Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik uyarı lambası

mert_kaya

Kayıtlı Üye
2009 leonumda lastik uyarı lambası yandı gittim servise lastikler sağlam dediler ışığı söndürdüler sonra bi daha yandı lastikleri kontrol ettim harbiden sağlam neden uyarı lambası yansın ki??

sensörü buzulmul olabilir..genelde bu arızalar sensör bozulunca çokca ortaya çıkıyor bende..iki farklı sensör değiştirdim..fren sensörü..ve sıcak su sensörü..ne frenlerimde sorun vardı ne de araba hararet yapıyordu

görmediğin bir yerde lastikte sorun olabilir bence biraz daha dikkatli bak. Yada şunu yap, basınçlar kontrol edildikten sonra sabit hız 30km/h civarında ilerlerken orta konsoldaki lastik uyarı düğmesine sürekli basılı tut ve hafızaya aldığını belirten sesten sonra butonu bırak düzelecektir. Yine aynısını yaparsa kesin lastiklerinde sorun vardır, elektroniğe girmeden iyice kontrol etmende fayda var.

havalarını kontrol ettir 30 ile 34 arası artık kaç hava bastırıyorsanız, daha sonra Faruk abinin dediği gibi lastik basınç uyarı düğmesini basılı tut belli bir süre sonra söner..

sistemin saçmalaması biraz zor..
zaten en az 4-5psi fark olursa hafızadakiyle uyarı verir..lastiklerin basıncına baktıktan sonra hafızaya alın uzun basarak..
yine yaparsa serviste VAG'a bağlatırsınız..

Geri
Üst Alt