Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 TSI & 1.6 Stylance & Golf Trendline tavsiye

mgencay teşekkürler;)
Çöllü karar verebilirsem araç araştıracağım:)
mrtsnr çok teşekkürler uzun ve açıklayıcı mesajın için.. Elimdeki para ile düşük modek dizel alabilirim ama modeli yeni olsun istediğim için dizel ihtimali ortadan kalkıyor benim için.. Leona binmek istiyorum ve benzin yönündende kafam az rahat olsun istiyorum. arkadaşlarım 25 civarı yakarken ben 2katı yakmak istemiyorum o yüzden 1.2 daha mantıklı geliyor ama satarken zorun yaşarmıyım yada mesela çoğu kişinin dediği 1.2 arabadan zevk alamazsın yada uzun yolda sollamaya kalktığında sıkıntıya düşersin felan diyorlar. Böyle bir durum mümkün 1.2TSI ile?
Yılda 1000lira fazla verme konusuna gelince sonuçta verilebilir bir para ama 1.2 ile 1.4 arasında büyük bir fark olmayacaksa sırf benzinden dolayı böyle bir zarar girmekte istemem..

mrtsnr arkadaşın son yazdığını iyice incele ve mutlaka 1.2 ve 1.4 iki aracı dene. o zaman bu araçların normal 1.6 lar ile alakası olmadığını anlayacaksın. bir çok firma artık turbo araçlar üretiyor ve artık turbosuz araç kalmayacak (dizellerde olduğu gibi) euro 5 normuna uygun motorlar bunlar ve gittikçe değeri artacak benim düşüncem. hatta bu düşünceyle satmam gereken aracı şuan satmadan idare etmeye çalışıyorum.

mrtsnr arkadaşın son yazdığını iyice incele ve mutlaka 1.2 ve 1.4 iki aracı dene. o zaman bu araçların normal 1.6 lar ile alakası olmadığını anlayacaksın. bir çok firma artık turbo araçlar üretiyor ve artık turbosuz araç kalmayacak (dizellerde olduğu gibi) euro 5 normuna uygun motorlar bunlar ve gittikçe değeri artacak benim düşüncem. hatta bu düşünceyle satmam gereken aracı şuan satmadan idare etmeye çalışıyorum.
ilk önce şunu belirteyim büyük yazı karekteriyle yazmak yasaktır yazınızı düzeltiniz ve kurallara uyunuz....

bu yüzdenmi 1.6 lar tsi den daha çok tutuluyor ve daha pahalıya satılıyor ?

ilk önce şunu belirteyim büyük yazı karekteriyle yazmak yasaktır yazınızı düzeltiniz ve kurallara uyunuz....

bu yüzdenmi 1.6 lar tsi den daha çok tutuluyor ve daha pahalıya satılıyor ?

katılıyorum abi. evet 1.6 performansı 1.4 ve 1.2 kadar olmayabilir ama ülkemiz şartlarında benzin fiyatları yüzünden 1.6 lar her daim populerliğini koruyacaktır.

katılıyorum abi. evet 1.6 performansı 1.4 ve 1.2 kadar olmayabilir ama ülkemiz şartlarında benzin fiyatları yüzünden 1.6 lar her daim populerliğini koruyacaktır.

1.6 motor daha mı az yakıyor? 1.6'nın tek avantajı LPG'dir. başka bir avantajı yok. Diceksiniz ki sağlam motor şuydu buydu. TSI'ların hepsi patlak gibi konuşabilirsiniz de, ama 2.0 TFSI ile aynı yakıtı yakıp 4'te 1'i kadar gitmeyen bir motoru gelip burda savunmanız komik olmaz mı. :)
Erkan abi, sana da diyorum aynısını.
1.6 neden mi tutuluyor türk insanının kafa yapısını değiştiremezsiniz. Benim aracıma biniyorlar kaç motor diyolar 1.4 diyorum. Off 1.6'sı ne gider bunun diyolar. Bu kafa yapısında olan bi memlekette yeni teknolojiler iş tutmaz. Aracı satarken ki sohbetlerimi anlatsam, sabır madalyası takarsınız. :) Böyle bir memlekette TSI'ı getirende kabahat aslında.

