Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 tdi dsg gizli partikül sorunu

muhammetselmannesne

Kayıtlı Üye
Merhabalar uzun bir aradan sonra yeniden aranıza seat leon aracım ile katıldım :) aracım 2019 model 1.6 tdi dsg şanzıman sıfır aldım şuan 500 km ye geldi yaklaşık 150 - 200 km arasında aracım durduk yere fan açıyor rolanti devri 1000 e yaklaşıp yakıt tüketimi bir miktar artıyor sanırım bu durumda partikül rejenerasyon işlemi oluyor diye tahmin ediyorum sorum şu ki sıfır araçta 200 km de bir bunu yapması normalmi ? özellikle dizel leon kullanan arkadaşlarımın yardımını bekliyorum sizlerdede bu şekildemi oluyor fan açtığında yaklaşık 15 dk sürüyor aracın kendine gelmesi daha önce dizel kullandım ama hiç böyle bir durum ile karşılaşmamıştım.

Muhammet kardeşim. Öncelikle aracın hayırlı olsun.
Partikül filtresi dolduğunda bu söylediğin durumlar gerçekleşir ama 500 km deki bir aracın partikül filtresinin dolması imkansız bir durum. Bak çok zor demiyorum. İmkansız.

Farklı bir sorun olabilir. Madem sıfır aldın vakit kaybetmeden götür servise çözsünler problemini.

He şöyle bir durum da aklıma geliyor. Aldığın yakıt tortulu ve pis bir yakıttır belki ondan yapıyor olabilir.
Yakıtın fişi duruyorsa saklamaya devam et derim. Bilmediğin veya kuytu köşe istasyonlardan da yakıt almamanı tavsiye ederim.

Ayrıca rejenerasyonda kadranda partikül ışığını görürsün.

Muhammet kardeşim. Öncelikle aracın hayırlı olsun.
Partikül filtresi dolduğunda bu söylediğin durumlar gerçekleşir ama 500 km deki bir aracın partikül filtresinin dolması imkansız bir durum. Bak çok zor demiyorum. İmkansız.

Farklı bir sorun olabilir. Madem sıfır aldın vakit kaybetmeden götür servise çözsünler problemini.

He şöyle bir durum da aklıma geliyor. Aldığın yakıt tortulu ve pis bir yakıttır belki ondan yapıyor olabilir.
Yakıtın fişi duruyorsa saklamaya devam et derim. Bilmediğin veya kuytu köşe istasyonlardan da yakıt almamanı tavsiye ederim.

Ayrıca rejenerasyonda kadranda partikül ışığını görürsün.

Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun inşallah . gösterge de herhangi bir ışık yanmıyor sadece fan açıyor ve devir 1000 e yükseliyor rolantide yakıt tüketimide artıyor yakıtı hep shell den alıyorum devamlı aynı istasyondan alıyorum ve eski araçlarımada ordan alırdım bildiğim yer yani ancak araç dizel ve ben hafta içi işe gidip geliyorum gidiş geliş 12 km birde otomatik vites olduğu için 1800 - 2000 devir arası vites atıyor düşük devirde kullanıyorum ister istemez aceba bundanda kaynaklanırmı ? servise gidecektim gitmedim ancak bayideki satış temsilcisini aradım dedim böyle böyşe diye oda btün leonlarda hatta 1.6 tdi araçların hepsinde böyle dedi normal birşey sen duyma sesi mesi kullan dedi ancak pek inandırıcı gelmediği için bana gruptaki tecrübeli arkadaşların da fikrini almak istedim .

Öncelikle aracınız hem hayırlı olsun hemde geçmiş olsun.Pdf lambasından bahsetmemişsiniz.pdf temizliğinde lamba yanması lazım.Birde önceki aracımdan edindiğim tecrübe arac pdf temizliği yaparken motordan dışarı çok pis bir koku yayılıyor.Afedersiniz sanki leş kokusu gibi .Aracınız bahsettiğiniz gibi çalıştığında aractan inip dışarıda böyle bir koku varmı?takip etmenizde fayda var.Zere pdf temizliğinde yanan partiküller böyle koku yayıyor.

Öncelikle aracınız hem hayırlı olsun hemde geçmiş olsun.Pdf lambasından bahsetmemişsiniz.pdf temizliğinde lamba yanması lazım.Birde önceki aracımdan edindiğim tecrübe arac pdf temizliği yaparken motordan dışarı çok pis bir koku yayılıyor.Afedersiniz sanki leş kokusu gibi .Aracınız bahsettiğiniz gibi çalıştığında aractan inip dışarıda böyle bir koku varmı?takip etmenizde fayda var.Zere pdf temizliğinde yanan partiküller böyle koku yayıyor.
Hayır öyle koku felan gelmiyor lakin eksozdan sıcak hava geliyor eksoza baktım duman varmı diye aralıksız sıcak hava geliyor normalden biraz yogun şekilde

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Normaldir dusuk devirli ve kisa kullanimlarda arac pdf filtresini temizleyemez boyle yapmasi normal araci yuksek devirli kullanin yapmamaya baslar sadece filtre tikandiktan sonra temizlemek cok zor o yuzden kendini tikanmadan onlem aliyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bugün servise gittim normal olduğunu tam tıkanmadan temizlik yaptığından dolayı bu sırada yakıt püskürtmesini artırıp motor sıcaklığı ile egzozdan partikülü atması gerektiği için motoru koruma amaçlı fan açtığını söylediler birde kısa mesafe sürdüğüm için sport modunda sürmemi tavsiye etti ki motor daha çabuk ısınırmış partikülü tıkamaz yakar dedi neyse yakıtıda bp den almamı tavsiye ettiler servise gelen araçlardan en sorunsuz bp'den alınan yakıtlardanmış herne kadar doğru deneyip göreceğiz artık. yorum yapan ilgilenen herkeze teşekkür ederim ...

Geri
Üst Alt