Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi vs Getz 1.5crdi DRAG

piyasada dolanan hiçbir 1,5 1,6 stock dizel (performans makineleri hariç) 1,4 tsi ya rakip olamaz.. dizel getz e focus a ve buna benzer araçlara binen şahıslar kendilerini ilah sanıyorlar ve önlerine gelene sataşmaktan geri kalmıyorlar heleki 3 5 tane 1,6 leon tokatlayan tsi ın ne demek olduğunu bile bilmeden bulaşmaya kalkıyo ve ağız paylarını alıyorlar.. arkadaşlar eski bir 1,6 yeni bir 1,4 tsi kullanıcısı olarak şukadarını söyleyebilirimki yola çıkın ve altınızdaki araçla sizi kimsenin tutamayacağını bilerek rahat rahat devam edin yolunuza.. yuksek hacimli bir leon düşünürken son anda bir karar değişikliği ile sıfır 1,4tsi aldım ve beni 4000 km boyunca hiç pişman etmedi sataşan dizel focuslara, 2,5 dizel şu hayvani master tarzı minibuslere hatta belki inanmanız zor olacak ama 2,000 tdi jettaya da dahil olmak üzere..

ayberk yazar diye düşünyordum,hala yazmamış..:) ben yazayım o halde..yeni 1.6 bravo belki rakip olabilir diye düşünüyorum..ayrıca 140lık jetta olayına inanmak zor gerçekten,ama doğrudur..

yenı nesıl 1,5 1,6 dızellerı stock olarak kendılerınde performanslı motorlar ama aynı bg lerdekı benzınlılerle stock halde cok karsılastırılamaz ama unutulan yegane gercek arabaların agırlıklarını sanzıman oranlarını hesaba katmadan cevap verıyor herkes:)getz ın bos agırlıgı 1187 kılo olarak gorunyor kendı sıtesınde.Kılo olarak zaten leondan daha hafıf olması avantaj fakat leonu gecebılmesı ıcın 110 luk versıyonu olması gerekıyor.Tsı ıyı guzel hos ama yere göğe sıgdırılamıcak da b motor degıl ısın ucunda Vw ın hem tatlı tatlı gıtsın hem emısyon degeri dusuk olsun dıye yaptıgı kucuk hacımlı fındık turbolu b motoru

Biraz internetten baktım 110'luk Getz yokmuş sanırım. Ancak 1.6 benzinli 104hp'lik versiyonu var. Hızlanma değerleri Leon'dan belirgin şekilde daha iyi. 110'luk dizel motor koyulmuş olsaydı, eminim ki Leon'dan çok daha iyi giden bir araç olurdu.
1.5 - 1.6 dizel makinaları TSI karşısında küçümsemekte pek olmaz bence. İkisi de yazılımlandığı takdirde aynı güçlere ulaşan araçlar. Ki artık dizel öyle bir yere geldi ki, aynı güçteki dizel ve benzinli araç yanyana geldiği zaman, dizel geçer oldu.
Ha birde şunu unutmamak lazım. Siz o dizeli geçeyim derken, atıyorum anlık olarak 400 kuruş yakıyosanız, o dizel 200 kuruş yakıyo.
Ki zaten 1.4 TSI'ın performansını (tek turboşarjlı modeline) diğer markalardaki 1.4 Turbo modellerle kıyaslarsak biraz geride kalan bir motor. Diğer markalar bu hacim ve Turbo beslemeden, 150hp - 180hp gibi değerler elde ediyolar.

Getzin hiç şansı yok kardeşim.Dizelleri bu kadar abartmayın yahu.Yalnızca torku yüksek.ilk olarak yüksek torkdan dolayı biraz ilerleyebilir ama bir kaç saniye sonra yarar geçersiniz.

Biraz internetten baktım 110'luk Getz yokmuş sanırım. Ancak 1.6 benzinli 104hp'lik versiyonu var. Hızlanma değerleri Leon'dan belirgin şekilde daha iyi. 110'luk dizel motor koyulmuş olsaydı, eminim ki Leon'dan çok daha iyi giden bir araç olurdu.
1.5 - 1.6 dizel makinaları TSI karşısında küçümsemekte pek olmaz bence. İkisi de yazılımlandığı takdirde aynı güçlere ulaşan araçlar. Ki artık dizel öyle bir yere geldi ki, aynı güçteki dizel ve benzinli araç yanyana geldiği zaman, dizel geçer oldu.
Ha birde şunu unutmamak lazım. Siz o dizeli geçeyim derken, atıyorum anlık olarak 400 kuruş yakıyosanız, o dizel 200 kuruş yakıyo.
Ki zaten 1.4 TSI'ın performansını (tek turboşarjlı modeline) diğer markalardaki 1.4 Turbo modellerle kıyaslarsak biraz geride kalan bir motor. Diğer markalar bu hacim ve Turbo beslemeden, 150hp - 180hp gibi değerler elde ediyolar.

