Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Led farlarin içinde oluşan nemlenme

[DIKKAT][/DIKKAT]
Merhabalar
Aracım 2013 model LEON 1,2 dsg style paket led farlı,İstanbul da oturuyorum geçenlerde yağan yağmurlarda aracımı uzun süre istanbul trafiğinde kullanmıştım iki defa da far yıkamayı çalıştırmıştım.Aracımı stop ettirdiğimde farların çamurlarını silmek istediğimde farların alt kısımlarında,far camı boyunca içten buharlanmış ve nemlenmiş olduğunu gördüm o an canım çok sıkıldı ve onar dakika ara ile tekrar baktım gittikçe azaldı ve yarım saat sonra farların içindeki buharlanmanın yok olduğunu gördüm.
Şimdi bu sorun far yıkamadan fışkıran sudan mı fazla yağan yağmurdan mı bu hale geldi bu sorun devam eder mi, bilgisi olan ve böyle bir sorun yaşayan var mı bana yardımcı olur musunuz, servise götürmeme gerekir mi
Arkadaşlar
13.01.2013 günü servise çağırdılar gidip yukarıda yazdığım sorunu görüşeceğim.
Bu arada bu konu ile ilgili yeni bir tespiti size aktarayım.Aracımı motor sıcak iken led far camlarını ıslak bez ile silince yine farın içinde nemlenme oluştu,yani yağmur yağmadan da bu sorun ortaya çıkıyor. Led farlı aracı olan arkadaşlar deneyebilir mi?

..

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Bu olay daha önceden başıma geldi. Servise götürdüm. Bir prosedür dahilinde inceleyip gerekir ise değişim yapıyorlar.
Benim farlar değişmedi. ancak tahliye kanallarında problem tespit ettiler. Kanallardaki sorunu giderdiler bir daha buhar yapmadı.
Bursa Doğuş Oto ya girmiştim. Çok iyi ilgilendiler. Fakat prosedürü tam olarak sormadım. Korkulacak bir durum yok neticede Seat malına sahip çıktı.
Günaydın
Hangi serviste sorunu çözdüler

Doğuş Oto Bursa da sorunu giderdiler. Aracım Ibıza idi. Hem farlar hemde sisler de sorun yaşanmıştı. Sonra aracı bütün kış Bursa da kullandım. Bursa yağışı çok alıyor ama bir kere bile ne buhar yaptı nede su aldı. Farlarda değişim yapmadıklarını ifade ettiler. Sanırım farlarda ki tahliye kanallarının sorununu giderdiler. Neticede farlar vakum altında değil içeride hava bulunuyor ve yoğuşma normaldir.
Yaz gelince aracımı arkadaşıma sattım. Arkadaşım ile görüşmeye devam ediyoruz. Arkadaşımdan da bana bu konuda bir geri dönüş olmadı.
slm.
Erdinç.

Merhabalar
Aracım 2013 model LEON 1,2 dsg style paket led farlı,İstanbul da oturuyorum geçenlerde yağan yağmurlarda aracımı uzun süre istanbul trafiğinde kullanmıştım iki defa da far yıkamayı çalıştırmıştım.Aracımı stop ettirdiğimde farların çamurlarını silmek istediğimde farların alt kısımlarında,far camı boyunca içten buharlanmış ve nemlenmiş olduğunu gördüm o an canım çok sıkıldı ve onar dakika ara ile tekrar baktım gittikçe azaldı ve yarım saat sonra farların içindeki buharlanmanın yok olduğunu gördüm.
Şimdi bu sorun far yıkamadan fışkıran sudan mı fazla yağan yağmurdan mı bu hale geldi bu sorun devam eder mi, bilgisi olan ve böyle bir sorun yaşayan var mı bana yardımcı olur musunuz, servise götürmeme gerekir mi

Ben konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum.Araçın farlarındaki son durum farların iç alt kısmında far herhalde rutubetten sararma oluştu sanki orası çürüyormuş gibi bir görüntü oluştu 08.05.2014 günü randevu aldım servise gideceğim tamaponu söküp faraların havalandırma delikleri kontrol edilecek.Bu sorunu yaşayan yeni leon sahbibi arkadaş varsa bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim.

Ben konuyu tekrar gündeme getirmek istiyorum.Araçın farlarındaki son durum farların iç alt kısmında far herhalde rutubetten sararma oluştu sanki orası çürüyormuş gibi bir görüntü oluştu 08.05.2014 günü randevu aldım servise gideceğim tamaponu söküp faraların havalandırma delikleri kontrol edilecek.Bu sorunu yaşayan yeni leon sahbibi arkadaş varsa bilgi paylaşımı yaparsa sevinirim.

Kardeşim benim de yeni Leon um var ama Ledli değil... ön farlarda sorun yaşamadım ancak arka stoplarda bir iki şiddetli yağmur sonrası buhar oluştu ancak hemen geçti... ben de çok üstünde durmadım...

Mrb.
led ön farlarda da aynı sizinki gibi buharlanma oluyor sonra geçiyor ancak farların alt kısmındaki zeminde hafiften sararmamlar oluştu daha da artar diye endişe ediyorum ayrıca farların tahliye deliklerinin kontrolü için ön tamponun sökülecek olması beni rahatsız ediyor.

yenı kasanın kronık sorunu sanırım bır cok ınsan bırcok forumda bu konu hakkında dert yanmakta servıs buna bırsey yapamıyor dıye bılıyorum tabıkı sızınkının durumu ayrı olablır sararma var dıyorsunuz bır cok seat audı vw servısne dogus kagıt gondermıs led farlarda olusan bugulanma arıza degıldır dıye bazı arkadaslar farın ıcıne su ayakkabı kutularından cıkan sılıkon benzerı ufak boncuklardan koymuslardı sonuc tam bılmıyorum denemekte fayda var ama sakın onun kagıdını acıp bosaltmayın :D sadece kaıtlı halde farın kapagını acıp koyun derım kolay gelsın

Geri
Üst Alt