Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI

bende oyle bırsey duymustu.zorlanmadan dolayı kucuk gelen motor omrunu cabuk tamamlıyor dıor ama bu tsi gordugum kadar zorlanmıyor

fütursuzca kullanılan ve bakım yapılmayan her motorun ömrü kısalır..

araç hakkında güzel bilgiler paylaşmışsın gerçekten bilgilendirici olmuş hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

neden ömrü azalsın küçük hacimlerin..

hacim kucldukce omur de kisaliyor diye biliyorum 1.4 tsi ninde bekledim bir iki sene oyle aldim :) ne biliyim yanlis bir duyumda olabilir; mesela mazda rx8 de 1.3 we o arac 100 bin km de yiyor motoru ama haydi o farkli bir motor ama iste ne kadar kucuk hacim warsa bakildiginda omurleri kisa babadan kalma 1.6 8v motor mesela 280 bin km de tanidik war gozumle gordum tik yok

bu motorun hacimi olduğu kadar sağlamlığı ve mühendisliği ile de alakalı tabiki ama buda bi gerçek küçük hacim insanı ürkütüyo şuan bişey söylemek için çok erken belki 1.2tsı sağlamlık konusunda tüm araçları geride bırakıcak bunu kimse bilemez yanlız tahmin edebilir.... ama nerde eski büyük hacimli motorların ömrü nerde hertarafı elektronik dolu yeni nesil motorların ömrü? arada muhakkak fark olacaktır fakat vergi ve yakıt olayı ile kendini amorti edebilecektir muhtemel......

hacim kucldukce omur de kisaliyor diye biliyorum 1.4 tsi ninde bekledim bir iki sene oyle aldim :) ne biliyim yanlis bir duyumda olabilir; mesela mazda rx8 de 1.3 we o arac 100 bin km de yiyor motoru ama haydi o farkli bir motor ama iste ne kadar kucuk hacim warsa bakildiginda omurleri kisa babadan kalma 1.6 8v motor mesela 280 bin km de tanidik war gozumle gordum tik yok

RX8'in motoru bambaşka bi olay..çalışma prensibi farklı..hacmiyle ilgisi yok.. :)

Hacimle ömürün hiçbir ilgisi yok :)

o zaman motorlarin calisma prensiplerine gore bu olay degisiyor diyebiliriz dimi ? smartlar fln demek ayri bir frekanstalar :) mazdayi zaten biliyorum ciktiginda meraktan cok arastirma yaptim onunla ilgili super birsey ama stabil bir motor degil yani omru cok az diger araclara gore

o zaman motorlarin calisma prensiplerine gore bu olay degisiyor diyebiliriz dimi ? smartlar fln demek ayri bir frekanstalar :) mazdayi zaten biliyorum ciktiginda meraktan cok arastirma yaptim onunla ilgili super birsey ama stabil bir motor degil yani omru cok az diger araclara gore

rotary motor stabil değil diye birşey yok.. ömrü zaten belli üretirken! sen alırken 5binde bir bakıma geleceksin diyorlar. ayrıca motorunda ömrünün diğer motorlara göre kısa olduğu doğru fakat o motorun değişmesi daha az maliyetli.. daha ucuz.. bir zamanlar baktığımda sanırım 5-8bin dolar arasında bi rakamdı ;)

rotary motor stabil değil diye birşey yok.. ömrü zaten belli üretirken! sen alırken 5binde bir bakıma geleceksin diyorlar. ayrıca motorunda ömrünün diğer motorlara göre kısa olduğu doğru fakat o motorun değişmesi daha az maliyetli.. daha ucuz.. bir zamanlar baktığımda sanırım 5-8bin dolar arasında bi rakamdı ;)

8 ile 5 bin dolar arasi maliyetsiz mi abicim :) su an megan disel motor sandik alsan 8 bin tl masrafi war :) ama iste bende aldim bakalim gorcez ne kadar dayanicak ama bnm tahminim 200 bin zor cevirir gibi geliyor deniyelim gorelim su an sitede en km yapmis 1.4 tsi kac km de acaba biruye yazarsa sewinirim; gerci o kadar kullanicagimdan degil 100 binde bnm arabam emekliye ayrilir zaten :) bana gore 100 binde bitiyor arabanin isi zaten

Geri
Üst Alt