Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 TSI & 1.6 Stylance & Golf Trendline tavsiye

yekta abi davetin için çok teşekkürler..
aracı beğeniyorum ama km biraz fazla birkaç fazla verip az bir araç alalım diyor bizimkiler yoksa herkesin tavsiye ediyor iyi olduğundan şüphem yok..
mrtsnr çok teşekkürler çok açıklayıcı yazmışsın.. Başına gelen olayda ilginçmiş gerçekten:)

2 haftada bir çanakkaleye gidiyorum km şehirlerarası yolda yapıldı çoğu 15 bindeki arabadan daha temiz sen bilirsin

Şehiriçinde 5.6'lara inen varsa aracına binip test etmek isterim :) TSI şehir içi 7.5-9 arası rakamlarda dolanır. Aynı mesafeyi 1.6 motor 9-11 litre arası dolanır. Şehir dışı tsi 4.9-6.3 arası gezinir, 1.6 motoru 7.4'ün altına indirmeniz zorlaşır. Ülkemizde sırf LPG avantajı olması nedeniyle 1.6 motorlar rağbet görüyor ama o motor LPG'siz 2.0 TFSI kadar yakıyor, ve gidişi yakıtına göre çok kötü.

1.2 TSI, 1.4 TSI'a göre 1-2 litre daha az yakıyor. Ancak ayda 700km yapacağınızı söylemişiniz, zaten yaptığınız kilometre az. Yıla vurduğumuzda 8400km yapıyor ki aradaki benzin farkı pek birşey ifade etmiyor. Bu bağlamda 1.4 TSI tavsiye ederim.

TSI motoru kullanırken 2000-2200dd/dk'da vitesleri değiştirirseniz ve gaza yüklenmezseniz 5.5'ları görebilirsiniz. Gazlayacağınız zamanda 8.5 civarında bir yakıt tüketimi olur tahminimce.

Bana sorarsanız TSI'ı tercih ederim. Ve etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca oraya koyduğunuz golf ilanı için söylemek gerekirse,

Trendline 1.6 golf alacağıma, style bir leon alırım. Daha keyifli bir araçtır leon, trendline golf'e göre.
murat benim 1.4 bursada 7.5 ltreyi geçemdi genel ortalammda şuan 6.8 dir bursa şehir içi.....pazar günü istanbula gittim geldim beykoza kadar orda dolaştık falan sonra bursa dönüşünde araç 5.8 ortalam gösteriyodu arcımdada r8 spyder 18 jant vr artı 4 kişiydik ve ahavada yağışlı idi gelirken...kimse tsı çok yakıyo demesin aracı kullanmayı bileceksin 100 yerine 150 ile gidilrse tüm arçlar yakar araçların arkasına yapışmıyacaksın kırmızı yı gördüğünde hala gaza basanlar var basmayacaksın daha bi çok etken sayabilriirm:) neyse sonuç olarak kesinlikle kullanıma bağlı diyorum çok yaktığı faan yok...

LPG'li kullanacak olan adam gider 1.6 alır zaten. Ama LPG'yi devreye sokmadan kıyaslama yaparsanız durum ne olur?
1.2'yi satarken anımı anlatayım o zaman abi,
Adamın biri oğluna benim aracı alacak, tanıdığa göstermeye gidicez, ben kullanıyim dedi, istemeye istemeye verdim neyse. Yenibosna koçtaş'ın otoparkının çıkışında yokuş yukarı kısa bir yol var. 2.viteste arabada 4 kişiyiz, yağmur mazgalları var diye frene bastı ve araç 1000dd'nin altına indi o halde o yokuşu 2.viteste çıktı stop etmedi, ve adamın bana dediği, bak 1.2 diye böyle kalıyor, benim honda olsaydı çoktan çıkmıştı diyor. (Adam 1.6 honda civic sahibi 2 eski kasa) Biraz daha gidiyoruz yol bilgisayarında anlık tüketim acık, 3.vites 4000dd'de gaza yükleniyor ve 17.3 görünüyor anlık tüketimde, oo 17 yakıyo çok yakıyor diyor. Çekmiyo diyo. Bi yerde sabrım tükendi, getirin sizin honda civici buraya eğer bu arabayı geçerse bedavaya vericem dedim. Daha az yakarsa da dedim. Bişi demedi. 1.2 motora ülkemizin bakış açısı nedeniyle kolay satılmıyor.
Ben motoru bilen birisine sattığım için çok memnunum. Tolga'ya sattım, tolga gibi birini tanımış oldum gayet memnunum. 1 ayda sattım ben aracı.
Bu benim satarken yaşadığım bi anım sadece. Diğerlerini düşünemezsiniz bile. Fıkra yanında halt etmiş. Ama aracım 1.6 olsaydı direk satılacaktı çünkü ülkemizin kafa yapısı bu. Tek düze, 1.2 mi 1.6 mi 1.6 o kadar bitti.
Satılıp satılmamasına göre motorun iyiliğine bakıyorsan, Türkiye'de en iyi motor 1.6, ama dünyada?
5 yıl mı ne üst üste yılın en iyi motoru seçilen TSI ile 1.6 yı kıyaslıyorsunuz ya, cidden komik oluyor. TSI her alanda daha iyidir.

Ben kasmıyorum az yakmak için, Avrupadakilerle takılmamızdan biliyorlar görürseler yazsınlar. Nasıl kullandığımı ve aracın ne yaktığını. 1.6 motorun 9.6 yaktığı yolu ben benim 160'lıkla 6.2'ye gidiyorum. 3 litre fark var arada. LPG derseniz bende LPG karşıtı birisiyim. Özellikle hemen hergün alışveriş merkezine giren birisi için LPG yapılamayacak birşeydir.
A8'e de LPG takınca bütün araçlardan az yakıyor :)
söylediklerinin tümüne katılıyorum kardeşim çok doğru tespit...

Abi 3 yil bineceksen 15 30 bin arasında 1.6 tdi 45 bin e rahat bulursun zaten vereceğin 6 7 bin paranin yarısını yakıttan kazanırsın ayrıca satarkende 6 7 bin yukarı satarsın kendini kasmadan da miss gibi kullanirsin

Benim arabam 1.6 tdi ornegin 10 ay etti 47 bin e aldim şimdi 45 44 e istiyorlar ama ben çok memnunum benzinli alsaydım çok daha zararlı çıkardım

1.2 tsi leonun hayırlı uğurlu olsun güzel kardeşim :)

- - - Updated - - -

1.2 tsi leonun hayırlı uğurlu olsun güzel kardeşim :)

Hayırdır abi satıldımı yoksa araba?

- - - Updated - - -

Hayırdır abi satıldımı yoksa araba?

hayır yasin başka 1.2 leon aldı benimki duruyor

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

hayır yasin başka 1.2 leon aldı benimki duruyor

Geri
Üst Alt