Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik tercihi ve 55 yanak hakkında..

Michelin hepsiburada da 295 TL :rolleyes: yazıyor yuuh.. Bu lastik o kadar da iyi bir lastik değil aslında avrupa testlerinde hep gerilerde kalıyor ama buna ters orantılı olarak da aşırı pahalı.. Tek avantajı bence yol sesini brazdaha az alması ve kuru zemin yol tutuşu.. Bunların dışında çok da iyi değil zaten.. Çinturato alacağım kararımı verdim hem en iyisi hem de en uygun fiyatlısı..

Abi sen bir dene de memnun kalırsan bende öyle yapayım olmazsa... bana da yakın zamanda değişim gerekicek gibi ama dediğin gibi pirelli hakkında olumsuz bir önyargım var malesef.. Nokian deneyelim diyordum ama 55 yokmuş herhalde..

top sende abi :)

190 tl mi? 195 55 15 lastiğe 190 tl verilirmi ağbi??? ben 125 e kumho almıştım ama memnun değilim şuan nexen var 140 dedi 130 a bile verir 190 a kadar cıktıktan sonra gider 30-40 daha koyar michelin alırım pirelli neymiş

ayrıca şunu söyleyim o prelli çok güzel lastik çok iyi lastik diyenlerin bahsettiği lastikler p zerodur bu ebatlarda alacagın prelliden o performansı bekleme derim. ben kumho aldım memnun kalmadım ama nexen çok güzel lastik hankook çok güzel lastik 190 ona vereceğine 130 a nexen yada hankook alırsan daha karlı olursun

Tamam Ömer :) Aslında bu önyargı çoğumuzda var.. Bende de vardı ama bu cinturato serisi çok farklı sanırım, en son teknoloji kullanılarak geliştirilmiş bir lastik.. Zaten birinci cinturato P6 olmuş ikinci de Nokian H.. Nokian H'nin 55 yanağı yok malesef, distribütörle görüştüm Türkiyeye gelecekmiş herhalde ama ne zaman onu bilemiyorlar.. Ben çok araştırdım uzun süredir, şu an eniyi alternatif bu lastik her bakımdan, hem çok kaliteli bir lastik pirelli yi anlatmaya gerek yok zaten hemde fiyatı uygun daha ne olsun.. Aslında yokohama a drive ve Nokian i 3 de var ama onlar hakkında pek bir bilgiye ulaşamadım..

190 tl mi? 195 55 15 lastiğe 190 tl verilirmi ağbi??? ben 125 e kumho almıştım ama memnun değilim şuan nexen var 140 dedi 130 a bile verir 190 a kadar cıktıktan sonra gider 30-40 daha koyar michelin alırım pirelli neymiş

ayrıca şunu söyleyim o prelli çok güzel lastik çok iyi lastik diyenlerin bahsettiği lastikler p zerodur bu ebatlarda alacagın prelliden o performansı bekleme derim. ben kumho aldım memnun kalmadım ama nexen çok güzel lastik hankook çok güzel lastik 190 ona vereceğine 130 a nexen yada hankook alırsan daha karlı olursun

Doğru söylüyorsun Görkem ama bizim ebatlar pahalı malesef :( Ancak bu 190 TL rakama sökme+takma+nitrojen ve balans ayarı dahil.. pirelli çok güzel çok iyi diyenlere bakmadım zaten özellikle cinturato P6 kullananların yorumlarını okudum ve test sonuçlarına baktım.. Birde şu da var pirelli neymiş diyorsun ama Adac testlerinde Pirelli cinturato P6 1. olmuş michelin energy ise 6. sanırım.. Bence michelin i reklamları bu kadar kafamıza yerleştiriyor.. Ayrıca michelin ile arasında 30-40 değil tam 70-80 TL fark var lastik başına..

Citurato P6 sökme takma hariç 155 TL yazıyor yetkili bayisinde.. Kumho, hankook vb.. kullanmak istemiyorum bunlar zannedersem zaten sert yapılı lastikler birde marka güveni ne kadar tartışılır tabi..

Ömer sen michelin energy kullandın nasıldı ne kadar memnundun özellikle ses olayında gerçekten iyimi? Birde o fiyata nerden aldın yav ben bir türlü uygun fiyata bulamadım şahsen uygun fiyatlı bulsam michelin i tercih ederim gibime geliyor ses olayı için zaten kalitesi de ortada..

kişin ortasında pirelli için 150 tl fiyat almıştım. fiyatı iyi araştır çok yüksek kalmış bende p6 alacam ama kışa doğru düşünüyorum

150 TL fiyatı pirelli nin hangi modeli için aldın? Benim bahsettiğim cinturato P6.. 190 TL fiyat sökme takma ve balans ayarı dahil fiyatı yetkili bayisinde, çok da yüksek değil yani..155 TL ye de var şu anda ama sökme takma yok..

Ömer sen michelin energy kullandın nasıldı ne kadar memnundun özellikle ses olayında gerçekten iyimi? Birde o fiyata nerden aldın yav ben bir türlü uygun fiyata bulamadım şahsen uygun fiyatlı bulsam michelin i tercih ederim gibime geliyor ses olayı için zaten kalitesi de ortada..

Şu ana kadarki 7 aracım içinde tek aracıma michelin taktım ve ses açısından çok tatmin ediciydi. Kuru zeminde yol tutuşu çok iyiydi ama ıslak zeminde normal bir performans sergiliyordu, çok ahım şahım değildi yani. hasılıkelam fiyatları bu kadar uçuk olmasa tekrar tercih edeceğim bir lastik...

Geri
Üst Alt