Leon 1.2 Tsi yardım | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Leon 1.2 Tsi yardım

emrahfb

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Kas 2011
Mesajlar
21
Beğeniler
1
#1
Arkadaşlar merhaba.pazartesi günü leonuma kavuştum.(kısa süre içinde fotoğrafları çekip sizlerle paylaşacağım) Kullanma klavuzundan okuyup arabayı incelemeye ve öğrenmeye çalışıyorum ama tabi yardımlarınızı beklediğim konular var.
1)Vitesin civarlarında bulunan TCS OFF tuşu ve yanındaki tuş ne işe yarar?
2)Klima bölümünde ki auto,dual,ac,off düğmeleri tam olarak ne işe yarar? Isı ayarları manuel kullanımda mı kullanılıyor?
3)Direksiyon kumandaları sağ taraf hem yol bilgisayarında işe yarıyor hemde radyo değiştirmek için kullanılıyor?
4)yol bilgisayarı 2.ekran da çok çeşitli şeyler var ben çözemedim.olabildiğince yardımcı olur musunuz?
5)hız sabitleyici nasıl çalışıyor?
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
 

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ocak 2010
Mesajlar
2,558
Beğeniler
498
Yaş
27
#2
Öncelikle Hayırlı Olsun.

1) TCS : Traction Control System yani diğer araçlarda bulunan ASR. Gaza yüklendiğinizde patinaj çekerken motorun gücünü kısarak patinaj çekmeyi engelleyen bir sistem. Onu açıp kapatma tuşu. 1 saniye basılı tutunca kapanır.

2)Klimanız dijitaldir. Dereceyi 24'e getirip autoya aldığınızda ortam ısısını 24 dereceyle ısıtır ve o ısı seviyesinde tutmaya çalışır. AC klima tuşudur, üzerindeki ışık açık olduğunda klima açıktır kapalı olduğunda fan. Istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

3) Doğru bi kanaat :D

4) 2.ekran derken?

5) Sol taraftaki sinyal kolunun ucunda tuş var. Herhangi bir hızla giderken tuşun alt tarafına basın ve ayaklarınızı pedallardan çekin (üst tarafına da olabilir) ayrıca frene ve debriyaja bastığınızda sabitleyici devreden çıkar. Gaza bastığınızda çıkmaz siz gazdan çektiğinizde tekrar sabitlediğiniz hıza düşürür. Birde şu var örneğin siz 130'a sabitlediniz sonra çıkardınız sabitleyiciyi ve 80 le gidiyorsunuz tekrar eski hızınıza yani 130'a sabitlemek için 130'a çıkmanıza gerek yok sabitleyici tuşunun üst tarafına bastığınızda en son kayıtlı olan hıza sabitler. 130 ise en son kayıtlı olan hız 80'den 130'a hızlanır ve öylece gider.
 

emrahfb

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Kas 2011
Mesajlar
21
Beğeniler
1
#3
Teşekkür ediyorum Murat Bey.
Bilgileriniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.Yol bilgisayarı 2.ekran derken; üst kısımda saat var onun altındaki kısım hakkında sormuştum.
 

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ocak 2010
Mesajlar
2,558
Beğeniler
498
Yaş
27
#4
oradan anlık yakıt tüketimi, yakıt tüketimi, hızınızı dijital olarak görme, ortalama hızınız, o an kaç km gittiğiniz, sıfırlandığından itibaren kaç km gittiğiniz filan hepsi yazıyor. Kullanım kılavuzunda daha detaylı olarak ve daha rahat anlayabilirsiniz.
 

ilkerbilim

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2010
Mesajlar
1,593
Beğeniler
190
Yaş
27
#5
Umarım aracı teslim eden kişiye para vermemişsinizdir. Murat sağolsun her şeyi anlatmış.