Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik sesini azaltma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben böyle birşey kastetmedim zaten Emre :) İstediğin araca bin banane. Bende kimsenin bindiği aracı övmek için yorum yapmak zorunda değilim. Beğenmiyorum, yorumlarımda bu yönde. Sen beğenip almışsın, saygı duyarım. Sizde benim yorumlarıma saygı duymalısınız.

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

Şu an Leon'dan çok daha fazla satılan bir araç, Cupra TDI. Bu mu beğenilmeyen araç? İnternete düştüğü anda satılıyo. Ki görünüş zevk meselesi. Bana göre Leon ve yeni Civic HB, şu an en kötü dizayna sahip 2 araç.
İnsanlarda spor dizel araç gibi bir beklenti var. Hemde uygun fiyata. Cupra TDI bu ihtiyacı karşılayan bir araç. Leon arayan birisi zibille Leon bulabilir. Cupra TDI'ı istediğiniz zaman alamazsınız da. Çünkü çok satılan bir araç. Satılığa çıkarıldığı anda birileri kapıyor. Demekki Leon'dan çok beğeniliyo..

Yorumlarına saygı duyuyoruz Ayberk tabiki ;) ama şuda bi gerçek insan aracında gidişi kadar görünümü de olsun istiyo İbiza malesef bu konuda iyi değildi eski kasasında... 1.4TSI lar bence çok başarılı araçlar tabi buda benim fikrim ben Leon alırken Golf6 piyasada olsaydı dizel olarak kesinlikle tercihim o olurdu fakat Golf5le kıyasladığım zaman Leondan çok daha memnunum Golf5 e Polo 9N e ısındığım kadar ısınamamıştım açıkcası ses yalıtımı çok zayıftı ve yakışını anlatmama bile gerek yok Emre Aracında şuan bir depoyla 700km yapıyorki ekonomik yönden çok iyi bir değer yeni bir araç için he gidişine gelince ileride tatmin etmezse bi el atarız bu arada izolasyon olayıda ben Leonda çok zayıf görmüyorum izolasyonu! bence başarılı
Bu arada Emre sen kışlık lastikleri takmıştın sanırım oda ses yapabilir.....

Yorumlarına saygı duyuyoruz Ayberk tabiki ;) ama şuda bi gerçek insan aracında gidişi kadar görünümü de olsun istiyo İbiza malesef bu konuda iyi değildi eski kasasında... 1.4TSI lar bence çok başarılı araçlar tabi buda benim fikrim ben Leon alırken Golf6 piyasada olsaydı dizel olarak kesinlikle tercihim o olurdu fakat Golf5le kıyasladığım zaman Leondan çok daha memnunum Golf5 e Polo 9N e ısındığım kadar ısınamamıştım açıkcası ses yalıtımı çok zayıftı ve yakışını anlatmama bile gerek yok Emre Aracında şuan bir depoyla 700km yapıyorki ekonomik yönden çok iyi bir değer yeni bir araç için he gidişine gelince ileride tatmin etmezse bi el atarız bu arada izolasyon olayıda ben Leonda çok zayıf görmüyorum izolasyonu! bence başarılı
Bu arada Emre sen kışlık lastikleri takmıştın sanırım oda ses yapabilir.....

kışlıklar yazlıklardan daha konforludur serhat abi. özellike bu hava ve dış ısı şartlarında hamurları daha yumuşak olacağı için daha konforlu olrlar.
bu arada senin mkv ile benim mkv arasında bile dağlar vardı benm golfte en ufak ses yoktu :)

beğenmek yada beğenmemek başkadır. ama kalkıpta sen beğenmiorsn die beğenenlere sat kurtul demek bence çok yanlış. sonuçta bende civiclerden gıcık olrm hiç sevmem midem bulanır. ama senin açtığın ilanada kalkıp bu arabnaya bu parayı verenin aklını ...... diye mesaj atmıyorum nitekim atmamda doğru olmaz. nitekim senin yazdıklarınla bu aynı kapıya geliyor.

eğerki bir paylaşım yada yardımda bulunmak istiorsan bana ankaradan uygun fiyata kaliteli fitilleri nereden bulabileceğim konusunda araştırma yapıp bilgi verebilirisn bundan çok da memnun olrm ama bunun dışnda bu konuyu daha fazla dağıtmamanı rica ediyorum.

