Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 Tsi yardım

emrahfb

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.pazartesi günü leonuma kavuştum.(kısa süre içinde fotoğrafları çekip sizlerle paylaşacağım) Kullanma klavuzundan okuyup arabayı incelemeye ve öğrenmeye çalışıyorum ama tabi yardımlarınızı beklediğim konular var.
1)Vitesin civarlarında bulunan TCS OFF tuşu ve yanındaki tuş ne işe yarar?
2)Klima bölümünde ki auto,dual,ac,off düğmeleri tam olarak ne işe yarar? Isı ayarları manuel kullanımda mı kullanılıyor?
3)Direksiyon kumandaları sağ taraf hem yol bilgisayarında işe yarıyor hemde radyo değiştirmek için kullanılıyor?
4)yol bilgisayarı 2.ekran da çok çeşitli şeyler var ben çözemedim.olabildiğince yardımcı olur musunuz?
5)hız sabitleyici nasıl çalışıyor?
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Öncelikle Hayırlı Olsun.

1) TCS : Traction Control System yani diğer araçlarda bulunan ASR. Gaza yüklendiğinizde patinaj çekerken motorun gücünü kısarak patinaj çekmeyi engelleyen bir sistem. Onu açıp kapatma tuşu. 1 saniye basılı tutunca kapanır.

2)Klimanız dijitaldir. Dereceyi 24'e getirip autoya aldığınızda ortam ısısını 24 dereceyle ısıtır ve o ısı seviyesinde tutmaya çalışır. AC klima tuşudur, üzerindeki ışık açık olduğunda klima açıktır kapalı olduğunda fan. Istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

3) Doğru bi kanaat :D

4) 2.ekran derken?

5) Sol taraftaki sinyal kolunun ucunda tuş var. Herhangi bir hızla giderken tuşun alt tarafına basın ve ayaklarınızı pedallardan çekin (üst tarafına da olabilir) ayrıca frene ve debriyaja bastığınızda sabitleyici devreden çıkar. Gaza bastığınızda çıkmaz siz gazdan çektiğinizde tekrar sabitlediğiniz hıza düşürür. Birde şu var örneğin siz 130'a sabitlediniz sonra çıkardınız sabitleyiciyi ve 80 le gidiyorsunuz tekrar eski hızınıza yani 130'a sabitlemek için 130'a çıkmanıza gerek yok sabitleyici tuşunun üst tarafına bastığınızda en son kayıtlı olan hıza sabitler. 130 ise en son kayıtlı olan hız 80'den 130'a hızlanır ve öylece gider.

Teşekkür ediyorum Murat Bey.
Bilgileriniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.Yol bilgisayarı 2.ekran derken; üst kısımda saat var onun altındaki kısım hakkında sormuştum.

oradan anlık yakıt tüketimi, yakıt tüketimi, hızınızı dijital olarak görme, ortalama hızınız, o an kaç km gittiğiniz, sıfırlandığından itibaren kaç km gittiğiniz filan hepsi yazıyor. Kullanım kılavuzunda daha detaylı olarak ve daha rahat anlayabilirsiniz.

Umarım aracı teslim eden kişiye para vermemişsinizdir. Murat sağolsun her şeyi anlatmış.

Geri
Üst Alt