Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi +Chip + Lpg

En iyisi benzinle devam etmek. Chip atayım 2 ay hevesimi alır sonra sakinleşir ortalık.

ne kadar saçma .zihniyeti anlamıyorum kusura bakmayın.aldığınız arbayı kısa bi süre sonra satarsınız.siz sanmayın ki 150 bg performansını alacaksınız..dizel bi araç bakın

arkadaşlar vialle bir sistem çıkarmış adıda lpdi direkt püskürtmeli sistem manifold felan delinmiyor motorda extra bi işlem yapılmıyor vede benzinden %5-7 daha performanslı oluyormuş.çok yakında gelecek türkiyeye fiyat pahalı 1250 € +kdv ama benzinle aynı yakıtı yakacağını düşünürsek lpg fiyatına göre çok km yapanlar için iyi bir seçenek diyebiliriz.diğer lpg firmalarıda bu sistemin benzerini çıkartmaya hazırlanıyor. rekabet olursa belki fiyatlarda düşer makul olabilir.

lpdi sistemi normal araçlar için FSI ya da TSI için değil. TSI ve FSI için olan lpdi gibi sıvı çalışan başka bir sistem. Teleflex, Vialle, Prins hepsinde var. Teleflex getirdi hatta.

lpdi fiyatıdır 1250€+KDV. TSI ve FSI için olan sistem yaklaşık 3500TL den başlıyor.

Sistemin çalışması ise şöyle;

Depoda ki lpg sıvıya dönüştürülüyor. Sıvı halde ki lpg, sonradan benzin pompasının arkasına takılan bir pompa ile motora gönderiliyor. Sonrasında sistem benzinde ki gibi işliyor.

bencede yazık olur tsi ye ...

Bi ay oncesinden konusuyorum,vialle turkiyede tek yer ilgileniyor donanimhaberdeb ulasabilirsiniz erdal bey ben aradim leona henuz montaj yapmamislar ama uyumlu deniliyo fiyati 3500+kdv.diger formalarda internet sitelerinde getircez diyolar tik yok hepsiyle gorustum

LPG ve Chip..
Bende 1.6 8v ye turbo taktırıp jantları 14" yaptırıcam, hem performans hem ekonomi.. :D

Dostum hem Din kurup hemde Şeytan olamazsın çok büyük bi hayal seninki Kobay olma gel vazgeç ;)

bence en mantıklısı ya 1.2 tsı alıp chip uygulaması yada 1.9 veya 2.0 tdı almak..

madem gazlicaksınız TDI almanız en mantıklısı. 1.4 TSI'ı bilmiyorum fakat 1.2 TSI'da yokuş yukarı son gaz gitmediğin sürece 8.9'dan yukarı çıkmıyor kolay kolay. Ama yine de benzinli doya doya basamicaksınız. Yada 1.6 GTC alırsınız tüp takarsınız gazlarsınız yani. Eğer benzin problemse ve tüplü diyorsanız TSI'a tüp takmaya uğraşmayın 1.6 GTC alın onla gazlayın ;)

Geri
Üst Alt