kullanım yolu takip ediyorsunuz? 210'a nasıl çıktınız?

Bursada yasadigim icin trafik derdim cok yok. O bakimada biraz daha dusuk normal olarak sizinkinden :) Kullanim genelde manuel yada spor mod. Spor modda kullaniyorum cunku; arac daha atak oluyor, yakit tuketimi konusunda da trafik olmayan bir yere gore D'den daha ekonomik. Cunku 60la giderken 7. viteste arac zorlaniyor, devir cok dusuk oldugu icin. Spor modda yine 60la gidiyorum 5. viteste ama. Devirde normal, olmasi gerektigi gibi oldugu icin az yakiyor. (Benim icin boyle en azindan, yanlista olabilir, yaniliyor olabilirim ama denemelerim sonucu bana spor mod daha iyi geldi.) Maksimum hizida istanbul edirne arasinda yaptim. Aracin rodaji yeni bitmisti. Otobanda bulunca uzun, zorladim araci :)

Bu bilgiler ışığında 1.6 TDI'lar en çok 210 yapabiliyor.
Yakıt şehir içi: 6 - 7 litre civarlarında seyrediyor.

Kaç Km'de: 12900km
Max Hızım: 190 km/h
ş.içi tüketim:6.8LT mazot

son hızda, çoğu kişi bilir izmitten opet mehmetçik vakfına doğru temde hafif aşağı meyil vardır orda zorladım. ancak 190ı geçemedim. benim araçtamı sıkıntı var? S6 damı son hız yapıyorsunuz? D7 demi? ben D7 de 190 ı geçemedim. S de denemedim.(çok yüksek devirde oluyor diye) bence tüketimi makul, benzinli araçlarla (ne ollursa olsun, tsi, vvvt-i, vs.)6lt tüketimler bence ş.içi gerçekçi değerler değil.

onun dışında escape arkadaşında dediği gibi genelde S modunda kullanıyorum. kaldıki D modunda aracı sakin kullanmak imkansız gibi bişi. arkadaş bu araç 50 ile D5 gitmiyor (1100dd) 60 ile D6 da gitmiyor, 65-70 ile D/ de hiç gitmiyor. bu devirleri ekonomi için ayarlayan mühendisin(veya ekip ise tüm ekibin) hocasının aklına şaşıyorum. sonuçta araç gitmeyince kickdown yapıyor D7 den D5 e veya D4 e alıyor ne anladım ben böle ekonomiden. S modunda hiç değilse gaza sakin sakin basıp ona göre kendimi ayarlıyorum. manule kullanmak istemiyorum işime gelmiyor. :)
bu düşünceme güveniyorum. gelsin DSg nin Alaman baş mühendisi, yanımda aracı kullansın. düz yolsa sakin sakin giderken 60 ile D7 ye atan aracı nasıl ilerletecek göreyim...

Şöyle yazarsak bilgiler daha verimli olur ve işimize yarar.

Model Yılı:
Kaç Km'de:
Max Hızım:
100 km Yakıt Tüketimi Litre bazında:
Yakıt tüketimi : Şehir İçi
100 km Yakıt Tüketimi TL bazında:
Alınan mazotun litresi TL bazında:

Yani S'de kullanmak dahamı ekeonomik oluyor ben orasını tam anlamadım.
Ben 198'e tiptronik manuelde çıktım. Otomatikte iken son hızı denemedim.

sizin iyiymiş ya
km: 4500
ortalama:7-8
30 krş
max:200km/h

Geri
Üst Alt