Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Led farlarin içinde oluşan nemlenme

LEON2015

Kayıtlı Üye
Merhabalar
Aracım 2013 model LEON 1,2 dsg style paket led farlı,İstanbul da oturuyorum geçenlerde yağan yağmurlarda aracımı uzun süre istanbul trafiğinde kullanmıştım iki defa da far yıkamayı çalıştırmıştım.Aracımı stop ettirdiğimde farların çamurlarını silmek istediğimde farların alt kısımlarında,far camı boyunca içten buharlanmış ve nemlenmiş olduğunu gördüm o an canım çok sıkıldı ve onar dakika ara ile tekrar baktım gittikçe azaldı ve yarım saat sonra farların içindeki buharlanmanın yok olduğunu gördüm.
Şimdi bu sorun far yıkamadan fışkıran sudan mı fazla yağan yağmurdan mı bu hale geldi bu sorun devam eder mi, bilgisi olan ve böyle bir sorun yaşayan var mı bana yardımcı olur musunuz, servise götürmeme gerekir mi

O bir sorun değil, ledler soğuk ışık olduğu için kendi kendine geçene kadar beklemeniz gerekir, farlar ısınmadığından dolayı nem içeri girer, sonra hava koşulları normale dönünce geçer kendiliğinden

O bir sorun değil, ledler soğuk ışık olduğu için kendi kendine geçene kadar beklemeniz gerekir, farlar ısınmadığından dolayı nem içeri girer, sonra hava koşulları normale dönünce geçer kendiliğinden

Bende aynı şeyi düşünüyorum fakat siz yine arada kontrol edin eğer buharlaşma oluşur ise servise götürün derim. Birde öncede resmini çekin göstermek acısından

Bu olay daha önceden başıma geldi. Servise götürdüm. Bir prosedür dahilinde inceleyip gerekir ise değişim yapıyorlar.
Benim farlar değişmedi. ancak tahliye kanallarında problem tespit ettiler. Kanallardaki sorunu giderdiler bir daha buhar yapmadı.
Bursa Doğuş Oto ya girmiştim. Çok iyi ilgilendiler. Fakat prosedürü tam olarak sormadım. Korkulacak bir durum yok neticede Seat malına sahip çıktı.

ir sorun değil, ledler soğuk ışık olduğu için kendi kendine geçene kadar beklemeniz gerekir, farlar ısınmadığından dolayı nem içeri girer, sonra hava koşulları normale dönünce geçer kendiliğinden

Bende aynı şeyi düşünüyorum fakat siz yine arada kontrol edin eğer buharlaşma oluşur ise servise götürün derim. Birde öncede resmini çekin göstermek acısından

Bu olay daha önceden başıma geldi. Servise götürdüm. Bir prosedür dahilinde inceleyip gerekir ise değişim yapıyorlar.
Benim farlar değişmedi. ancak tahliye kanallarında problem tespit ettiler. Kanallardaki sorunu giderdiler bir daha buhar yapmadı.
Bursa Doğuş Oto ya girmiştim. Çok iyi ilgilendiler. Fakat prosedürü tam olarak sormadım. Korkulacak bir durum yok neticede Seat malına sahip çıktı.​
Arkadaşlar cevap ve ilginiz çok teşekkür ederim, servis ile görüşmeye karar verdim.Sonucu burda yazacağım.

Diğer forumda bir kullanıcı servisin sorunu kabul ettiğini ancak çözüme gelince Led farların garanti kapsamında olmadığını söylemişler Doğuş tan. Saçmalığın daniskası, iyice azıttı Doğuş.

ne olursa olsun buhar yapmamalı servise götürüp garantiden değişimini isteyebilirsin

Benim hem ledlerde hemde sislerde var henüz servise gitmedim yolum düşünce sorucam
7y5u5u9u.jpg

uvesyqy4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba
Aracımı aldığım servis ile görüştüm Doğuş otomotiv de ilgili birim ile görüşüp konu ile alakalı belge ve bilgiler incelendikten sonra tarafıma bilgi vereceklerini bildirdiler.

Merhabalar
Aracım 2013 model LEON 1,2 dsg style paket led farlı,İstanbul da oturuyorum geçenlerde yağan yağmurlarda aracımı uzun süre istanbul trafiğinde kullanmıştım iki defa da far yıkamayı çalıştırmıştım.Aracımı stop ettirdiğimde farların çamurlarını silmek istediğimde farların alt kısımlarında,far camı boyunca içten buharlanmış ve nemlenmiş olduğunu gördüm o an canım çok sıkıldı ve onar dakika ara ile tekrar baktım gittikçe azaldı ve yarım saat sonra farların içindeki buharlanmanın yok olduğunu gördüm.
Şimdi bu sorun far yıkamadan fışkıran sudan mı fazla yağan yağmurdan mı bu hale geldi bu sorun devam eder mi, bilgisi olan ve böyle bir sorun yaşayan var mı bana yardımcı olur musunuz, servise götürmeme gerekir mi

Geri
Üst Alt