Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastikte 195 60 15 mi? 195 55 15 mi?

damalis

Kayıtlı Üye
Arkadaslar ben aracın fabrik değerlerinde kullanmayı severim bunu yapan muhendıs ..fakat guncel hayata gelınce ıstanbul yollarında ne kadar lastıkcı ıle konustuysam 60 yanak kullan dedı ..

sizlerden fikirlerinizi beklıyorum ..

55 yanak kullan yumusak bir lastik tercih et. 60 yanak daha ucuzdur o yüzden sana 60 yanak lastik önerirler yumuşak olur derler önerirler ama tekerin çapı değişiyor yükseklik değişiyor hız göstergesinde sapma oluyor hepsini geçtim konfora önem verirken güvenlik elden gidiyor araç yükseldiği için savrulma riski artıyor 55 yanak alıp yumuşak olan bir lastiği tercih etmeni tavsiye ederim mesele V serisi değil H serisi lastik al V daha yüksek hız limitinde oldugu için daha serttir H bizim arabalara yeterli 185 i zaten zar zor geçiyor o da anlık oluyor

arkadasım senı arabanın on tamponunnu begendım kaca yaptırdın?

serviste satılıyor ibiza 6L cupra tamponu 800 civarıydı en son şuan ne kadardır bilmiyorum ama sahibinden.com dan ara ara bakarsan 200-300 e hatta bazen 100 TL ye bile düşüyor öyle denk geldiğinde almanı tavsiye ederim

sakin alma 60 yanak ben kullandım boşuna yorarsın arabayı konfor falan hikaye yol tutmuyor

Kesinlikle 55. Önceki aracım Cordobada uydum lastikçilere 60 aldım. Kesinlikle memnun değildim. Bunda 55 var. Gayet memnunum.

Benimkilerin standardı 60, 55 yapsam rahat eder miyim? Aldığım amca sağolsun 175 65 14 takmış, ucuz diye herhalde... Ben kış lastiği olarak 185 60 14 taktırdım, iki de yazlık alacağım, 195 55 14 mü alayım sizce? Bir de 185 iç çamurluğa sürtüyor gibi geldi dönerken, acaba sadece "öyle geldi" mi? Nasıl anlarım?

185 sürtüyorsa 195 daha kalın gelir bide 55/14 var mı araştırmak lazım

benım lastıkler 185 55 14 du onlere bulamadım aradım taradım yok gıttım 185 60 14 aldım herkes al dedı lastıkcı dahı daha ıyı olur dedı hakkeden dedıklerı gıbı konfor bakımından daha ıyı oldu ama yol tutusu nasıl dersen berbat demelıyım belkı de arabanın yapısından olabılır ama ha bazen de lastık buyuk oldugu ıcın davlumbaza surtuyor delı edıyor pısman oldu eger aynı ebatlardaysa onerım 175 65 14 alırsan oda olur hem konfor hem yol tutusu ıyı olur

Geri
Üst Alt