Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.2 lt TSI 105 hp Style & 1.4 lt TSI 125 hp Style (Karsılastırma)

Gercekten kullanmıs kadar oldum beyler ılgılendıgınız ve bılgılendırdıgınız ıcın sagolun . Ikısınıde denıcem tabı . Benım suan kafamda leondan baska bısey yok keseme uyan modellerde bunlar ... Oncekı aracım 106gtı dı oyuzden hıza doymus bı ınsanım , tabı genede ınsan arada yapmaz degıl sonucda aracın ozellıkle sehır ıcı kalkısı vıtes gecısı onemlı hantal arac sevmem ...

ben de 1.4 tsı kullanıyorum ve cok memnunum 1.2 tsı la teste cıktım cok az bır performans eksiği gordum o kadar diğer arkadasların da dedıgı gıbı 1.2 alınıp ustune ekstra opsiyon ekletilebılır :)

caglar abıye katılıyorum otobanda ve sabıt hızlarda yapılan yolculuklarda 1,2 guzel avantajlar saglar lakin tıkalı trafıkte rampalı mampalı yollarda motor zorlanacagı ıcın yakıt tuketımı 1,4 ten yukarı cıkabılır

arkadaşım ben 1.2 tsi kullanıcısı olarak şöyle söyliim arabayı ilk aldığımda tabiri caizse oha o ne lan dedim gaza basınca, öncesinde bende 2007 civic vardı sözde 125 hp. ona toz yutturur çekişte ama leonumu alalı 7 ay oldu keşke 1.4 ünü alsaydım diyorum ara sıra çünkü performansta limit yok hangi aracı alırsan al daha hızlısını isteyeceksin. yakıttada bence bi fark yoktur arada tek avantajı vergi. ama 1.4 tsi alırsan 200 lira fazla vergiye deydi diyeceini tahmin ediyorum bu arada 1.4 tsi leon hiç kullanmadım ama eski şirketimde 1.4 tsi passat kullanıyordum ve remsen aşıktım o performansa. sonuç olarak tabi ki 1.4 diyorum. :)

Katalog verisi elbette belirli test sonuçlarını yansıtır, ancak gerçek yaşamda, 1.2/1.4 motorlu aynı modeli aynı yol şartında, arka arkaya dolaştıralım, 1.4 olan daha az yakacaktır. Performansının aynı olmayacağı zaten fizik kanunları gereğince açık. Ancak fiyat farkına bakılır, opsiyonlar bedavaya gelirse, 1.2tsi da gayet alınacak bir motor.
evet mantıklı ama fabrika verilerinde şehiriçinde 1 lt daha az görünüyor 1.2TSI ..

Geri
Üst Alt