Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 TSI & 1.6 Stylance & Golf Trendline tavsiye

yasinderer

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Şuan yeni bir araç alıcam ilk aracım olacak çok kararsızım. Forumda yakıtla ilgili veya karşılaştırmalarla ilgili çoğu konuyu okudum ama kafama takılanlar var yardımcı olursanız sevinirim.

Anlamadığım noktalardan biri fabrika verisi 8lt olan bir araç(1.4 TSI) nasıl oluyorda şehiriçinde 5,6lara kadar düşürülebiliyor bu mümkün mü?
35,36 civarında bir para ayıracağım. Mesela 1.6stylance ,1.4TSI aynı fiyatlarda var bunlardan hangisini neden tercih etmeliyim.
Aşağıda birkaç araç var bunların fiyatları hakkında ve siz olsanız tercihiniz ne olurdu yorum yapabilir misiniz?

2009 - 1.6Sport Makyajlı(LPG) 33.600 -> link16sport
2011 - 1.4TSI FR 36.500 -> link14tsiFr
2011 - 1.6Trendline 36.000 -> link16trendline
2010 - 1.6 stylance 38.000 -> link16stylance

Aslında yakıt tasarrufu ve vergiden dolayı 1.2TSI'da seçileblir gibi geliyor bana ama çevremdekiler 1.2 araçların elden çıkarırken sorun çıkarabileceğinden bahsediyor aşağı yukarıda 1.4 le 1.2 aynı fiyatlardayken 1.4 almak o yüzden daha cazip gibi sanırım.
Peki golfün ne işi var burada derseniz onuda beğeniyorum ama fiyatıda verebileceğim civarda o yüzden yukarıdaki araçlarla ilgili değerlendirmenizi yaparsanız sevinirim. Ayda yapacağım km ortalama 700 civarı olacaktır tahminim.

2, linkteki araba fr değil

1.6 lar geç şimdi bende mükemmel 1.2 var satıyorum desem arabayı satmak için tavsiye ediyor diye aklına bir şey gelebilir.alıp uzun süremi bineceksin yoksa birkaç aylıkmı düşünüyorsun?

1.4 tsi ın şehir içi 5.6 yaktığını nerden duydunuz?şuda var tabi İstanbulda tem yada e5 de trafik akıyorken kullanıp buna şehir içi diyende var :) Ama düz ve uzun yolların fazla olmadığı ve sürekli dur kalk olan şehirlerde yani gerçek şehir içinde o yazdığınız araçların 8-8.5 lt den az yakması mucize.sürekli şehir içi tabi.

1.4 Tsı bak.Vergi yönünden orta derece avantajlısın.
1.2 Çevreme göre bildiğim,fazla yanaşan yok gibi. 1.6 motorların yakıtı hakkında hiç bilgim yok özellikle leonun.

Yalnız 2011 ilandaki 1.4 fr değil,Uyarlama Fr.
Tsı Şehir içinde 5,6 kadar inmesi mümkün değil.
Şehiriçinde 8-9 lt arası yakıyor.

Küçük bir pazarlıkla Golf' ü almanı tavsiye ederim... Yakıt konusunda da çok yormaz seni... Leon' un ister 1.2 ister 1.4 farketmez... İkisinde de yakıt konusunda mutsuz olursun...

bu ilandaki araçları alana kadar burda site içinde aracını satan arkadaşlar onlardan almanı tavsiye ederim.hem herkesin bildigi düzgün araç alırsın hemde daha dolu olur aksesuar özellik bakımından.bence dışarda arama yinede sen bilirsin.mesela burda serkan reisin aracı satılık düşünürsen ara vereyim detayları telefonda.bu baktıgın araçlardan daha dolu ve fıyatı uygun ve hatasızdır. 532 620 64 37

Ne istediğine bağlı bu birazda..
Örneğin az yaksın ben yavaş yavaş giderim dersen 1.6 LPG..
Hem az Yaksın Hemde Hafif kaçsın Dersen 1.2 TSI
Basınca uzasın diyorsan 1.4 TSI

Hemen Satılsın Diyosan gene 1.6..
Ne satıcam ben biner keyfime bakıyorum ne zaman satılırsa satılsın dersen önce 1.4 daha sonra 1.2 :eek:key:

Ne istediğine bağlı bu birazda..
Örneğin az yaksın ben yavaş yavaş giderim dersen 1.6 LPG..
Hem az Yaksın Hemde Hafif kaçsın Dersen 1.2 TSI
Basınca uzasın diyorsan 1.4 TSI

Hemen Satılsın Diyosan gene 1.6..
Ne satıcam ben biner keyfime bakıyorum ne zaman satılırsa satılsın dersen önce 1.4 daha sonra 1.2 :eek:key:

Şehiriçinde 5.6'lara inen varsa aracına binip test etmek isterim :) TSI şehir içi 7.5-9 arası rakamlarda dolanır. Aynı mesafeyi 1.6 motor 9-11 litre arası dolanır. Şehir dışı tsi 4.9-6.3 arası gezinir, 1.6 motoru 7.4'ün altına indirmeniz zorlaşır. Ülkemizde sırf LPG avantajı olması nedeniyle 1.6 motorlar rağbet görüyor ama o motor LPG'siz 2.0 TFSI kadar yakıyor, ve gidişi yakıtına göre çok kötü.

1.2 TSI, 1.4 TSI'a göre 1-2 litre daha az yakıyor. Ancak ayda 700km yapacağınızı söylemişiniz, zaten yaptığınız kilometre az. Yıla vurduğumuzda 8400km yapıyor ki aradaki benzin farkı pek birşey ifade etmiyor. Bu bağlamda 1.4 TSI tavsiye ederim.

TSI motoru kullanırken 2000-2200dd/dk'da vitesleri değiştirirseniz ve gaza yüklenmezseniz 5.5'ları görebilirsiniz. Gazlayacağınız zamanda 8.5 civarında bir yakıt tüketimi olur tahminimce.

Bana sorarsanız TSI'ı tercih ederim. Ve etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca oraya koyduğunuz golf ilanı için söylemek gerekirse,

Trendline 1.6 golf alacağıma, style bir leon alırım. Daha keyifli bir araçtır leon, trendline golf'e göre.

cevaplar için teşekkürler..
1.4ün 6lt yakmasını ben yanlış değerlendirmiş olabilirim dediğiniz gibi karma kullanım sanırım..
leon aklımda kalacak o yüzden golfü eledim hatta 1.6stylanceda eledim.
Tsi 1.2 1.4 arasında seçim yapıcam. satışı konusunda daha rahat olabilmek için 1.4'e sıcak bakıyorum.
Yekta abi forumda okuduğum neredeyse tüm konularda size hürmet ediyor insanlar o yüzden kesinlikle o şekilde birşey düşünmedim hatta konu açarken umarım sizde yorum yaparsınız diye düşünüyordum:)
Aldığım araca en az 2*3 yıl binerim diye düşünüyorum yakıt konusundada çok fazla üzülmek istemediğimden kararsızım 1.2 alıp az mı yaksam acaba yoksa fazla km yapmayacağımı düşünerek 1.4e mi yönelsem diyorum bilemedim

Geri
Üst Alt