Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 motorlarda 16valve olan var mı?

lionriza

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar leon 1.6 style lerdeki motorlar acaba 16valve midir? çünkü aynı 102hp lik motorlarda a4 ve jettalarda 16valve olanlar var...

Benim bildiğim seat'ta 1.6 16V yok. 8V var ancak subaplar diğer 8V olan araçlarınkinden daha büyükmüş, alırken öyle bir bilgi duymuştum aklımda kalmış.

ya işte bu araçla 120 ile giderken 4 bin yaklaşıyor devir acaba dedim 2009dan sonra yenilediler mi bişi...

2006 sonrası 1.6 leonlar 8v dir. 16v yoktur.

ok. ilginize teşekkürler leonun bu ihtişamlı görüntüsüne uygun motorlar seçmesi şart oldu bence...

2005 sonrasında yoktur...audi de fsı motor var bu motor değil...jetta da da başta fsi motor vardı sonra kaldırdılar ona da leonun motorunu koydular son seri 2008 sonrası passatlara da leonun motorunu koydular 1.6 102 hp 8v...hiçbir vw de 102 hp 1.6 16v motor yoktur çünkü 16v fsi motorlar 115 hp idi vede kaldırdılar...

ok. ilginize teşekkürler leonun bu ihtişamlı görüntüsüne uygun motorlar seçmesi şart oldu bence...

TSI desem? ama büyük ihtimalle lpg düşündüğünüz için bu cümleyi sarf ettiniz. anlıyorum. bu arada lpg ye 15 kuruş zam gelmiş.

Sizlerin seat dediğiniz marka mk2 leon ile mi başlıyor:) Şu forumda dünya kadar bilgi var kıçı kırık 1.6 ile ilgili :) mk1 leonlarda 1.6 16V bcb motor var.mk2 leonlarda 1.6 8v sr motor var.Fsi motorlar yanlışım yoksa yurt dışında bazı ülkelerde var ama Türkiyede yok.

Geri
Üst Alt