olm kendı sıtesınde var gayet son model 1.5 dızel 100 getz nasıl yok :)

arkadaşlar olay dizelin az yakması, yeni dizel motorların kaliteli verimli ve güçlü olması veya şu bu değil olay 1,5 dizel getz kullanıcısı bir şahsın 1,4 tsi kullanıcısı bir şahsa ben seni geçerim diyerek kafa tutması.. onun aracı veya herhangi bir 1,5 1,6 dizel aracın 170 180 ile giderken 7-8 litre yakıp benim atıyorum 17-18 litre yakmamda mevzu değil araç bastığın zaman gidiyor ben kmde 1 lirada yaksam yine bu araçları geçeceğim bu belli bir durum tamam belki kalkışta ilk bi kaç yüz başa baş gidebilir ki geride kalır demiyorum başa baş gidebilir ama araçlar 150 160 170 sınırına dayandığında dizelin işi bitmiştir sen hala tsiınla 5. vites 5000 devirde devir çevirmeye devam edersin.. 2lt dizel jetta hususunda bazı arkadaşlar tahmin ettiğim gibi şaşkınlıkla karşılamışlar ama ciddi olarak tek bir şey söyleyeyim size eğerki o jettayla 50 km hızdan itibaren boş yolda ve ustelik yokuş yukarı yürüyen araç benim aracım ve şahısta ben olmamış olsaydım bende inanmakta güçlük çekerdim bu dediğime.. adamın sağından hafif hafif (abartmaya gerek yok gerçektende santim santim) uzarken sana bakıyor olması bile ayrı bir keyifti ;) sonuç olarak arkadaşlar fanatiklik yapmadan gerçekçi bir şekilde olaya yaklaşıyorum ve şunu söylüyorum araçlarımızın kıymetini bilelim herhangi bir aracı geçmek veya herhangi bir aracın bizi geçmesi çokda mühim değil bu tür kapışmaların sonu çok kötü bitebilir o nedenle keyif alarak tadına baka baka araçlarımızla yol almaya devam edelim dizelin az yakması, başka araçların 1,4 hacimden yuksek hpler çıkarması falan pek umrumda olmaz benim 37bin küsür tl ye kimse kimseye kullanması bu denli keyifli,konforlu olan, böyle iyi giden ve bu ltde yakan 0 km bir araç vermez..

arkadaşlar olay dizelin az yakması, yeni dizel motorların kaliteli verimli ve güçlü olması veya şu bu değil olay 1,5 dizel getz kullanıcısı bir şahsın 1,4 tsi kullanıcısı bir şahsa ben seni geçerim diyerek kafa tutması..
Buraya kesinlikle katılmıyorum. Niye kafa tutmasın ki :)

arkadaşlar olay dizelin az yakması, yeni dizel motorların kaliteli verimli ve güçlü olması veya şu bu değil olay 1,5 dizel getz kullanıcısı bir şahsın 1,4 tsi kullanıcısı bir şahsa ben seni geçerim diyerek kafa tutması.. onun aracı veya herhangi bir 1,5 1,6 dizel aracın 170 180 ile giderken 7-8 litre yakıp benim atıyorum 17-18 litre yakmamda mevzu değil araç bastığın zaman gidiyor ben kmde 1 lirada yaksam yine bu araçları geçeceğim bu belli bir durum tamam belki kalkışta ilk bi kaç yüz başa baş gidebilir ki geride kalır demiyorum başa baş gidebilir ama araçlar 150 160 170 sınırına dayandığında dizelin işi bitmiştir sen hala tsiınla 5. vites 5000 devirde devir çevirmeye devam edersin.. 2lt dizel jetta hususunda bazı arkadaşlar tahmin ettiğim gibi şaşkınlıkla karşılamışlar ama ciddi olarak tek bir şey söyleyeyim size eğerki o jettayla 50 km hızdan itibaren boş yolda ve ustelik yokuş yukarı yürüyen araç benim aracım ve şahısta ben olmamış olsaydım bende inanmakta güçlük çekerdim bu dediğime.. adamın sağından hafif hafif (abartmaya gerek yok gerçektende santim santim) uzarken sana bakıyor olması bile ayrı bir keyifti ;) sonuç olarak arkadaşlar fanatiklik yapmadan gerçekçi bir şekilde olaya yaklaşıyorum ve şunu söylüyorum araçlarımızın kıymetini bilelim herhangi bir aracı geçmek veya herhangi bir aracın bizi geçmesi çokda mühim değil bu tür kapışmaların sonu çok kötü bitebilir o nedenle keyif alarak tadına baka baka araçlarımızla yol almaya devam edelim dizelin az yakması, başka araçların 1,4 hacimden yuksek hpler çıkarması falan pek umrumda olmaz benim 37bin küsür tl ye kimse kimseye kullanması bu denli keyifli,konforlu olan, böyle iyi giden ve bu ltde yakan 0 km bir araç vermez..

Hepımız seatı oldugu ıcın yada seata hayranlık duydugumuz ıcın burdayız ama sempatızanlıgı cok ılerı goturmemek lazım :) 1.4 t 125 hp Vw ın yaptıgı en ıyı motor olmus olsaydı dedıklerıne katılırdım ama fındık kadar turbosu ıle stock halıyle oyle 190-200-210-220-240 vs.. gıdıcek gıbı b durumu yok ne yazıkkı,ılk mesajımdada yazdım 88 lık getz ın sansı yok 1.4 t karsısında ama 110 luk versıyon olursa gayet guzel gecer gıder yanından leonun.tsı ın 1.4 T 125 lık halını de bılyorum chıplısını de 1.4 turbo+SC 170 lık versıyonunu da bılyorum 1.4 lerın alayında gırtlak dolu olmadıgı surece topspeed sorunu var oyle ucar kacar b havası yok 180 lerden snra

dızeller guclu ama sunu anlamıyorum yuksek tork dıye savunuluyor hep... bence dızel guclu ama halen benzın kadar olmadıgını dusunuyorum

.aynı aracı karsılastıralım....
jetta 1.4 TSI 140 hp 220nm 0-100 .... 9.3...
jetta 2.0 TDI 140 hp 320nm 0-100 .....9.7...

benzın daha onde olmuyormu???

Geri
Üst Alt