Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 TSI Style & Golf 1.6 102 PS Trendline / KARSILASTIRMA

alpcim senın aracın sadece bır ornek sadece bu konuda degıl genel anlamda dıger konulardada 1p leona ole yorumlar yapıyorsunuzkı resmen guluyorum... sıtede 1p lerı sevmeyende var ki bunların yaptıgı yorumlara bak nasıl yapıyorlar.... nezaman wv den bır modelle karsılastırma olsa yok golf ezer yok golf bunu yapar ne ezmesı alpcım bu kadar abartmayın bu arabaları ama... konuyu dagatmayalım...

mesela bır ornek serhat abı 1p yı satıp eskı kasayı aldı manyakmı bu adam tabıkıde degıl ama adamın yaptıgı yorumların ve uslubunun guzellıgı ne ortamı gerıyor nede tartısma yaratıyor...

ben leon derim gönlüm LEON dan yana ben basit sebebi ben bir seat severim onun için bu siteye üyeyim başka bir siteyedeğil SEATCLUBWORLD yandaş olmamız çok normal değilmi? istemeyen sevmeyen kendi bilir ama seat çatısı altında kötüleme yapılmasını tasvip etmiyorum. gereksiz tartışmalarada girmeyecem. leon alırsan sevinirim hayırlı olsun şimdiden

alpcim senın aracın sadece bır ornek sadece bu konuda degıl genel anlamda dıger konulardada 1p leona ole yorumlar yapıyorsunuzkı resmen guluyorum... sıtede 1p lerı sevmeyende var ki bunların yaptıgı yorumlara bak nasıl yapıyorlar.... nezaman wv den bır modelle karsılastırma olsa yok golf ezer yok golf bunu yapar ne ezmesı alpcım bu kadar abartmayın bu arabaları ama... konuyu dagatmayalım...

mesela bır ornek serhat abı 1p yı satıp eskı kasayı aldı manyakmı bu adam tabıkıde degıl ama adamın yaptıgı yorumların ve uslubunun guzellıgı ne ortamı gerıyor nede tartısma yaratıyor...

Amacım ne tartışma yaratmak nede ortamı germek Şemun. Serhat abinin yorumlarını bende çok beğeniyorum. Ben kendi fikrimce Golf'u Leon'a karşı üstün görsemde bunu ya bir dayanağa temel alarak yazmışımdır (Örn: Ağırlık dağlımı, Euroncap testleri, pist tur zamanları, önde gelen otomobil dergi ve showlarının yorumları vs.) yada öyle bir ibare kullanmamışımdır. Bu konuda bazılarının yaptığı(lafım sana değil) fanatiklik yapmamaya çalıştım SCW deki mesajlarım boyunca, bende Leonda varken GTIda varken. Herkesin yorumu kendine Şemun, başkalarının yaptığı yorumlardan beni sorumlu tutma.

alp zaten nasıl bırı oldugunu bılıyorum, genel konustum zaten ama sendede bazen leona karsı komık duzeyde yorumların olıyor ... sadece yorumlar yapılırken dıkkat edılmesını ıstıyorum...

bu tartışma ne zaman bitcek ya, leon mu golf mü.. verdiğiniz parayla orantılı olarak, önceliğiniz neyse (tasarım mı, sunduğu donanım mı, tüketim mi, konfor mu) içinize sineni alın arkadaşlar.. etrafın dolduruşuna aldırmayın..

2. elini napcaksınız.. aracı satmak için mi binmek için mi alıyorsunuz anlamıyorum ben.. ben alırkende etrafımda böyle muhalefet vardı, şimdi o muhalif kesim çok daha farklı bakıyor seat'a..

bence leon tasarım açısından çok daha üstün golf ten, ama bu sizin önceliğiniz değildir ya da zevkinize göre tam tersidir, siz karar vereceksiniz.. bu sadece benim değil bir çok dergi incelemesinin görüşü, hatta top gear i n jeremy si bile leon incelemesinde '2000 more stylish, 2000 more cheaper than golf' demişti..

leon verdiğiniz paraya göre sundugu donanım acısından en iyi seçenek bana göre.. yok mu sıkıntıları tabii ki var, ama arada da verdiğiniz bir fark var..

ayrıca 1.6 atmosferik motorla da 1.4 tsi motor arasında seçim yapmakta sanırım dünyanın en kolay seçimi, ha 1.6 ya tüp takıp kullanacaksanız biraz performansdan ödün vererek 1.6 da seçebilirsiniz, ya da ilerde turbo sorun çıkarır mı vs endişesine girmemekse yine 1.6 seçilebilir..

özetle fanatizm yapmadan, birbirimizi kırmadan, herkesin görüşüne saygı duyarak yorum yapalım, yoksa buraların hiç bi tadı kalmıyor benden size söylemesi :)

Mesajınızın tamına katılıyorum şu kısım hariç ''bence leon tasarım açısından çok daha üstün golf ten, ama bu sizin önceliğiniz değildir ya da zevkinize göre tam tersidir, siz karar vereceksiniz.. bu sadece benim değil bir çok dergi incelemesinin görüşü, hatta top gear i n jeremy si bile leon incelemesinde '2000 more stylish, 2000 more cheaper than golf' '' demişti..
izah ediyim kendimi neden..

Top Gear'ın Leon'nun görünüşü hakkındaki yorumu:

''In an alternative way, this isn't embarrassing. But it isn't cool either, especially not the Cupra, which looks like it's trying too hard.'' Aldığı puan 12/20.

Top Gear'ın Golf 6 nın görünüşü hakkındaki yorumu:

''The GTI still has it. The rest are classless and good, but not cool.'' Aldığı puan 12/20.

Top Gear'ın Leon Cupra nın görünüşü hakkındaki yorumu:

''Golf GTi without the Middle England connotations is all good, but the Leon just looks like it’s trying a bit too hard, doesn’t it?'' Aldığı puan 9/20

Top Gear'ın Golf GTI ın görünüşü hakkındaki yorumu:

''The GTI used to be all about understatement, the sort of effortless cool that we all ought to be aspiring to. It's gone a bit flash in its sixth evolution, but is still a handmade brogue compared to the day glow trainer that is the Focus RS.'' Aldığı puan: 14/20

Açıklamaya çalıştığım şey Leonun görünüşünün abartıldığı kadar beğenilmediği aslında..

alp zaten nasıl bırı oldugunu bılıyorum, genel konustum zaten ama sendede bazen leona karsı komık duzeyde yorumların olıyor ... sadece yorumlar yapılırken dıkkat edılmesını ıstıyorum...

Valla bende ikinizide seviyorum siz sevin sevmeyin farketmez....

ulan ne golf mus ne leonmus arkadas bırakın soyle tartısmaları germeyelım ortamı temız temız yorumlayalım burda herkes zaten kendı dusuncesını yazıyor cızıyor,kımse kımseye kufur etmıyor arabalara laf edıyor nedır bu alınganlık.Ortada b ayıp varsa bırakın Vw grubu utansında atıssın bırılerı ıle tenekeler ıcın hır gur yapmayın bos yere:) Sene 2005 ananemle yolsa sarı mk1 leon gorduk heralde topsport yada cupraydı hıc hatırlamıyorum ananemden gelen yorum ne cırkın stopları var oldu :) sene 2006 ananem bana mk1 leon aldı :) Ne kadar ekmek o kadar kofte beyler herkesın gucu bsylere yetıyor ve secımlerını en konforlu goruntusu guzel performanslı yada ekonomık olabılecek arabadan yana kullanıyor,konu baslıgında adı gecen ıkı arabanında kendınce b yerden b artısı var.Yorum yaparken kısısel gırısmeyelım

Birileri marka fanatikliğimi dedi!!
Konu marka fanatikliği olunca kendime rakip tanımıyorum,bununla da gurur duyuyorum,bana göre dünyadaki en güzel araba SEAT LEON,kimi beğenir kimi beğenmez BANANE :eek:

Geri
Üst Alt