Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi mi yoksa pejo 207 dizelmi ???

Yapacağınız yol 20 km ise bence tsi, zaten dizel alırsanız o 20 km -30 oluyor, 40 oluyor aman nasılsa az yakıyor diye gez babam gez :D Benim bir önceki aracım tdci 1.6 fiestaydı. Arabadan inmiyordum,bütün işi düşen arkadaş akraba ,zevat bendeydi; kanka senin araba az yakıyo şuraya gidicem, yeğen benim araba 1.8 benzinli bi yazlığa gidip geleyim.araba ayda 2500 km yi görüyordu. 1ay oldu tsi yi alalı 1500 km yaptım onunda ilk başları dizelden kalan alışkanlıklarım yüzünden . İlk depo hemencik bitipde 2. yi doldurunca ve hayatın dizel zamanları gibi kolay olmadığını görünce ...:rolleyes: Frene bastım za ten puhaha.Demek istediğim sabit bir yolunuz varsa ve azsa benzinli, yok benim yolum belli olmaz ben gezerimde tozarımda, ayda 1500-2000 km yaparım diyorsanız kesinlikle dizel. Benim araç yeni olduğu için tsi şu kadar yakar diyemem . Ama sakin kullanabilirseniz atmosferik benzinli gibi yakmadığı aşikar.

Çoğu arkadaşın hem fikir olduğu gibi günde 20 km. yapacaksanız leonla pejo yu hiç kıyaslamayın derim....Bence Leon olsunda 10 krş fazla yaksın... Tabi en doğru karar sizin vereceğiniz karardır.

Erkan abi yakıttan önce sağlamlığı göz önünde bulundur derim..yakıt senden değerli mi ?
207 severim güzel araçtır ama leonla kıyaslanamaz..hergün 20km 1.4tsi için hiçbirşey
eğer dur kalk trafiği varsa orda dizelde yakıyor..bide benzinlinin verdiği performansı düşün abi
şuan seni anlıyorum 1.6 atmosferikler eşek gibi yakıyor ama 1.4tsida kafan rahatlar abi..hemde önceki konforundan ödün vermezsin
207ye geçince bi afallama söz konusu olabilir :)
tercihim tsidan yana..aracı incelemek lazım ama
evet muratcım haklısın ama ben bu tsi nin 600 km yol yaptıgını duyuyorum bazı arkadaşlardan buda canımı sıkıyor lpg uygulamasıda yok anasını satayım arabanın aylık kredı borcu kadarbenzin parası vermek canımı sıkıyor sorun bu aslında ama galiba ben leon alıcam bmw de var kapıda valla yuzunu bıle bakmıyom hastalık olmuş leon bende :)

abı ben 6.5 sene peugeot genel mudurlukte calıstım ben bıle dıyobılıyosam seat bence sasma.. 1,4 trendy ler en bos modellerı abı konsollardakı plastıkten bıle farkı var. ama yakıt konusunda gercekten kanıtlanmıs bır cımrılıgı soz konusu bununla bırlıkte tabı performansdan ve kalıteden odun vereceksın yerın daha dar olacak emın ol cok garıpseyeceksın. bende bır tsı kullanıcısıyım 220 lırayla suanda (6000 km arac) 680 km yol yapıyorum sehır ıcınde bu..
dogru soyluyosunda dostum işte o yakıt varya o yakıt adamı baştan çıkarıyor bakalım hayırlısı artık :)

Yapacağınız yol 20 km ise bence tsi, zaten dizel alırsanız o 20 km -30 oluyor, 40 oluyor aman nasılsa az yakıyor diye gez babam gez :D Benim bir önceki aracım tdci 1.6 fiestaydı. Arabadan inmiyordum,bütün işi düşen arkadaş akraba ,zevat bendeydi; kanka senin araba az yakıyo şuraya gidicem, yeğen benim araba 1.8 benzinli bi yazlığa gidip geleyim.araba ayda 2500 km yi görüyordu. 1ay oldu tsi yi alalı 1500 km yaptım onunda ilk başları dizelden kalan alışkanlıklarım yüzünden . İlk depo hemencik bitipde 2. yi doldurunca ve hayatın dizel zamanları gibi kolay olmadığını görünce ...:rolleyes: Frene bastım za ten puhaha.Demek istediğim sabit bir yolunuz varsa ve azsa benzinli, yok benim yolum belli olmaz ben gezerimde tozarımda, ayda 1500-2000 km yaparım diyorsanız kesinlikle dizel. Benim araç yeni olduğu için tsi şu kadar yakar diyemem . Ama sakin kullanabilirseniz atmosferik benzinli gibi yakmadığı aşikar.
aynı dert bendede vardı dostum lpg li leonla herkesı bıryere taşıyodum ticari gibi ama tsi olursa kimse cesaret edemez ama pejo olursa artık bütün istanbulu turlarım hergün puhaha

Eğer derdiniz yakıt ise dizel fabia veya polo vs birşey bakın bence... Fransız araçlarına biz bari tepki gösterelim. Ayrıca araç trend, en boşu... 1.4 TSI yakıt değerleri 20 km' de üzmez sizi, sakin giderseniz 30 krş olacağını tahmin ediyorum, o da 20 km de 6 tl yapıyor... Ayda 200 TL etmez... Bu fazla derseniz dizel ve alman :)

abi ekonomik bişemi istiyosun güçlü bişeymi istiyosun bunu bi kafanda netleştir sonra al bence :) leon tdi a bakmadınmı peki abi temiz az kmli tsi fiyatıyla aynı diye biliyorum tabi 2005-2006 model olanlar 1.9 tdi ve 2.0tdi var 1.9 tdi fiyatlarına bak bence

herkes 20 km lik mesafeden bahsetmiş ama o güzergah nasıl bir güzergah bilmiyoruz yoğun trafiği var mı sürekli inişli çıkışlı mı? aslında ben olsam ki, zaten öyle yapıyorum aracım dizel de olsa eğer metrobüs yakınlarımdaysa onunla gidip gelirim işe çünkü bu istanbul trafiği hafta içi hele sabah ve akşam hiç çekilmiyor ama ben de herkes gibi leon diyorum erkancım :)

ben daha önce sadece toyota almış, şirket aracı olarak da; symbol, accent era, corsa, focus gibi arabalar kullanmış biri olarak almak için 207 çok baktım. peugeot kullanıp bildiğimden değil, sadece baktım. ama renault dan çok da su götürür yanı yok. ben almaktan vazgeçtim.

KASKOSU 2.100,00 TL gibi bir rakam çıkar. Almadan önce bunu da araştırmanızda fayda var.

ama yerinizde olsam; leon derim. ben günlük 20 km yapıyo olsam hiç kafama takmadan alırım. ne gerek var dizele..

herkes 20 km lik mesafeden bahsetmiş ama o güzergah nasıl bir güzergah bilmiyoruz yoğun trafiği var mı sürekli inişli çıkışlı mı? aslında ben olsam ki, zaten öyle yapıyorum aracım dizel de olsa eğer metrobüs yakınlarımdaysa onunla gidip gelirim işe çünkü bu istanbul trafiği hafta içi hele sabah ve akşam hiç çekilmiyor ama ben de herkes gibi leon diyorum erkancım :)

enescim yol boş bir yol aslında hiç trafikte olmuyor aracı hanım kullanıcak sabah çocugu anneme bırakıcak akşamda alıcak ben hafta sonları bınıyorum zaten ama karar veremedim birde dizelin bakımı felan çok agır oda korkutuyor beni.senin aracın yakıt durumu nedir enes kaça doluyo depo kaç km yapıyosun ?

Geri
Üst Alt