Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.2 tsi 2.500 km de yakıt tüketimi/istanbul

bence degerler normal.ben hiç anlayamdım şu tsi cileri nasıl 4.8. 5.5 gibi degerler yakılıyolar anlamıyorum :confused: murat (desire) nickl, kardeşimiz murat bile beşinci vitesle 70 km hızla giderek anca yakaladı.burda bir yanlışlık var ama nerde ?

desire kim ?

1.4 tsi aracım var henüz 1500 km de; 2 km gidiş 2 km dönüş maks. 4 vitese kadar çıkıyorum ve ortalamam 9.8 lt. Hafta sonu İzmit - İstanbul arası gittim gidiş de 4.8 lt dönüşte ise 2 saat trafikde kaldım ve 140 km + hızları gördüm eve geldiğimde 10.1 lt gösteriyordu.

TSI cılar MPI ı LPG siz kullansalar ne diyceklerdi çok merak ediyorum..

[MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] sen benim değerleri gözünle görmüştün ne diyorsun abicim

uzun yolda nasıl 7 lt yakıyorsunuz cidden anlamıyorum hayretle seyrediyorum şehir içi 10 lt kaç km de oluyor 4 km gidip mi 10 lt 50 km gidip mi 10 lt ?@atay78 burakçım ben 44 bin km kullandım arabamı 7 yi görmedim buna ne diyeceksin kardeşim

yekta abı vallaha ben aratırdım bı cok kısı yakınıyor ondan dedım bıcok kısıde ortalamayı tutturdugunu soyluyor anlayamadım yanı abı ondan oyle bır yorum yaptım

resimdeki fiesta dizel ise elinizdekinin kıymetini bilin hiç değişipte benzinli leon almayın bence! tabi ama imkanınız varsa dizelini alın derim.

dızel ama elden cıkarıyorum satılık arac yakıtından cok menunum ful depo 140 lıraya doluyor ve sehır ıcı 600 km yı rahat grdum oda aracı 10 km arası kullanıyorum trafıgın bol oldugu saatlerde

@Çöllü sen benim değerleri gözünle görmüştün ne diyorsun abicim

Abi Bende Anlamadım Walla Biz Birlikte Gazladık Hatırladıgım Kadarıyla Senin ortalama 7.8 di, benim araçsa 13.4 tü o yüzden diyorum bu TSI cıların bi MPI motor deneyimi Yaşaması Lazım.. :D

Onur malesef değerlerin normal. Araç 3-5bin km'den sonra tam oturur bir parça daha iyileşir ama öyle 4lt, 5lt ortalama falan İstanbul trafiğinde malesef öyle bir dünya yok. Boşuna dizele peşin peşin parayı vermedik.

He takarsın arabaya bisiklet lastiği (175 taban falan), koyarsın hafif dandik bi jant, 200 metre ilerde biri frene bastı mı çekersin ayağını gazdan, araba kendi kendine yavaşlar arkadakileri delirtirsin, gözün devir göstergesinde korka korka kalkış yaparsın, o zaman işte 5'i görürsün heralde Leon'la. Ucuz olsun diye de en dandik benzinciden en dandik yakıtı alırsın anca. Bu petrol fiyatlarıyla dizel bile mantık dışına çıktı, ne benzini.

arabayı hakkıyla kullanmak ayrı bi iş arabayı sürmek ayrı hakkaten dedim gene diyecegim tamamen gaz pedalı ile ayagınız arasında bu kendim içinde gecerli depoda 40 -50 km farkediyo sakin sürüşle

10lt yi kolay kolay ben görmüyorum. egsoz filtre 18jantla filan:rolleyes:

Geri
Üst Alt