1.6 motor daha mı az yakıyor? 1.6'nın tek avantajı LPG'dir. başka bir avantajı yok. Diceksiniz ki sağlam motor şuydu buydu. TSI'ların hepsi patlak gibi konuşabilirsiniz de, ama 2.0 TFSI ile aynı yakıtı yakıp 4'te 1'i kadar gitmeyen bir motoru gelip burda savunmanız komik olmaz mı. :)
1.6 neden mi tutuluyor türk insanının kafa yapısını değiştiremezsiniz. Benim aracıma biniyorlar kaç motor diyolar 1.4 diyorum. Off 1.6'sı ne gider bunun diyolar. Bu kafa yapısında olan bi memlekette yeni teknolojiler iş tutmaz. Aracı satarken ki sohbetlerimi anlatsam, sabır madalyası takarsınız. :) Böyle bir memlekette TSI'ı getirende kabahat aslında.

ben az yaktığını söylemedim zaten.kastettiğim lpg avantajı olması.

muratcım biz zaten yakıtı az yakıyor demedik dikkatli okursan lpg bizim en büyük avantajımız diyoruz ve bunu herkes böyle biliyor bunu kendinde biliyosun.bende şunu anlamıyorum tsi ye biniyosunuz turbolu 125 bg yada 105 bg.az yaktırmak içinde kıçınızı yırtıyonuz yok ben bu kadar yaktırıyorum felan fıstık :) o zaman gücü kullanmak nerde kalıyor ? bizden ne farkınız kalıyor? tamam biz tsi gibi uzayamıyoruz ama buna herkesinde ihtiyacı yok be kardeşim herkes senin gibi degil.ama ben hiç 1.6 ya binipte şu kadar yaktırıyorum şöyle yapıyorum diyenide duymadım nedenmi zaten az yakıyor lpg de ne kadar asılırsan asıl.hatırlarsan senin aracına talib olmuştum almak için (arabanın sadece tsi olması ile alakalı konuşuyorum yoksa aracın yapılmış en güzel leonlardan biriydi) iyikide almamışım allah kurtarmış beni.sen bile satana kadar göbegin çatladı be kardeşim ve hala sitede satamayanlar var madem bu kadar iyi bu tsi de neden satılmıyor birde bunu söyle.neden 1.6 daha çabuk satılıyor ve aynı paraya hatta daha pahalıya olanı bile var.bu konu uzar gider muratım bak sen 160 lık golf ünle keyfine
:eek:key:

muratcım biz zaten yakıtı az yakıyor demedik dikkatli okursan lpg bizim en büyük avantajımız diyoruz ve bunu herkes böyle biliyor bunu kendinde biliyosun.bende şunu anlamıyorum tsi ye biniyosunuz turbolu 125 bg yada 105 bg.az yaktırmak içinde kıçınızı yırtıyonuz yok ben bu kadar yaktırıyorum felan fıstık :) o zaman gücü kullanmak nerde kalıyor ? bizden ne farkınız kalıyor? tamam biz tsi gibi uzayamıyoruz ama buna herkesinde ihtiyacı yok be kardeşim herkes senin gibi degil.ama ben hiç 1.6 ya binipte şu kadar yaktırıyorum şöyle yapıyorum diyenide duymadım nedenmi zaten az yakıyor lpg de ne kadar asılırsan asıl.hatırlarsan senin aracına talib olmuştum almak için (arabanın sadece tsi olması ile alakalı konuşuyorum yoksa aracın yapılmış en güzel leonlardan biriydi) iyikide almamışım allah kurtarmış beni.sen bile satana kadar göbegin çatladı be kardeşim ve hala sitede satamayanlar var madem bu kadar iyi bu tsi de neden satılmıyor birde bunu söyle.neden 1.6 daha çabuk satılıyor ve aynı paraya hatta daha pahalıya olanı bile var.bu konu uzar gider muratım bak sen 160 lık golf ünle keyfine

