Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Led Vs Plazma?

samsung olan tv den gecen hafta aldık bızde 1.300 tl ye ama sanırım 104 cm bızımkısı tam emın degılım kutusuna bakmak gereklı cok memnunum bu ucuncu samsung ... şunu diyebılırımkı samsung ' un ustune tv tanımam özellikle playstatıon oynayanlar cok daha ıyı bılırler her tv de denedım samsung kadar harıka goruntu aldıgım daha olmadı tavsıye ederım ...

Samsung son dönemde multitoch ve LED tv olayını bayağı bi zorluyor ama Panasonic bu işin mucididir.. Fakat servis ve alım sonrası işlemlerde yine samsung önde zira elimdeki Toshibadan ne çektiğimi bir allah bilir..

• Beğen
Reaksiyonlar: HaKo
arkadaşlar uzun süredir tv araştırıyorum 1500 tl bütçem var. 100-107'' tv bakıyordum.ve şu 2 tv arasında kaldım.

VATAN COMPUTER - PANASONIC - 3D FULL HD 106cm NEOPLAZMA TV,1920x1080, 600 Hz, 4xHDMI,3xUSB 5mil:1,TX-P42ST30E - Televizyon

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - LED TV Full HD Slim 101cm, 1920x1080, CMR 100 HZ, 4xHDMI, DLNA, 2xUSB, UE40D5000 - Televizyon

ikisini yanyana gördüm panasonic çok daha iyi görüntü veriyor.bunun yanında elektrik tüketimi biraz fazla. paneli biraz geniş(çerçevesi) samsung çok canlı renklere ve çok net bi cama sahip ama panasonicin görüntü kalitesini yakalyamıyor. panasonic 3d ama ona takılmayın çünkü gözlükleri 200 tl civarında... ha ileride ucuzlarda düşünülebilir tabi ama şu an 3d olduğu için almıyorum. geri kalan özellikler çok farklı değil... aranızda bunlardan birini yada bi benzerini kullanan varsa ve yorum yaparsa sevinirim.

kardeşim panasonic in canlı renklere sahip olmasının sebebi plazma olmasıdr plazma üzerine görüntü veren bi cihaz yoktur ama işte panel kalınlığı elektrk sarfiyatı çok ısnıp yazın bunaltması kışın evi ısıtması:) ve gündüzleri ışıgı çok yansıtmasından dolayı tercih edilmiyor, led tv öneririm onun dışında yalnız alıcan tekbirr marka vardır oda samsung, lg ye bile parça teminini ve paneli samsung yapar,sony dersen bu sektörde battı tv de iflasını açıkladı piyasadan çekiliyor o yüzden tek marka samsung derim ha bide samsungun plazmasınıda alsan panasonic gibi canlı görüntü alırsın o canlılık ürünün plazma olmasından kaynaklı, bide kardeşim alıcan tv yi en çok ne için kullanıcan sadece tv seyretmek için alıcaksan led tv al hiç düşünme yalnız yok ben sürekli playstation oynarım dersen plazma al derim o 600 hz le okadar güzel zevk alırsınki oyun görüntüsü harika olur ve ekranda hiç kayma göremezsin alıcan led tv de bi en baba 200 hz alırsın onda bile oyunda o kaliteli görüntü olmaz eğer oyun oynarım dersen plazma al derim.

Plasma alicaksan tabiki Panasonic. Yok led lcd alicaksan Sharp veya Loewe tavsiye ederim. Fiyatlari biraz ucuktur ama kalitelidir:eek:key: Samsung'a karsi oldum olasi bi antipatim var benim:) Onun yerine Sony ya da LG derim fiyatlari ucuk gelirse;)

LG 42LW4500 var o fiyatlara, ewin salonunda 42LW650S var, televizyondan gayet memnunuz görüntü kalitesi 3d özelliği ve gözlüklerin uzun süre kullanılsa dahi baş ağrıtmaması, 7 gözlük verilmesi ve gözlüklerin 2 tanesinin 20TL olması vs :) Çok hafif gözlükler olması filan eklenir. Bakmanızı öneririm. 42LW650S 2000+ TL ücretine çıkıyor o nedenle serinin düşük versiyonlarından önerebildim. görüntü kalitesi olarak fark yok diye tahmin ediyorum sadece dizayn ve özellik bakımından fark vardır. Ben bakıp denemenizi tavsiye ederim :) Memnun kalırsanız alırsınız sadece bir öneri olsun benimki.

