Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.2 tsi 2.500 km de yakıt tüketimi/istanbul

benim aracabım manuel ve 5 vites ona göre söyliyicem. az yakmanın sırrı :D 10 da 1. vites 20 de 2. vites 30 da 3. vites 40 ta 4. vites 50 de 5.vitese atınca kokluyor mübarek ama benzin parası... :(

bu arada herkes leonla az yaktığını söylüyordu ben hep 6 vites diye öyle düşünüyordum birde şu var ibiza sc nin lastik tabanı 215 leonlarda ise 205 (fr ı bilmiyorum onunki 215 olabilir)

olede cok yorulmazmi motor yahuuu:))

arkadaşlar bende de 1.2 tsi vardı kullanım çok fark ediyor ben izmire gidip geldim 500tl benzin yaktı araç peder bey gitti geldi 320tl yaktı :) ben 5.5 saatte izmir karşıyakadan istanbul eyüp e geldim :) peder aynı yolu 9 saatte geldi yani kullanım önemli o yüzden bugün 1.6tdi leon aldım avekten :) bakalım o nasıl yakıcak :D

aracım 6 bin km olacak ortalama 9.7 buna ne diyeceksiniz ? hatta uzun yolda bu derece 9.6 oluyor :D:D:D:eek: yemin ederim ki dogru bir gün video alacagım keserek paylasım yapacagım :D

aracım 6 bin km olacak ortalama 9.7 buna ne diyeceksiniz ? hatta uzun yolda bu derece 9.6 oluyor :D:D:D:eek: yemin ederim ki dogru bir gün video alacagım keserek paylasım yapacagım :D
klasik ve banada sorulan bir soru soracagim:) cokmu devirli kullaniyorsunuz yoksa benim gibi shift uyarilarini dikkate almaniza ragmenmi bu degerleri goruyorsunuz.

klasik ve banada sorulan bir soru soracagim:) cokmu devirli kullaniyorsunuz yoksa benim gibi shift uyarilarini dikkate almaniza ragmenmi bu degerleri goruyorsunuz.

Onur abicim zaman zaman performans bekliyorum arabadan haliyle yuksek devirlere cıkıyorum fakat. Bir hafta surekli shift uyarılarına aldırış ederek sürdüm uzun yolada cıktım fakat 9.7 den ancak 9.6ya düştü.. Aracı ilk aldıgımda 10. x küsürdeydi.. Normal sartlara göre arabamın yakıt tuketimi gostergesinin 7.8 8.2 arası olması gerekiyor.. Belkide bi 5 bin daha sürmem gerek arabayı.... Ama enteresan bir şeydir ki yakıttan memnunum :D

benim aracabım manuel ve 5 vites ona göre söyliyicem. Az yakmanın sırrı :d 10 da 1. Vites 20 de 2. Vites 30 da 3. Vites 40 ta 4. Vites 50 de 5.vitese atınca kokluyor mübarek ama benzin parası... :(

bu arada herkes leonla az yaktığını söylüyordu ben hep 6 vites diye öyle düşünüyordum birde şu var ibiza sc nin lastik tabanı 215 leonlarda ise 205 (fr ı bilmiyorum onunki 215 olabilir)

fr; 225 45 17 ;)

Onur abicim zaman zaman performans bekliyorum arabadan haliyle yuksek devirlere cıkıyorum fakat. Bir hafta surekli shift uyarılarına aldırış ederek sürdüm uzun yolada cıktım fakat 9.7 den ancak 9.6ya düştü.. Aracı ilk aldıgımda 10. x küsürdeydi.. Normal sartlara göre arabamın yakıt tuketimi gostergesinin 7.8 8.2 arası olması gerekiyor.. Belkide bi 5 bin daha sürmem gerek arabayı.... Ama enteresan bir şeydir ki yakıttan memnunum :D

gariptirki hep merak etmişimdir yavaş yavaş hızlanıncamı daha az yakıyor yoksa biranda hızlanıp yavaş gitmekmi daha az yaktırıyor diye.ciddi ciddi ölçmedim ama biranda hızlanıp yavaş gitmek sanki şehir içinde daha az yaktırıyor merak eden deniyebilirr :D

bu arada emre jantların kaç inç orjinal jantlarımı yoksa bi inç büyüğünümü aldın

edit: baktım şimdi fr lar 17 olduğu için 225 16 inç ler 205 miş

Bundan onceki araciniz ya eski model 2.0 lt atfosferik bi aracti yada en kucuk ihtimal 1.6 mpi motor bir vw grubu araba sahibiydiniz ki bu degerlerden memnunsunuz:)

Bundan onceki araciniz ya eski model 2.0 lt atfosferik bi aracti yada en kucuk ihtimal 1.6 mpi motor bir vw grubu araba sahibiydiniz ki bu degerlerden memnunsunuz:)

Onur abi bir kez daha şaşır o zaman abicim gecen sene ki aracım 2011 opel astra 1.3 dizeldi :) en dolusu işte.Sehir ici 22 krş yakıyordu :) fakat ben ilk kez gecen sene dizel kullandım önce ki cogu arabalarım benzinliydi. eminim bu yuzdendir ki FRın beni memnun etmesi.. :)

Geri
Üst Alt