+1500

Bu Tartışma böyle uzar gider...
Bende de 1.6 var ve memnunum açıkçası ve 1.4 tsı'ya sadece performans için girmeyi düşünenlerdenim fakat şöyle bi karşılaştırma yaptığımda hakikaten 1.6 lpg nin iki katı çıkıyor cebimden 1.4 TSI la gittiğimde; hemde her koşulda; şehir içinde de, şehir dışında 100 le giderkende, yine şehir dışında 160 la giderken yada agresif kullanıp yapıştırdığımda...
Hangisi daha sağlam daha sorunsuz derseniz tabikide 20 yıldır geliştirilip bu hale getirilen ve neredeyse sıfır hata ile çalışan MPI yani 1.6 motor..
Fakat şu iyi bilinsin bu ülkede benzin 4.60 değilde 2 TL olsaydı 1.6 ya binen kimse olmazdı... En azından ben (kendini yenilikçi olarak tanımlayan bi kişi olarak) çoktaan geçmiştim TSI motora..

SEAT kullanıcılarının hangisini kullanırsa kullansın hepsi hakkında ufak tefek, az çok fikri var en azından forum sakinleri olarak..
Bu yüzden iki motoruda savunurken; eğer bir diğerini kullanmadıysanız lütfen abartmayın yorumlarınızı ve lütfen kimse kimseye kırıcı söz kullanmasın bu konuda sonuçta bu bir tercih yada zorunluluk işidir ve unutmayınki zaruret halinde seçilmiş ise "zaruret her durumda aptallıktır..."

verilmiş sadakan varmış erkan

LPG'li kullanacak olan adam gider 1.6 alır zaten. Ama LPG'yi devreye sokmadan kıyaslama yaparsanız durum ne olur?
1.2'yi satarken anımı anlatayım o zaman abi,
Adamın biri oğluna benim aracı alacak, tanıdığa göstermeye gidicez, ben kullanıyim dedi, istemeye istemeye verdim neyse. Yenibosna koçtaş'ın otoparkının çıkışında yokuş yukarı kısa bir yol var. 2.viteste arabada 4 kişiyiz, yağmur mazgalları var diye frene bastı ve araç 1000dd'nin altına indi o halde o yokuşu 2.viteste çıktı stop etmedi, ve adamın bana dediği, bak 1.2 diye böyle kalıyor, benim honda olsaydı çoktan çıkmıştı diyor. (Adam 1.6 honda civic sahibi 2 eski kasa) Biraz daha gidiyoruz yol bilgisayarında anlık tüketim acık, 3.vites 4000dd'de gaza yükleniyor ve 17.3 görünüyor anlık tüketimde, oo 17 yakıyo çok yakıyor diyor. Çekmiyo diyo. Bi yerde sabrım tükendi, getirin sizin honda civici buraya eğer bu arabayı geçerse bedavaya vericem dedim. Daha az yakarsa da dedim. Bişi demedi. 1.2 motora ülkemizin bakış açısı nedeniyle kolay satılmıyor.
Ben motoru bilen birisine sattığım için çok memnunum. Tolga'ya sattım, tolga gibi birini tanımış oldum gayet memnunum. 1 ayda sattım ben aracı.
Bu benim satarken yaşadığım bi anım sadece. Diğerlerini düşünemezsiniz bile. Fıkra yanında halt etmiş. Ama aracım 1.6 olsaydı direk satılacaktı çünkü ülkemizin kafa yapısı bu. Tek düze, 1.2 mi 1.6 mi 1.6 o kadar bitti.
Satılıp satılmamasına göre motorun iyiliğine bakıyorsan, Türkiye'de en iyi motor 1.6, ama dünyada?
5 yıl mı ne üst üste yılın en iyi motoru seçilen TSI ile 1.6 yı kıyaslıyorsunuz ya, cidden komik oluyor. TSI her alanda daha iyidir.

Ben kasmıyorum az yakmak için, Avrupadakilerle takılmamızdan biliyorlar görürseler yazsınlar. Nasıl kullandığımı ve aracın ne yaktığını. 1.6 motorun 9.6 yaktığı yolu ben benim 160'lıkla 6.2'ye gidiyorum. 3 litre fark var arada. LPG derseniz bende LPG karşıtı birisiyim. Özellikle hemen hergün alışveriş merkezine giren birisi için LPG yapılamayacak birşeydir.
A8'e de LPG takınca bütün araçlardan az yakıyor :)

Geri
Üst Alt