Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 tsi +Chip + Lpg

tek hayalin doya doya gazlamaksa dizel leon al chip yaptır...

1.2 tsi alın bence o zmn gazlama derdinizse ufakda olsa turboyu hissedersiniz azda yakar

dostum lpg takamıyolar araca hayal etme bosuna taktıkları sistemde de tum beyin değişiyor mudahale ediliyor onda da kesin bi sorun cıkar bide chip yapip abancam diyosun verdigin paraya yazık olur.
ben son 1 aya kadar cok ugrastım lpg takan yer bulmak icin brc nin en iyi firmalarına gittim takarız diyolar gidiyorum yok motor kodu uymadı falan filan birsuru hikaye hatta uyan motor kodu 16.05 ile başlaması mı ne lazım bnm arac 2010 1.4tsi 16.07 ile başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam.ayrıca lpg de yuzde 30 civarı tasarruf diyolar yani sen 350 yakarken 300 lira civarı yakıcan ben en sonunda vazgectim.

dostum lpg takamıyolar araca hayal etme bosuna taktıkları sistemde de tum beyin değişiyor mudahale ediliyor onda da kesin bi sorun cıkar bide chip yapip abancam diyosun verdigin paraya yazık olur.
ben son 1 aya kadar cok ugrastım lpg takan yer bulmak icin brc nin en iyi firmalarına gittim takarız diyolar gidiyorum yok motor kodu uymadı falan filan birsuru hikaye hatta uyan motor kodu 16.05 ile başlaması mı ne lazım bnm arac 2010 1.4tsi 16.07 ile başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam.ayrıca lpg de yuzde 30 civarı tasarruf diyolar yani sen 350 yakarken 300 lira civarı yakıcan ben en sonunda vazgectim.

zaten lpg taktığınızda sanmayın sadece Lpg ile yürüyeceksiniz aynı zamanda benzinde doldurmanız gerekecek depoya

kardeş biraz çalıntı olacak ama bi arkadaşımız güzel bi söz yazmış ASLAN BESLEYEN YEMİNE KATLANIR :)

LPG'li araca chip yapıldığında o araçta ki güç artışını kullanamazsın. LPG ile uyumsuz. ;)

İzmite sanayisinde bi yer var Ziebart firmasının 100 m gerisinde tüpçü var orası takıyor ben görüşmüştüm bi ara 1.4 TSI için.

1.4 tsı lara oyle ucuz b kıt takmıyorlar kı zaten suan yaygında deıl ayrıca olay kıtın takılıp takılmaması degıl ,performans kaybı olmaması adına ıyı ayar yapılması ve ıyı enjektor kullanılmasında.Tuple araba yurutenlerde var ama kıt parası kadar enjektor parası harcıyor adamlar.Lpg ve yazılımı bır aradada kullanabılırsınız cunku oncelıkle yazılım orjınal beyıne yapılcak orjınal beyın baz alınarak da lpg nın kendı beynının yazılımı yapılcak.Deger mı ? bence degmez ısın ucunda yazılım sonrasında bu araba 17-18 lt yapmıcak kı lpg takılıp tasarruf yapılmak ıstensın.Ek olarak bu ıyı ayar yapılcak flan dedım ama bu ısı her yer yapmıyor en ıyı yapan ankara sasmaz sanayıdekı swap center.Adamlar modıfıye ısı ıle de ılgılendıklerı ıcın lpg lı bol bg lı arabalar da yapıyorlar ama fıyatları da ona gore.tsı ıcın bu kadar masrafa ugrasa gırıcegıme zaten gıder Tdi fr flan alırım

yazılım elbette olur da LPG..ıh ıhh..

1.4 tsi bi tarafa, 1.2 tsi kullanan ve çok iyi gittiğini söyleyen arkadaşlar var forumda..o halde 1.4 tsi nin yeterinde seri bir araç olduğunu düşünebiliriz..şimdi, bu araca chip uygulandıktan sonra, chiple gelen güç değişimini hissetme amaçlı, daha seri kullanmaya başlayacak, daha fazla yakıt tüketeceksiniz..bunu da,araca tüp takıp,(hem bi dünya tüp takılma masrafı,hem her sene muayene derdi,hem araçta çıkabilecek arızalar vs..) yakıttan tasarruf etmeye çalışacaksınız..tabi lpg nin aracın performansını -çoğunluğun söylediğine göre- düşüreceğini düşünürsek,chip uygulamasının da bir mantığı kalmayacak..
bence 2 yoldan birini seçin..
1- aracınıza olduğu şekilde binmeye devam edip, zaman zaman seri kullanıp hevesinizi alın, zaman zaman sakin kullanıp ekonomi yapın..zira kullanıcılara göre, 1,4 tsi, her ikisini de yapabilen bir araç..
2-onun yerine,güçlü bir dizel alın..

1.4 Tsı güzel bir seçim yanlız lpg için acele etmeyin bir süre yakıtını deneyin tsı nın zaten lpg taktırmanıza gerek kalmayacak . . .

Geri
Üst Alt