Bende Philips LED var, ambilight özellikli. Film izlemek çok zevkli. Görüntü kalitesi güzel. Geçenlerde de arkadaşıma LG 42LW5500 aldık. Murat'ın televizyonunun SmartTV özelliği olanı, diğer özellikleri aynı. Motion kumanda aldı bir de, çok güzel oldu... Tavsiye ederim.
Plazma ile karşılaştırırsak, plazmalarda beyazlar tam beyazdır, siyahlar tam siyah. Yani LED tvde karanlık sahnelerde alttan üstten falan ışık gelirken, plazmalarda öyle birşey olmaz. Renkler daha gerçekçidir. Ama LED, plazmaların en az yarısı kadar az elektrik harcar. Plazma tv'nin bulunduğu odadaki sıcaklık yükselir, karbondioksit miktarı artar. Bence devir LED devri... Yine de plazma alacaklara tabi ki sözümüz yok. Panasonic plazmalar çok kaliteli...

Şunu da ekliyeyim de, led ve lcd paneller genelde LG-Philips ve Sharp marka oluyor... Okan'ın da dediği gibi LED Tv'lerde görüntü tekrar işlenir, ama plazmalarda direk ekrana verilir. O yüzden daha gerçekçidir. Normal tv yayını için Led tavsiye edilir, ps3 oyun vs için plazma daha uygun olur. Ama elektrik sarfiyatını ve ısıyı unutmamak lazım.

plazma tv ler çok daha güzel göstermesine rağmen elektrik tüketimi uzun vadede seni üzebilir. en az elektrik harcayanlar şuan led aydınlatmalı lcd tv ler. birçok firma plazma panel kullanmıyor artık. led den şaşma derim.

herkese yorumları için teşekkür ederim... tek tek bütün yorumları noktasına kadar okudum. ben tv hiç izlemiyorum desem inanmazsınız buna eminim... ama gerçekten izlemiyorum.mesela bi bara gidiyorum ve orda sürekli yabancı maçlar açık bi takılıo gözüm etrafımdakilerle hiç ilgilenmeden maç izliyorum...arkadaşlar oğlum hiç tv görmedin mi hayatında diye dalga geçiyorlar... :) o derece izlemiyorum yani. şimdi evlenince ps yok pc yok bi tek kaldı tv. e tv programlarından nefret ediyorum ne kaldı geriye, filmler... deli gibi film izlicem bir süre özellikle sonrada pc alınca oyuna devam :) bu kadar büyük ekranlara bakma sebebimde bundan ötürü.şu samsungun kalitesine bir türlü güvenemiyorum. pahalı ürünleri güzel oluyor(telefonlardan biliyorum) ama orta halli ve ucuz ürünleri çok kalitesiz malzemeden yapılıyor. samsungun smart tvleri çok güzel mesela ama onlarda malum çok pahalı.o yüzden sanırım plazmaya yönelicem... işte burdada elektrik tüketimi çıkıyor meydana. çünkü ben izlemesemde hatun tv izleyecek ki evlenince işi bırakıcak ve çok tv izlicek sonra ben filmde izliyo olsam tv çalışmış olucak... en iyisi ben bu elektrik tüketimine bi yoğunlaşayım sonra karar vereyim.çünkü anladığım kadarıyla neoplasma için kötü bir bilgi yok... 1 tek ses konusunda bi sıkıntı var onuda ses sistemi ile çözeriz gibime geliyor.
tekrardan herkese teşekkür ederim. bu gün akşam tv alacağımdan dolayı yönetici arkadaşlar dilerler ise konuyu kapatabilirler... iyi forumlar herkese...

Monitör olsun Led Tv olsun Sony ve Samsung 'dan şaşmayın derim.

+ Ne görüntü aktaracağın ve ne denli kaliteli kablo ile görüntü aktaracağın hepsinden daha önemli. Receiver'ınız kesinlikle hd olmalı. Hdmi kablonuz kaliteli olmalı.

Geri
Üst Alt