Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik vede jant ..

koray.cano

Kayıtlı Üye
arkadaşlar benzinli ibiza lastik ebatı 195/60/15 bunlara ben ne hava basıcam 30 mu 31 mi 32 mi 33 mü ?

Birde bizim arabalar 5x100 den başka almıyor ama bazen görüyorum 5x112 , 5x114 uyduramazmıyız bu jantları ? teşekürler.. :)

depo kapağında falan yazmıyo mu Koray. ??

depo kapağına hiç bakmadım :S genelde şöför kapısının orada yazarda bunda göremeyince yok dedim herhal..

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

baktım şimdi depo kapağınada biraz karışık yazmışlar sankim :S

3 kişi (ortalama 200-250kg + biraz bagaj) ile -> ön 33 arka 35
5 kişi (ortalama 350-400kg + full bagaj) ile -> ön 35 arka 38

arkadaşlar benzinli ibiza lastik ebatı 195/60/15 bunlara ben ne hava basıcam 30 mu 31 mi 32 mi 33 mü ?

Birde bizim arabalar 5x100 den başka almıyor ama bazen görüyorum 5x112 , 5x114 uyduramazmıyız bu jantları ? teşekürler.. :)

bizim ibizaların orjinal lastik ölçüsü 195/55/15. sanırım yanlış ebat lastik almışsın. benzin kapağında yazan 55 yanak içindir.

ben arabayı aldığımda üstünde bunlar vardı ben almadım yani ..

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

jant konusunda fikri olan yok mu ?

jant ve kampana arasına takılan bir parça var. adı "spacer" dı herhalde. onu taktığın zaman başka bijon ölçülerindeki jantlarıda takabilirsin aracına. ama çok sağlıklı bir uygulama değil diyorlar. birde jantların biraz dışta kalacak.

abi o spacer olayını duydum ama dedğin gibi sağlıklı değilmiş araba bijonlarda değil orta göbekte gidiyormus araba :S

abiler o spacer dgldi galiba ismi degişik die biliorum ben ama biraz araştırdım bnde , yay kestirmekten daha tehlikeli bir işlemmiş o bijon olayları .... babama da sordugumda da ; kampananın daha iç kısmındaki bölümden değişik parçalar da değişmesinin gerektiğini belirtti :( ... ben de bi ara sulanmıştım da :D

Koray arkaya 1 psi da olsa daha düşük hava bas derim..

Geri
Üst Alt