Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 tdi cr style rodaj dönemi yakıt !!

anlamadım gitti leon 1.2tsiyı ne umutlarla aldık ortalama 9dan aşağıya düşmüyor of!:confused:

biraz sürüş karakterinizden kaynaklandığını düşünüyorum..dur kalk çok yapıyorsanız normal..uzun yolda o umutlarınız boşa çıkmaz :)

anlamadım gitti leon 1.2tsiyı ne umutlarla aldık ortalama 9dan aşağıya düşmüyor of!:confused:

sert kullanmayı pek sevmem usul usul kullanırım ama 9 ortalamayı hiç görmedim
en son geçen hafta çanakkaleden gelirken 2 kişi +350 kg civarı yükle 120 sabitle klima açık 6,7 lt yaktım
ben 6 larda geziyorum
arabayı aldığım günden beri aldığım benzin fişlerini dosyalıyorum üşenmesem kaç lt yakıt aldığımı yazarım ama uzun iş lt/km'den ortalamayı hesaplıyabiilirdin

karışık tüketimde ortalamam genelde 4.8 civarı 90-100 km hız ile şehir içide çok zorladığım zamanlar dışında 5.7 yi geçmiyor hiç.Ama belirtmeliyimki son 3000 km dir bu böyle ve 15.000 bakımını yaptırcam bu hafta.Gaz ve motor tepkilerine alışmaylada bu işin doğrudan ilişkisi var bence.

bızım leon 5 8 5 9 sevıyelerınde hergun 80 kım standart yol gıdıyor bır yanlısım yoksa 900 950 km arası gıdıyor depoyla !! sakın kullanımda cok az yakıyor ancak ne zamankı asılıyorsun basıyorsun 8 lerde gezıyor

manuel 1.6 TDI. sakin kullanımda 3.9'a kadar indirdim ortalamayı. fakat normal şehir içi sıkışık trafikte 5.7-5.8 civarı oluyor. araç 11.300 KM.de. daha bakıma hiç girmedi.

manuel 16.TDI de 7.5 litreden aşağısını nerdeyse görmedim

valla ben allah ne verdiyse yapıştırdım hiç dikkat edilmedi

şu an 18 jantlarla 7.5 ortalama yakıyor hafif kasmayla
rahat kullanım 6.5 6 litre civarında

Geri
Üst Alt