Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LED Far Yükseklik Ayarı

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Üye
Benim gibi LED kısa farların mesafesini kısa bulanlar kendileri de far ayarını yapabilir. Kaputu kaldırdığınızda aşağıdaki fotoğraflarda gözüken sarı renkli vidayı çevirerek farı yükseltebilir.
İşlemi gece düz bir duvar karşısında yaparsanız daha başarılı olur. Araç duvara 2-3 m mesafedeyken farları manuel olarak kısa konumda açın ve her iki far için duvarda beliren ışığın üst hizasını kalemle işaretleyin. Sonrasında fotoğraflarda görülen vidayı alyan yardımıyla yavaşça çevirerek (yavaş çünkü sağ far nerdeyse en üst ayardaydı, zorlamayalım) ışığı üst çizgisini 7-8cm ((isteğe bağlı) yukarıya kadar kaldırın. Sağ far o kadar hareket etmeyebilir. Bu işlemler sonrasında dün gece yolculuğu yaptım ve kesinlikle çok rahattım. Daha önce 80 km sonrasında tedirgin bir şekilde sürüyordum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Arkadaşlar bu arada bende sizler gibi normal bir kullanıcıyım ve yaptığım işlem tamamen amatörce yapılan bir şeydir. Dolayısı ile yapılan işlem tamamen yapan kişinin sorumluluğundadır.

Paylaşım için sağolasın kardeşim.

Ben de bir hatırlatmada bulunayım ki o da kısa aydınlanan mesafeyi artıralım derken farkında olmadan aşırıya da kaçmayın ki karşının gözünü de almasın aman diyeyim sıkıntı çıkarır. Bu işlemin özellikle far ayar cihazı ile birlikte yapılmasını tavisye ediyorum.

Paylaşım için sağolasın kardeşim.

Ben de bir hatırlatmada bulunayım ki o da kısa aydınlanan mesafeyi artıralım derken farkında olmadan aşırıya da kaçmayın ki karşının gözünü de almasın aman diyeyim sıkıntı çıkarır. Bu işlemin özellikle far ayar cihazı ile birlikte yapılmasını tavisye ediyorum.
Uyarı için teşekkürler Ziya. Şimdilik yolda karşıdan gelenlerin bir rahatsızlığı yok sanırım. Henüz hiçkimse sellektör yapmadı :)

Bu işlemi ilk aldığımda yaptırdım ve far ayar makinesi ile yapıldı ve muhaynede problem olmayacak durumda yapıldı 2cm kadar kaldırdı ve daha yüksek olması problem gosterexektir. Örneğin ben ışınları açınca karşı şeritten selektör yapmaya başlıyorlar.

Bu işlemi ilk aldığımda yaptırdım ve far ayar makinesi ile yapıldı ve muhaynede problem olmayacak durumda yapıldı 2cm kadar kaldırdı ve daha yüksek olması problem gosterexektir. Örneğin ben ışınları açınca karşı şeritten selektör yapmaya başlıyorlar.
Biraz daha geri almak gerekecek o halde. Neyse artık nasıl yapıldığını öğrendim, değiştirmesi kolay :)

Evet yapıldığı şekli bilmek düzeltmek için her zaman ayira biliriz

Ben farklı bişey sormak istiyoruö aracı ilk aldığımda gündüz farlarındayken her şey kapaşıyken selektör yapınca sadece alt taraftaki 3 tane diyot yanıyordu her selektörde böyleydi normal kısa farlar yanıyorken selektör yapımca nasılsa öyleydi şimdi gündüz farı modundayken selektör yapınca kısalarıda yakıp söndürüyor bir bilginiz var mı

Ben farklı bişey sormak istiyoruö aracı ilk aldığımda gündüz farlarındayken her şey kapaşıyken selektör yapınca sadece alt taraftaki 3 tane diyot yanıyordu her selektörde böyleydi normal kısa farlar yanıyorken selektör yapımca nasılsa öyleydi şimdi gündüz farı modundayken selektör yapınca kısalarıda yakıp söndürüyor bir bilginiz var mı
Bende hep ikisi bir yanıyordu ilk aldığımdan itibaren belki servis yazılımsal bir güncelleme yapmis olabilir

Yaa tribe girdim ben sadece alt kısımdaki uzunlar yanıyo diye hatırlıyorum siz kısalarda yanıyo dediniz youtube dan baktım ordada her araçta kısalar yanıyo kafayı sıyırdım

Hüseyin Gökhan kardeşim sellektör yapınca uzunlarla beraber kısalar da yukarıya kalkar sebebi ise kısa farlar uzunları destekliyor sıkıntı yok bende de aynı şekilde çalışıyor olması gereken bu zaten

Geri
Üst Alt