Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 TSI 110 HP mi yoksa İbiza 1.4 TDI CR 90 HP hangisini alınır.

Çok km yapmıyorsanız, ya da vereceğiniz benzin parası sıkıntı yaratmıyorsa Leon, değilse Ibiza.

ya söyle düşün kac km yapıyorsun ayda 2000 km yapiyosan benim gibi benzin seni uzer dizel al derim ama ibizanin dizeline ben hayatta o parayi vermem baska araba alirim onun yerine 2.el 2012 leon alirim dizel

anladım abi ben çok km yol yapan birisi değilim zaten ama 1.2 leonun yakıt durumu nedir bilmiyorum işin aslı 30 kuruşun üstünde yakıyorsa bana yaramaz asıl öğrenmek istediğim bu benim aslında
[doublepost=1442311629,1442311601][/doublepost]
58.650 olan leon led farlı mı ?
evet kardeşim led farlı

1.2 tsı leon ideal ibizadan inip ibizaya bıneceksen degişme derim aracını barı degiştiğine değsin leon al derim ;)

anladım abi ben çok km yol yapan birisi değilim zaten ama 1.2 leonun yakıt durumu nedir bilmiyorum işin aslı 30 kuruşun üstünde yakıyorsa bana yaramaz asıl öğrenmek istediğim bu benim aslında
[doublepost=1442311629,1442311601][/doublepost]
evet kardeşim led farlı
Fr var 25krş de yakar 30 da 80krş da tsı lerde son yok gibi bişey :D

2 araç arasında tercihim Leon olurdu.
B segmenti bir ibiza için bence 58 bin baya bir çok geliyor bana..
Bir yakınım aldı 1.3 astra dizel sıfır 60 bin lira..
C sınıfı varken B sınıfına o kadar para gereksiz geliyor sanki bana...

Leon C segmenti, İbiza B segmenti bir araç. Farklı segmentteki araçları kıyaslamak çok yanlış olur. Leon bi nevi Toledo'nun hatchback'idir. Leon, İbiza'ya göre daha kaliteli ve konforludur. Konfor istiyorsanız Leon, tasarruf istiyorsanız dizel İbiza. Ortalama yakıt tüketiminde km başına Leon 8-10 kuruş daha fazla yakar. Leon 175 nm tork üretirken, İbiza 230 nm tork üretiyor. ;)

1.4 TDİ İbiza:
Şehir İçi (lt / 100 km) 4,6
Şehir Dışı (lt / 100 km) 3,4
Ortalama (lt / 100 km) 3,8

1.2 TSI Leon
Şehir İçi (lt / 100 km) 6,1
Şehir Dışı (lt / 100 km) 4,2
Ortalama (lt / 100 km) 4,9

Leon C segmenti, İbiza B segmenti bir araç. Farklı segmentteki araçları kıyaslamak çok yanlış olur. Leon bi nevi Toledo'nun hatchback'idir. Leon, İbiza'ya göre daha kaliteli ve konforludur. Konfor istiyorsanız Leon, tasarruf istiyorsanız dizel İbiza. Ortalama yakıt tüketiminde km başına Leon 8-10 kuruş daha fazla yakar. Leon 175 nm tork üretirken, İbiza 230 nm tork üretiyor. ;)

1.4 TDİ İbiza:
Şehir İçi (lt / 100 km) 4,6
Şehir Dışı (lt / 100 km) 3,4
Ortalama (lt / 100 km) 3,8

1.2 TSI Leon
Şehir İçi (lt / 100 km) 6,1
Şehir Dışı (lt / 100 km) 4,2
Ortalama (lt / 100 km) 4,9

eyvallah hocam sağol baya aydınlatıcı bilgi oldu sağolasın

Leon candir kardeşim....canini yakmaz emin ol...:)

Son düzenleme:
yanlış anlama ama sırf fiyatları aynı diye 2 farklı segmenti karşılaştırmak yanlış olur. Bu bakış açısıyla hiç bu kadar para verme lpg li 30 bin liraya araç al. Tepe tepe kullan. Siz önce ihtiyacınızı belirleyin. Sıfır araca gerek var mı yokmu. Varsa hangi segment işinizi görür. Sonra dizel mi benzin mi? Düz mü otomatik mi? Gibi soruları sormak lazım.

Geri
Üst Alt