Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 102 8v LPG Düşünüyorum Yardım.

Benim araçta sport up imzadaki aracım değil onu sattım yeni aldım lpg yide ben taktırdım bendede benzinli halinden farkı yok buji ve hava filitrelerinin durumuna da bir baktır istersen onlar eskiyse ondan da fark eder birde ben lpg taktıralı 3 hafta kadar oldu sen ölçümünü kış aylarında yaptıysan ondanda kaynaklı olabilir malum kışın biraz daha fazla yakar ayrıca ben aracı kayseride kullanıyorum trafik durumunuda göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum
aracı yeni bakıma verdim ama bujiler degişmedi yeni dediler bana hava filtreside oyle.kışın araba 320 km yaptı bir depoyla kışın dahada vahim durum :)

2 hafta önce taktırdığım tüpü 88 TL ye fullemiştim.. 325 km oldu halen gidiyorum bakalım daha ne kadar dayanabilecek...üstelik her düzlükte yükleniyorum arabaya E-5 te trafik yoksa 140-150 km hızdan aşağı düşmüyorum hatta bazen abartıp 180-190 da gördüğüm oluyor ama bitiremedim gazı... bu kadar yüklenmeye bakalım ne kadar yakacak diye uğraşıyorum ama bitmedi... benzinden sonra alışkın değilim ben bukadar az parayla çok gitmeye :D

2 hafta önce taktırdığım tüpü 88 TL ye fullemiştim.. 325 km oldu halen gidiyorum bakalım daha ne kadar dayanabilecek...üstelik her düzlükte yükleniyorum arabaya E-5 te trafik yoksa 140-150 km hızdan aşağı düşmüyorum hatta bazen abartıp 180-190 da gördüğüm oluyor ama bitiremedim gazı... bu kadar yüklenmeye bakalım ne kadar yakacak diye uğraşıyorum ama bitmedi... benzinden sonra alışkın değilim ben bukadar az parayla çok gitmeye :D
depo bitince haber ver km yi :p

walla daha önce taktıranlar 400 km yi görürsün dediler ama bakalım.. eğer 400 km yi görürsem gidip tüpün beynine sen daha önce nerelerdeydin diyerek sarılıp öpecem :D

Ben 16v Leonda LPG kullandım. Ki 16v sıkıştırması farklı olduğu için Türkiye şartlarında daha zor bir motor.
Diyeceğim şu ki, hazır LPG li araç almaktansa alıp kendiniz LPG takmanız daha iyidir. Bu konuda montaj işçiliği çok önemli..
Bir diğer önemli husus ise, LPG ayarı..
Bu ikisi de iyi olduktan sonra benzinden farklı hiç birşey olmaz..
Araca binenler de anlayamaz LPG olduğunu..
Benim arabamı kurtbil epey incelemişti, ona da sorulabilir :)

bencede başka yerde bi ayar yaptırmayı dene.. birde hangi yakıt istasyonundan LPG alıyosun... hava basıyo olmasınlar?

Lpg montajını yatırdıgınız yer çok önemli benim araçta 1.6 8 valf maximum 0.22 kuruş yakıyor şehir içi şehir dışı 0.18 kuruş oda 100 ile 110 km hizlarla

Geri
Üst Alt