Leon 1.6 TDİ Turbo basınç? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Leon 1.6 TDİ Turbo basınç?

GKN

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar 1.6 tdi leonların turbo basıncı kaç bar basıyor ? fikri olan bu motor hakkında yorum yapabilirmi ?

ERK_RS

Kayıtlı Üye
peki ayberk ayni sayfada ust kisimlarda 3 silindirli 1.4 tdi icin 2,3 bar mi diyor yoksan ben mi yanlis okuyorum :(

"Garrett variable turbine geometry (not all models) turbocharger incorporated in exhaust manifold, 2.3 bars (33.4 psi) absolute boost"

kurtbil

Kayıtlı Üye
dızellerın basıncı benzınlı turbo arabalardan fazladır her zaman ıcın

YCO

Kayıtlı Üye
1.6 bar iyiymiş..
dizellerin aynı hacimdeki benzinli turbosundan daha yüksek basınçla çalıştığını biliyodum ama bu kadar fark olduğunu bilmiyodum..Ford'un 1.6 dizelinin turbosunu dışardan incelemiştim..1.4T'nin turbosundan "dışardan" boyut olarak hiç bi fark gözükmüyodu..Garrett olması dışında.. :)

kurtbil

Kayıtlı Üye
1.6 bar iyiymiş..
dizellerin aynı hacimdeki benzinli turbosundan daha yüksek basınçla çalıştığını biliyodum ama bu kadar fark olduğunu bilmiyodum..Ford'un 1.6 dizelinin turbosunu dışardan incelemiştim..1.4T'nin turbosundan "dışardan" boyut olarak hiç bi fark gözükmüyodu..Garrett olması dışında.. :)
dızel turboları vnt oluyor genellıkle o da dıger farkı ,dızel motor calısma prensıbı gergı yuksek basınclı hava sokmak adına bu kadar yuksek basınclarda calısıyor olabılır turboları aynı zamanda az devır donup kısa aralıklarla basıncla doldugu ıcın turbo ,benzınlı turbo b aracın turbosu ıle aynı yıpranma payına sahıp olmalı