Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Launch Kontrol Hk...

taniverson

Kayıtlı Üye
İyi günler arkadaşlar. İbizasına launch kontrol sistemi yaptıran var mı? Varsa nasıl bir sonuç aldı ve artıları eksileri nelerdir?

Stock beyinle yapamazsın.Sprint booster takmak gibi bir şey değil :) Stock beyinde en fazla arabayı boşta 4 bin devire sabitlemeyi ayarlarsın.Dsg6 lardaki launchtan cok farklı olmaz.Normalde launch control arabanın kalkmadan once bellı bır devırde kabıtlenıp turboya basınc basma emrını vermesi ve kalkıs anında dolu turbo ıle kalkmasıdır.Yol araclarında ise bu durum genelde otomatık vıtes arabalarda araba d motunda iken ya da manuel kullanım modundayken gaza vere frene aynı anda basıp arabanın bellı devre kadar cıkıp sabitlenmesi ve frenden ayagı cekınce duzenlı bır kalkıs yapması olayı ile bagdastırılmıstır.

Yazılım ile yapılıyor artık. Hatta ignition cut bile yapılıyor :)

Bizim Leonlar'da yapılıyor. Ibiza Cupra TDI larda da yapılıyor sanırım ama 1.4 TDI da yapan görmedim daha.

İbiza cuprada yapıldığını sanmıyorum ondada edc15 ya da 17 beyin var.Sizin beyinlerde mümkündür çok daha teknolojik :) Alp in GTI da vardı hatta ignition cut yanlış hatırlamıyosam.Barbaros abi yapmıştı.

Can bilgiler için çok teşekkürler illaki beyni değişelim yani her işin ucu beyine gidiyor...
Peki can ne önerirsin sen beyin olarak... Etrafımdaki araçlarla ilgili en fazla bilgi sende var kusura bakma kafanı şişiriyorum :/ ;)))

Senin araban için p&p beyin yoktur zaten.Bunun için gidip 3000-4000 dolar verip beyin almak ve ona harness yaptırmak falan gereksiz iş olur.Beyin konusu öyle hadi yapalım denilecek gibi bir konu değil ne yazıkki.

Geri
Üst Alt