Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4 fr mi Vw golf 1.4 tsi 122 hp highline mı ?

Benim size söylemek istediğim XDS düz yolda giderken öyle yere gücü daha iyi aktartan bir sistem değil, yani style yere 95hp verirken FR 100hp vermiyor. Aynı şeyi veriyorlar.

Güvenlik donanımı denilmiş, ESP hilhold EDL vs. yok o golf'te. Evet ben olsam ESP olduğu için Leon FR alırım. Ama ben araba kullanmayı zevk olarak gördüğüm için alırım. 2.eli düşünmem servis fiyatı neymiş düşünmem. Alırım keyifle binerim yemine de katlanırım. Hatta 10k km olmamasına rağmen gittim yağını değiştirdim yani :)
Ama ben eğer sakin kullanıyor olsaydım, ESP olmasada olur deseydim Golf derdim. Aradaki 1000TL'nin hakkını fazlasıyla veriyor. Olay sadece görüntüden ibaret değil. En büyük örnek leon'un koltukları golf'e göre daha serttir, spor olması amacıyla. Ben daha öncede söyledim, arabanın sert olmasını severim. Ancak uzun yol yapıldığında leonda golfe göre daha fazla yoruluyordum. Yol tutuş olarak golf daha iyi, aradaki farkı benim aracıma binen leon kullanıcıları da belirtebilir. Yada şöyle söyleyeyim Leon'umda KW coilover vardı. O haliyle yaptıklarımı şuan 205taban lastik ve orjinal yaylı halleriyle yapıyorum ESP devreye girmiyor. 1 kere girdi onda da zaten girmese savururdu. Leon da coillerden sonra yol tutuş kendini toparlamıştı. Yine iyiydi normal hali de.
Fren olayına girmicem benim frenlerim 122'lik golfün frenleriyle farklı. Benim önler 312 onun 288. Arada duruş konusunda fark var.

Dediğim gibi 2 aracıda çıkın test edin. müsaitseniz 140-150'ye çıkın ve bi süre öyle seyredin. Aradaki farkı anlayacaksınız. Şuan FR'da olan bütün güvenlik elemanları benim aracımda da var, arabada olması büyük bir güven veriyor. Ama henüz aktif kullanamadım.

Birde leonla 227'ye çıktığımda viraja girmiştim coilover vardı sol şeritteydim en sağ şeride kadar gittim anca dönebildim.
Golf'te 235'le benzer bi viraja girdim, sol şeritte girdim aynı şeritte çıktım :) ESP'de devreye girmedi hiç.

122'lik ile 160'lık arasında benım bıldıgım ole sanıorm fren farkı yok.Turbo bıraz daha buyuk ve komp. var.Eminmisin?
Ayrıca golfun koltuklarına bırcok arabanın derı koltuklarını degısmem ben..Harıka bır koltuk seklı kuması rahatlıgı var.Dış acık ıc koyu renk olunca harıka gosterıor ıcını.Bır laguna da da derı koltuk var ama....

Geri
Üst Alt