Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.2 tsi 2.500 km de yakıt tüketimi/istanbul

ben şunu bilirim....bide tsi de 1500 devirde sürün....yüksek vites boğuk devir...başkada az yakmaz...deneyin mucizeyi görün...

arkadaşlar yorumlarınızı okudum , uzun yolu tekirdağ şarköy-istanbul arasında yaklaşık 250 km yolda yaktım.inanın 110 u 120 yi bile yeri geldiğinde araç sollarken yaptım.Hep hız ve devirlere dikkat ettim ama eve geldiğimde ortalamam 6.9 du.Şehir içine hiç girmicem çünkü İstanbulda 3. ve 4. vitesleri unutuyorsunuz gerçekten. Her benzin aldığımda com 2 yi sıfırlarım 2 gün sonra baktığımda 8.5 ile 10.6 arasında gidip geliyorum ki ne ara gazı verdim ne hız yaptım.Neyseki aracımın kapılarını kitleyip aynalarını her yukarı diktiğimde unutuyorum bunu:)

Araç kısa mesafelerde ya da sıkışık trafikte kullanılıyorsa 10 lt normal ama şehir dışı 7 litre çok fazla bence, vites değişimlerini yüksek devirlerde mi yapıyorsunuz?

arkadaşlar,
devirli kullanılırsa tabii ki fazla yakar. bence sevgili onur arkadaşımız biraz saldırgan kullanmış. ben Keşan'dan zonguldak'a 6.1 ortalama ile geldim. Sabit Hızım 110-120 arasındaydı. ve arabam doluydu. şehir içi verilerim ise 7.5-8 arası. bence normal (zonguldağı bilenler bilir düzyol yok neredeyse) ve tabii daha saldırgan kullanıyorum (diğer arabaları sinir etmek için).

zonguldağı çok iyi biliyorum hele kadın doğum hastanenizin yeri bir harika 15 dk dağ tırmanıyorsun mahalle içlerinden puhahapuhahapuhaha

evet dostum, öyledir orası. çık çık bitmez... zaten tüm zonguldak çık çık bitmiyor. birde karaelmas semti var ki, ben bir kere çıktım bir daha asla...

çok iyi bilirim flamingo yolunda evim vardı 1 sene kaldım orada

Sevgili seat severler uzun bir aradan sonra okulumun baslamasiyla beylikduzu besyol arasi sabah saatlerinde gidis 5.5lt/100km donusumde 6.2/100km ortalamayla gidip geliyorum.Bugun bir trafik kazasi yuzuden tek seritin tikanmasiyla trafik olustu.Dur kalk yapmama ragmen eve 7.0/100 km de ortalamayla geldim.Gunluk yaklasik 50 km yol yapiyorum bu konuyu acanda benim neolduysa degerlerim cok dustu(masallah diyelim):)
Zamaninda nekadar sehir ici dur kalk kullandiysam artik 1 hafta sonunda com2 degerim 10 dan asagi yavas yavas inerek anca 7 ye inebildi:) Bu yaptigim yolun guzergahini bilen varsa degerler nasil acaba?simdiden cevaplar icin tesekkurler esenlikle kalin

benim aracabım manuel ve 5 vites ona göre söyliyicem. az yakmanın sırrı :D 10 da 1. vites 20 de 2. vites 30 da 3. vites 40 ta 4. vites 50 de 5.vitese atınca kokluyor mübarek ama benzin parası... :(

bu arada herkes leonla az yaktığını söylüyordu ben hep 6 vites diye öyle düşünüyordum birde şu var ibiza sc nin lastik tabanı 215 leonlarda ise 205 (fr ı bilmiyorum onunki 215 olabilir)

Geri
Üst Alt