Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 lt TDI CR DSG hakkında [Yardım]

ultraBeyzade

Kayıtlı Üye
Merhabalar, yaklaşık 3 aydır araba almak istiyorum. Leonları her zaman beğenirim, öncelikli hedefim Golf 7 idi. Ancak sipariş dahi alınamıyor ve fiyatlar da canımı sıktı. Bunun için de Leon'a yöneldim ancak, öncelikli olarak Leona yönelmeyişimin sebebi daha önce Seat marka otomobil kullanmamış olmamdan dolayıydı. Leon'un dizel ve donanımlı olması da şuan almam için sebep oldu.

Manuel vites 1.6 tdi almayı düşünüyordum fakat bulunmadığını öğrendim bayiden. Bu yüzden Dsg'ye yöneldim. Araç için aldığım fiyat 51.400, buna trafik sigortası, plaka hiç bir şey dahil değil. Copa Plus paketi de ücretsiz. Ankara'da olmadığı için İstanbul'dan gelecek araç. Aklımda bir kaç soru var, cevaplayabilirseniz sevinirim.

1.) DSG kronik bir arızası var mı? Sıkıntı yaşar mıyım? Yaklaşık 5-6 sene bineceğimi düşünüyorum.

2.) Aracım yeni kasa çıkınca fazla bir değer kaybına uğrar mı? Aracın 2.el piyasası ne durumdadır?

3.) Seat Leon yol tutuşu, konfor ve ataklık-hızlanma anlamında iyi bir araç mı?

4.) Aldığım fiyat yaklaşık 52.000 TL'ye geliyor sanırım her şeyiyle birlikte, Copa Plus paketi de dahil. Sizce bu aracı almalı mıyım?

kardeş kesinlikle almalısın yol tutuşu çaok güzel ikinci eli biraz agırdır ma kim takar fiytaları iyi araştır derim
bence yeni kasa çıkınca eskikasalar efsane olacak merak etme

Copa Plus paketi leon 1.6tdi dizel kaçırılmamalı derim ben aldıktan 3 ay sonra çıktı şimdi pişmanım :mad: az sayıda kaldıgınıda biliyoruz varsa imkanın tavsiye ederim yol tutuşu olarak söyle söyliyim senin yapıcagın bütün hataları telafi eder en keskin vrajları bile sert bir şekilde girdiginde çok rahatlıkla yola devam edersin adama zevk veriyor hatta :D dsg kullanıyorum daha şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadım düzgün bir şekilde kullanıldıgında uzun süre sorun yapmıyacagının kanısındayım bir kere kullandın mı baska otomatik kullanmazsın dsg candır 0 100 kadar ara hızlanmalar dahil çok seri ama 120 sonra gaza yüklendigin de alt hızlara göre tatmin etmeyebilir ozaman 2.0tdi alıcan bu normal:) yakıt olarakda cimridir tam depo 55 litre yazın 1000km yapıyordum uzunyol ve şehir içi karışık

martta yeni kasa geliyor biraz daha bekleyim 2.el copa plus da alabilirsin az km 3000 5000km arası bulursun kanımca dahada uygun gelebilr tercih senin ikinci eli sorarsan uzun sürede zarar etmessin ama alıp bir yıl içinde satmaya karar verirsen zarar edecegin kesin wolksvagendeki gibi degildir ikinci elleri bilgin olsun:eek:key:

Merhaba bende Dsg Leon peşinde koşanlardanım yaklaşık 1 aydır araştırmalarım başladı size verilen fiyat nereden bilemiyorum ama İstanbul Seat Leon Doğuş satış ofisinden almış olduğum fiyat ve kredi hesaplamalarının belki işine yarayabileceğini düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun. Birde Ankarada bir kişiye ulaştım adamların ellerinde 150 Adet Leon Dsg Modeli var Türkiyenin çeşitli yerlerinde kiralamalrda kullanılmış daha 5000 km yeni görmüş Ocak/2013 vergileri ve kaskoları olan bir satıcıda var oda fiyat olarak 46.000 istiyor. İstersen telefonunu seninle paylaşırım bi arayıp kendin konuşursun şuan ankarada ellerinde 4 adet leon varmış ama bitse bile eskişehirdede aynı özelliklerde 2 tane daha olduğunu sölediler. Bilgin olsun.

Leon 1.6 TDI 105 hp DSG Copa plus paketide içine dahil edilmiş şekilde
araç satış fiyatımız 53.500 +Trafik sigortası olup kampanya ayın 18’ine kadar
devam etmektedir.

40.000 tl Kredi aylık ödemeleri ;
24 ay 1.932 tl
36 ay 1.380 tl
Olup 600 tl dosya masrafı bulunmaktadır.

43.500 TL kredi aylık ödemeleri;
24 ay 2.101 tl
36 ay 1500 tl
Olup 600 tl dosya masrafı bulunmaktadır.

Saygılarımla,

Not: Aracın fatura tarihindeki fiyatları geçerlidir

Çok teşekkür ederim bilgiler için.

@owen85 Çok teşekkürler. 2.el düşünmüyorum, sıfır araçta da copa plus paketi hediye olmasını da gerçekten avantaj olarak gördüğüm için tercih ediyorum.

Al hocam al... Sıfır copa plus paketlisinden al.. Ben alalı 2 hafta oldu..acaip memnunum..o hazzı kolay kolay başka araçta yaşayamazsın...leon CANdır.net :seat

Al hocam al... Sıfır copa plus paketlisinden al.. Ben alalı 2 hafta oldu..acaip memnunum..o hazzı kolay kolay başka araçta yaşayamazsın...leon CANdır.net :seat

ben de mi alsam acaba kardeş, takas makas yok mu ki? konya seat attarlar dan bi mesaj geldi ama tam anlayamadım özel takas desteğiyle falan diye.

ben de bu leonumu (seviyorum ama) verip sıfırına binmek istiyorum aslında...

ben de mi alsam acaba kardeş, takas makas yok mu ki? konya seat attarlar dan bi mesaj geldi ama tam anlayamadım özel takas desteğiyle falan diye.

ben de bu leonumu (seviyorum ama) verip sıfırına binmek istiyorum aslında...
takas desteği kampanyası var şu an evet...şu anki leonunu götürürsen eskiye göre daha fazla takas desteği sağlıyorlar...amaç ellerindeki son leon copaları bitirip yeni kasaya yer açmak vitrinlerde..ama yeni kasayı bugüne kadar beğenen duymadım..buna bayiiler de dahil...

takas desteği kampanyası var şu an evet...şu anki leonunu götürürsen eskiye göre daha fazla takas desteği sağlıyorlar...amaç ellerindeki son leon copaları bitirip yeni kasaya yer açmak vitrinlerde..ama yeni kasayı bugüne kadar beğenen duymadım..buna bayiiler de dahil...

valla kafama iyice soktunuz bu düşünceyi, napacam bilmiyorum, düşünecek o kadar şey arasında karar vermem gereken bi de bu çıktı şimdi:rolleyes:

Geri
Üst Alt