Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi +Chip + Lpg

bende 1.6 hyundai i30 varken chip yaptırmak istedim LPG li diye chip işlemi olmaz denmişti?

onu dıyen halt etmıs nasıl olmazmıs.Lpg beynını neyı baz alarak ayarlıyolarmıs o adamlar onu sorsana b serbay.yapamıcakları ıs ıcın adamlar baslarından atmıslar.Yazılım orjınal beyıne yapılıyor sonra orjınal beyın baz alınarak lpg beynı ayarlanıyor olay bundan ıbaret.

%100 LPG ile çalışan sistem var. Manifold delinmiyor benzin pompasının arkasına takılıyor. Fiyatı da 3500TL den başlıyor. Sen doya doya basacaksan ortalaman uçup gidecek. Yine benzinli 307 kadar yakacaksın. LPG'li 1.4 TSI'yi de kolay satabileceğini sanmıyorum çünkü yeni ve Türkiye'de kanıtlanmamış bir sistem. Sana tavsiyem 1.2TSI al. Filtre, egzoz, yazılım ne istiyorsan yap. LPG'ye ihtiyaç duyacağını sanmıyorum.

arkadaşlar vialle bir sistem çıkarmış adıda lpdi direkt püskürtmeli sistem manifold felan delinmiyor motorda extra bi işlem yapılmıyor vede benzinden %5-7 daha performanslı oluyormuş.çok yakında gelecek türkiyeye fiyat pahalı 1250 € +kdv ama benzinle aynı yakıtı yakacağını düşünürsek lpg fiyatına göre çok km yapanlar için iyi bir seçenek diyebiliriz.diğer lpg firmalarıda bu sistemin benzerini çıkartmaya hazırlanıyor. rekabet olursa belki fiyatlarda düşer makul olabilir.

bu sistem lpg yi sıvı olarak püskürtüyor klasik lpg li sistemlerdeki gibi kuru değil yani vede geri dönüşümü var yani yanmayan yakıt geri dönüyor sıvı püskürttüğü içinde motora zararı yok hatta faydası var soğuk ısıv halde püskürttüğü için

araba çok yakmıyoki benzin pahalı arabanın çekişi vs. düsecek kapalı otoparklar problem tehlikeside var ekonomik ama değmez diye düşünüyorum dizel mi benzinlimi sorusuna eş bi soru dizel alırken araç benzinliden pahalı
burda da lpg mi benzin mi diyoruz lpg yi elde etmek için bi dizel araç parası veriyoruz bence boşver al 1.2 yada 1.4 bin gitsin:)

siz aracı chipledikten sonra gazlarken aracın lpg modunda olacağını sanmıyorum..bence lpg sistemine vereceğiniz paraya yazık..gidin bunu benzine yatırın daha da doya doya gazlayın
demesı kolay bın bakım 1 ay tsi ya az falan yaktıgı yok sehır ıcınde :D

arabalar çok yakmıyor doğru ama benzin pahalı kardeşim

Geri
Üst Alt