Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik Sorunsalı

SSagnak17

Kayıtlı Üye
İyi Akşamlar SCW ailesi toledoların lastik sıkıntısı bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum kış ve yaz lastiği olarak 215/45/16 ebat özellikle kış lastiği ölüm aracımın üstünde bridgstone var bu markalara zaten yanaşmak imkansız 400-500 lira arasında bende 205/40/17 takmayı düşünüyorum jant almayı düşünüyorum kullanan 17 inç lastik jant memnuniyet durumunu söylerse sevinirim

16 jant ile 17 jant arasındaki geçişi pek hissedemezsiniz yani her ikisinden de memnun kalırsınız. Ama 18" jant alayım diyorsanız o sizi etkiler tavsiye etmem. Sorunsuzca alabilirsiniz.

Bende aynı şekilde 1 lik ebat artışını çok anlayacağınızı zannetmiyorum. Uygun olanı tavsiye ederim

kışlık 17 olarak tavsiye etmem ama ebat benimki 225 45 17 ve kar ve su tahliyesi taban büyük olduğu için çok oluyor ve davlumbaza vurduğunda inanılmaz çok ses yapıyor ki yalıtım ortada.16 jantlar dursun kışlık tak onlara 17 al ona da yazlıkları tak bence imkanın varsa daha mantıklı.17 konforu çok kötü değil ama yine tümseklerden falan geçerken rahatsız ediyor süspansiyonlar yüzünden.Ama konforsuz diyemem sizi etkilemez o kadar.

yaza doğru bi 17 deniycem davlumbaza sürtüyor diyenler var anlamadm bu işi denemeden bilemiycem görüşleriniz için teşekkür ederim

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
yaza doğru bi 17 deniycem davlumbaza sürtüyor diyenler var anlamadm bu işi denemeden bilemiycem görüşleriniz için teşekkür ederim

jantı sadece inç ve bijon aralığı değerlerine bakarak satın alan arkadaşlar sürtme sorunu ile karşılaşabiliyor....
jantın et değerine mutlaka bakılmalı... jantın dışa taşmasını ayarlayan değer... bu değer küçüldükçe jant dışarıya taşıyor ve sürtme problemi oluşuyor...
almanız gereken jantın değerleri 17" 7.0j 5x100 et 43 veya et 45 olmalı (tavsiyem et 43)...
lastik ise 215 40 17...

jantı sadece inç ve bijon aralığı değerlerine bakarak satın alan arkadaşlar sürtme sorunu ile karşılaşabiliyor....
jantın et değerine mutlaka bakılmalı... jantın dışa taşmasını ayarlayan değer... bu değer küçüldükçe jant dışarıya taşıyor ve sürtme problemi oluşuyor...
almanız gereken jantın değerleri 17" 7.0j 5x100 et 43 veya et 45 olmalı (tavsiyem et 43)...
lastik ise 215 40 17...

asıl sorun 5.100 nedir abi ya 112 yap hepsinden faydalanalım fr jantı takalım yada mercedes :D 5.100 çok kısıtlı ama et değerleri önemli dikkate alıcam

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
2.el 2015 1.4 Dsg TDI Toledo aldım üzerinde hankook 205 45 16 kış lastiği var...Yazlık hiç yok. 215/50/16 yazlık yada 195/55/16 nasıl olur?...Birde stepnede 15 ich lastik var ....Sıfır alan arkadaşlar. Orjinalinde 15 inch mı var bu araçta????

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Farklı ebatlar takmayın, lastiğin dış çapı değişiyor ve km saati yaptığınız hızı hatalı gösteriyor... Arac olmasi gerekenden cok veya az km yazabilir...

Orijinal ölçü 215 45 16

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt