Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi mi yoksa pejo 207 dizelmi ???

enescim yol boş bir yol aslında hiç trafikte olmuyor aracı hanım kullanıcak sabah çocugu anneme bırakıcak akşamda alıcak ben hafta sonları bınıyorum zaten ama karar veremedim birde dizelin bakımı felan çok agır oda korkutuyor beni.senin aracın yakıt durumu nedir enes kaça doluyo depo kaç km yapıyosun ?

dizelin bakımı neden ağır? daha doğrusu hangi bakımı ağır? bence 1.9 yada 2.0 tdi alınması, her iki seçenekten de daha mantıklı..tek dezavantajın 200-300 liralık fazla vergi olur, bunun yanında hem performans olarak, hem ekonomi olarak çok daha önde kullanılır..

ben peugeot a asla yönelmezdim maksat dizel bi araba almaksa leon dizel araçlara bakılabilirki ben olsam arı segmentler leonla 207 ben 207 yerine 1.3dizel corsa alırım hem güç hem yakıt konusundada tatmin ediici olur eğer leon 1.4 tsi alırsanızda şehir içi ortalama 6.8lt felan yakarsınız bence siz ilk dizelmi benzinlimi onu netleştirin ama asla peugeot a bulaşmayın

erkan sen daha çok sarfiyattan yanasın gibi duruyor,o zaman bir kağıt kalem alıp hesap yapmakta fayda var,20 km demişsin günlük onu 40 yapalım hafta sonunu da katıp aylık 1200 senelik 14400 hadi 16000 yapalım 16000/650= 25 25 *230=5750 hadi 6 milyar senelik yakıtın, sanırım 1.5 bakım olur bir bakım maliyeti nedir bilmiyorum bunu sen hesapla:) artı kaskosu ve motorlu taşıtlar vergisi bir de kaç sene kullanacağını karar ver, diyelim 5 sene bu durumda şu andaki lastikleri de biraz götürürse 1 çift de lastik değişimin olur artı arabanın büyük bakımı da var bu arada bu fiyatları bilmediim için yazamıyorum sen bu fiyatları öğren üstüne arabanın satın alma parasını da koy her 2 si için bunu yap bi hesapla.... fiyatlar ne çıkıcak ondan sonra da arabaların yakışıklılığı üst alt sınıf kalite olaylarını konuşalım,bu arada ben eski bir dizel kullanıcısıyım 207 için senelik 20 bin km den hesaplamanı öneririm,çünkü nasıl olsa az yakar diye psikolojikman daha fazla biniliyor

erkan sen daha çok sarfiyattan yanasın gibi duruyor,o zaman bir kağıt kalem alıp hesap yapmakta fayda var,20 km demişsin günlük onu 40 yapalım hafta sonunu da katıp aylık 1200 senelik 14400 hadi 16000 yapalım 16000/650= 25 25 *230=5750 hadi 6 milyar senelik yakıtın, sanırım 1.5 bakım olur bir bakım maliyeti nedir bilmiyorum bunu sen hesapla:) artı kaskosu ve motorlu taşıtlar vergisi bir de kaç sene kullanacağını karar ver, diyelim 5 sene bu durumda şu andaki lastikleri de biraz götürürse 1 çift de lastik değişimin olur artı arabanın büyük bakımı da var bu arada bu fiyatları bilmediim için yazamıyorum sen bu fiyatları öğren üstüne arabanın satın alma parasını da koy her 2 si için bunu yap bi hesapla.... fiyatlar ne çıkıcak ondan sonra da arabaların yakışıklılığı üst alt sınıf kalite olaylarını konuşalım,bu arada ben eski bir dizel kullanıcısıyım 207 için senelik 20 bin km den hesaplamanı öneririm,çünkü nasıl olsa az yakar diye psikolojikman daha fazla biniliyor

durumu çok iyi özetlemişssin dostum saol.hesap yapınca her ikiside aynı kapıya çıkıyor daha öglen hesapladım bütün detayları yani ben istedigim begendim aracı alayım yani leonu :)

durumu çok iyi özetlemişssin dostum saol.hesap yapınca her ikiside aynı kapıya çıkıyor daha öglen hesapladım bütün detayları yani ben istedigim begendim aracı alayım yani leonu :)

gel abi ben sana benim aracı satiyim :)

Fransiz dedinmi bes para etmez ekomi konfor kalite hic yok leon almayi tercih ederim on sene peugeot ya bindim zarardan baska bir sey gormedim yeminliyim fransiza binmem daha almanlarin en kotu araci fransizlarin en iyi aracindan on kat daha iyi

Erkan abi tüm yazıları okudum acıkcası bende leon diyorum cunku yapılıcak fazla bı yol yokmus zaten sende hesap kitap yapmıssın ıkısıde fiyat olarak aynı kapıya cıkıyo o yuzden dızel bence de kısa mesafe ıcın gereklı degıl sımdıden hayırlı olsun :eek:key:

günde 20 km yol dizel almaya kesinlikle değmez bence.yılda 15 16 bin km den fazla yapmıyorsanız dizele gerek yok.O araçlarda aynı donanımlı aracın benzinli ve dizel fiyatları arasında 8 bin tl civarı fark var.8 bin tl lik farkı yakıttan çıkarmanız için senede 20 bin km yol yapıp aracıda 4-5 sene kullanmanız lazım.senede 7-8 bin km yi dizelle yapsan ne olur benzinle yapsan ne olur?senede tahminim 500-600 lira falan yakıt farkı yapar herhalde.değmez Leon u bırakıp 207 ye binmeye :)

Fransız araçlarına karşı olduğum için söylemiyorum ama pejo araçları hiçbir arkadaşıma tavsiye etmiyorum.Leon görünüm olarak gidişat olarak konfor olarak 207 den çok daha güzel ha biraz farklı yakıt değeri olabilir o söylediğin araç dizel mesala yakıt değeri düşük olacaktır ama verdiği performans konfor Leonla asla ve asla kıyaslanamaz.Leonlarında dizeli o değerlerde yakar.Ben dolu depo ile şehir içinde 700-750 km Yol yapıyorum.Şehir dışında 900-950 arasında yapıyo normal kullanımda.TSI al derim.

Geri
Üst Alt