Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 tdi cr style rodaj dönemi yakıt !!

oknakn

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar geçen ay leon 1.6 tdi cr style aldım kafama takılan bir kaç şeyi sizlere sormak istiyorum.

araç şuanda 800 km de

1- aracı çalıştırdığımda 300-400 metre gidince yol bilgisayarında 16.0 lt gibi bi rakam görünüyo sonra gittikçe hızla düşüyor bu normal mi?

2- ilk aldığımda şehirdışı ortalama 7.2-7.5 arası bi tüketim oldu bu değerler nasıl?

3- bi kaç gün sonra istanbula gidiyorum yaklaşık bi 1500-1600 km yolum var sizce bu yolu nasıl gitmeliyim biraz zorlasam mı?

4- birde kontağı açtığımda egzos işarati gibi bi işaret çıkıyo hemen kayboluyo bu nedir?

5- birde serviste takılan park sensörlerinin sesi çok az duyuluyo bunu servise gitmeden halledebilir miyiz. yoksa herhangi bi servise gitsem ücretsiz hallettirebilir miyim?

bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

kendinizi üyelerimiz bölümünde tanıtırmısınız...

Benimde aracım 1.6 tdi manuel, bende ilk aldığımda 7 gibi değerler görüyodum şu an aracım 1500 kmde
ilk depoyla yaklaşık 650km gittim, ikinci depoyla yaklaşık 850km gittim. Aynı aracı kullanan forumdaki arkadaşların dediğine göre ilk bakımdan sonra değerlerin daha da düşeceği doğrultusunda, 4 gözle ilk bakımı beklemekteyim :)

yeniyim daha üyeler bölümü nerde göremedim hemen tanıtayım kendimi :)

Benimde aracım 1.6 tdi manuel, bende ilk aldığımda 7 gibi değerler görüyodum şu an aracım 1500 kmde
ilk depoyla yaklaşık 650km gittim, ikinci depoyla yaklaşık 850km gittim. Aynı aracı kullanan forumdaki arkadaşların dediğine göre ilk bakımdan sonra değerlerin daha da düşeceği doğrultusunda, 4 gözle ilk bakımı beklemekteyim :)

bende 1.6 TDİdsg kullanıorum yakıtı hiç ölçmedim ama şunu biliorum ilk bakımdan sonra hiç bişey değişmiyor değişmez sadece pisikolojik :D bnm arabam 9000km de bakımdan sonra bi beklentim yok

aslında benim sorum şu şimdi istanbula geliyorum yakında 1600-1700 km mesafe yolda nasıl gitmem gerekiyo motoru açmak için?

aslında benim sorum şu şimdi istanbula geliyorum yakında 1600-1700 km mesafe yolda nasıl gitmem gerekiyo motoru açmak için?

motor devirli kullandımmı açılır ama normal şekilde de açılır illa son hız gitmeye gerk yok vites oranlarını sona kadar tek tek giderseniz motor açılır ben öle yapmıştım

bende 1.6 TDİdsg kullanıorum yakıtı hiç ölçmedim ama şunu biliorum ilk bakımdan sonra hiç bişey değişmiyor değişmez sadece pisikolojik :D bnm arabam 9000km de bakımdan sonra bi beklentim yok

ne kadar değerler beni tatmin etsede inanmıştım, şu an bu sölediğinle hafiften hayal kırıklığı yaşıyorum :D

teşekkürler vites oranları derken 4000 devir mi yoksa dahada yukarısı mı kırmızı bölüme kadar ??

Geri
Üst Alt