Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LEON İlk Tüketim Verileri Çok Yüksek !

LKTN

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ne zamandır burada yeni konu açacağım ama bir türlü fırsat bulamadım. Bu konu da aklıma takılıp duruyor. 1.2 Leon aracımda aracı ilk çalıştırdığımda (motoru sıcak ya da soğuk olsun farketmiyor) tüketimi çok fazla gösteriyor. Mesela sabahları araca ilk marşı basıp yola çıktığımda ortalama tüketim 30 litreden başlıyor ve hızla düşüyor. Ama sıkışık trafikte kalırsam 13 litrelerde kalıyor tüketim düşmüyor. Ama bir depo ile 700 km rahat yapıyorum şehir içi. Acaba yol bilgisayarında mı bir problem var ?

ilk evden çıkarken benimde 18-20 litrelerde başlıyor o ilk kalkışta ve vites arttırımından kaynaklı daha sonra hızla düşüyor standart sakin kullanımda e5 te 5 litre civarı yakıyor geçen gün 70 in üzerine çıkmadım 6. vites mahhalleye girdiğimde yakıt değeri resimde fakat basınca ne gitmem diyor nede bu değerlerde kalıyor biraz uçuyor :D

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 37
ilk evden çıkarken benimde 18-20 litrelerde başlıyor o ilk kalkışta ve vites arttırımından kaynaklı daha sonra hızla düşüyor standart sakin kullanımda e5 te 5 litre civarı yakıyor geçen gün 70 in üzerine çıkmadım 6. vites mahhalleye girdiğimde yakıt değeri resimde fakat basınca ne gitmem diyor nede bu değerlerde kalıyor biraz uçuyor :D

Hocam 3.7 inanılmaz bir değer :) Ben onun yarısını görsem razı olucam. Dediğim gibi eve 7 litreyle gelebilirsem şanslı sayıyorum kendimi. Şehir içi tüketimi çok yüksek nedense.

şehir içi malesef normal değerlere gelebilmek için 25-30 km yol gitmek gerekiyor anca 6 litrelere düşüyor ortalama sakin kullanımda araç yol dırımuna göre 5 litreye kadar düştüğüde oluyor uzun 150 km kadar yola gittim otobanda 120-140 civarı hız 5.3 litre varış noktasındaki ortalamamdı

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
şehir içi malesef normal değerlere gelebilmek için 25-30 km yol gitmek gerekiyor anca 6 litrelere düşüyor ortalama sakin kullanımda araç yol dırımuna göre 5 litreye kadar düştüğüde oluyor uzun 150 km kadar yola gittim otobanda 120-140 civarı hız 5.3 litre varış noktasındaki ortalamamdı

Anladığım kadarıyla yol bilgisayarı net bir tüketim değeri sunabilmesi için gidilen mesafeyi ölçmeye çalışıyor. Yeterli mesafe gidilmediği için de kullanılan benzini yola göre fazla sayıp yüksek tüketim gösteriyor. En sağlıklısı eski nesil hesaplamalar sanırım...

en bankosu depoyu fulleyip 100 km yol gidip tekrar fullemek o zaman çıkar ne yaktığın

• Beğen
Soğuk bir motorun kısa yol yakış değeriyle soğuk motor arasında dağlar kadar fark var. Neredeyse iki katını yakar. O yüzden minimum 100 km gitmekte fayda var.

• Beğen
Soğuk bir motorun kısa yol yakış değeriyle soğuk motor arasında dağlar kadar fark var. Neredeyse iki katını yakar. O yüzden minimum 100 km gitmekte fayda var.
benim ortalamam 10 litre civarı. şimdi siz soğuk ve sıcak motor arasında dağlar kadar fark var deyince acaba çok kısa mesafelerde kullandığım için mi o değerdeyim?
Not: şehir içinde çok kısa mesafelerde kullanıyorum okuldan eve evden okula gün boyu her yere arabayla gidersem en fazla 30 kilometre yol alıyordumdur.

• Beğen
@trk_1990 kısa mesafede motor ısınana kadar yakıt ortalamanız yüksek olur .Aynı yolu motor soğumadan donerseniz yakıt tüketimi nin düştüğünü göreceksiniz

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. Ne zamandır burada yeni konu açacağım ama bir türlü fırsat bulamadım. Bu konu da aklıma takılıp duruyor. 1.2 Leon aracımda aracı ilk çalıştırdığımda (motoru sıcak ya da soğuk olsun farketmiyor) tüketimi çok fazla gösteriyor. Mesela sabahları araca ilk marşı basıp yola çıktığımda ortalama tüketim 30 litreden başlıyor ve hızla düşüyor. Ama sıkışık trafikte kalırsam 13 litrelerde kalıyor tüketim düşmüyor. Ama bir depo ile 700 km rahat yapıyorum şehir içi. Acaba yol bilgisayarında mı bir problem var ?
Merhaba kardeşim bendede aynı şekilde yalnız senin araba dsg mi manuelmi benimki dsg ve hiç 10 lt aşağı düştüğünü görmedim bir kere okuldan işyerine gidiyorum uzun yol sayılır uzun aralıklı mesafelerde ışık vardı 70-80 km geçmedim onunda bir sebebi var yanımda arkadaş vardı sohbet ede ede yavaş gittim bilerekten yoksa hak getire ben duramıyorum :D bi bakım hele dedim tüketim 6 lt yazıyor şaşırdım yani ya yanıma bi kaç arkadaş alacam arabayı sakin sürüp tasarruf edecem yada böle affedersin benzinin içine edecem :D

Geri
Üst Alt