Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Leon 1.2 tsi yakıt tüketimi (şehir dışı) resimli...

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında _AS_ tarafından paylaşıldı.

1. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    2 gün önce İstanbuldan Manisaya gittim ve depoyu fulleyip sıfırladım.
    İzmit körfezde 3 saat yol çalışması nedeniyle mahsur kaldıktan sonra bütün hesaplarım şaştı ve 233 km gittikten sonra tekrar Bursaya yaklaşırken fulledim depoyu 65 lira aldı yani yaklaşık 27 krş civarı neredeyse 3 saat civarı adım adım giden trafikte:)

Asıl rekorumda bundan sonra başladı zaten ve gece yola çıkmanında avantajıyla %90 5. 6. viteste 90 120 km/h civarlarında yaptığım sonuçları fotoğrafa çektim...

Km depoyu doldururken sıfırladım.

Vee yol bilgisayarının dediğine göre toplamda bir depoyla 1050 km gidersin diyor:)

Km lerden de belli olduğu gibi anlık olay değildir. Bursadan manisaya giderken çektim ve yol açık olduğu sürece biraz aracı tanıyıp gaza nerede basılacağını bilmekle kesinlikle bir depoyla bu yol gidilir. Ben gidemedim manisada arkadaşa verdim arabayı zorlaya zorlaya kullanınca hesap kitap şaştı:)

Nacizane tavsiyem cruse control ü kesinlikle kullanmayın ekonomi namına bir işe yaramıyor ve özellikle 1.2ciler yakıtın fazla olduğunu düşünenler 15000 bakımı sabırla beklesin bambaşka oluyor araç:)

Not: Bu arada ortalama tüketimim 5.6 litre civarlarındaydı.
    Ortalama hızda 88km

2. ilkerbilim

ilkerbilim SCW Üyesi

1.594
    188
    63
    Cruise control bayağı işe yarıyor aslında ama yokuşta açmamak lazım belki bu yüzden işe yaramadığını düşünmüşsündür. Her "1.2TSI yakıt" konusunu gördükten sonra arabayı satmak istiyorum =)

3. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    uzun yolda guzel verıler alınıyor :)

4. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Valla ben pek faydasını görmedim cruise control ün yokuş inerkende gazı bırakıyor bir sonraki yokuşa aynı hızla giriyor bense yokuşa gelirken hızımı yükseltip yokuşta hızı dengeli düşürüp süzülüyorum:) Satma boşwer arabayı 1.4ünde çok aşşağı kalacağını zannetmiyorum ben yakıt konusunda benimkinden:)

5. gallito

gallito SCW Üyesi

311
    65
    28
    Sen kac yakiosnki stcn arabyi )) ben 1.6 ile 6,5 lari gordgmu hatrliorm

6. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    ben hep dedim 1.2 tsi lar rahat 900 km gider die vw en iyi motoru diyebiliriz 1.2 tsi ı ekonomik ve performans olarak

7. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Sağolasın Erhan sizin tdi lar kadar olmasada bizde yapıyoruz işte kendi çapımızda ekonomi:)

8. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    tdi ye en yakın ekonomideki otorlardan biri :D ş.içi bile bizim dizelle fazlabi fark yok 1.2 lerin :D

9. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Fark çok olmasada var ama asıl litre fiyatları bitiriyor bizi:) Bide apaçi modda bastım mı kütür kütür 9 10 lara kadar çıkıyor o ayrı :D

10. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    bende bastımmı bişi değişmiyorki :D aynı 8 9 litre

Sayfayı Paylaş