kışlıklar yazlıklardan daha konforludur serhat abi. özellike bu hava ve dış ısı şartlarında hamurları daha yumuşak olacağı için daha konforlu olrlar.
bu arada senin mkv ile benim mkv arasında bile dağlar vardı benm golfte en ufak ses yoktu :)

beğenmek yada beğenmemek başkadır. ama kalkıpta sen beğenmiorsn die beğenenlere sat kurtul demek bence çok yanlış. sonuçta bende civiclerden gıcık olrm hiç sevmem midem bulanır. ama senin açtığın ilanada kalkıp bu arabnaya bu parayı verenin aklını ...... diye mesaj atmıyorum nitekim atmamda doğru olmaz. nitekim senin yazdıklarınla bu aynı kapıya geliyor.

eğerki bir paylaşım yada yardımda bulunmak istiorsan bana ankaradan uygun fiyata kaliteli fitilleri nereden bulabileceğim konusunda araştırma yapıp bilgi verebilirisn bundan çok da memnun olrm ama bunun dışnda bu konuyu daha fazla dağıtmamanı rica ediyorum.

Kışlık Lastikler benim bildiğim aracı daha çok yorar senin lastikler kar lastiği değilmiydi emre benim bildiğim bunlar daha çok ses yapar kar lastikli araç çok kullandım yazın tmm çok fazla ses yapmıyor fakat kışın daha fazla ses yaptığı kanaatindeyim ben... benim Golf5 im 1.6 idi ve çok ses alıyodu kullanıcı yorumları da bu yöndeydi golf4 den daha çok ses aldığı yönünde bence bu en çok lastik seçimi ile alakalı Michelin seçsek sesten yanakların yumuşaklığı sayesinde kurtuluruz fakat bu yollara onlarda dayanmıyo.....

Kışlık Lastikler benim bildiğim aracı daha çok yorar senin lastikler kar lastiği değilmiydi emre benim bildiğim bunlar daha çok ses yapar kar lastikli araç çok kullandım yazın tmm çok fazla ses yapmıyor fakat kışın daha fazla ses yaptığı kanaatindeyim ben... benim Golf5 im 1.6 idi ve çok ses alıyodu kullanıcı yorumları da bu yöndeydi golf4 den daha çok ses aldığı yönünde bence bu en çok lastik seçimi ile alakalı Michelin seçsek sesten yanakların yumuşaklığı sayesinde kurtuluruz fakat bu yollara onlarda dayanmıyo.....

seninkinin donanım neydi bilmiorm ama 2007 sonrası com. ve goal donanımlı araçlar yaşıtı mid. ve 2007 öncesi üretilmiş golflere göre daha sessiz araçlar idi. ayrıca cansının golf v tsi mid. aracında kapılarda fitiller leondaki kadar eksik değil ama arada bir tip fitil ondada yoktu ama benimkinde vardı :) gerçi bende üstrüne ses yalıtımıda vardı :)birde 8v golflerde com. olmayanlar haricinde kaput altı keçe yok oda etkili.

lastik konusu ise şöyle açıklayım. ben lastikleri taktığımda hava 5 derece idi. yazlıklar bildiğin uğultu yaparken yeni takılanlar onlara göre çok daha sesiz. çünkü yazlıklar soğuk havalarda sertleşiyor kışlıklar aynı ısıda daha yumuşak kalıyor. yazında ses konusunda tersi olur havalar ısındıkça kışlıklar ses yapmaya yazlıklar sesizleşmeye başlar genelde :)

Sevgili Emre;

Tadını çıkarmak yerine neden habire bi eksik arııyosun anlamadım gitti bu araçların birçoğu avrupa yollarında 1.kalite asfalt da değerlendirilerek hazırlanıyor ne yazıkki eskişehirin kalitesiz bitmiş asfaltında ses yapmıycak araç tanımıyorum eskişehirde bulunduğum sürece de asfaltın ne kadar kötü durumda olduğunu vibrasyon yaptığını da gördüm kardeşim ;) istanbul şartlarında bitmez denilen E5 karayoluna kaliteli sandığımız çok güzel bir asfalt yapıldı o günden beri çok rahatım işe gidip gelirken :) Türkiye yolları bu şartlarda ve standartta olsaydı sanırım zaten bunu tartışmazdık Babaya söyle ihaleleri alsın eskişehire adam gibi yol yapsın anayolu bile rezalet durumdaydı ben geldiğimde :D benim sürüngenle oralara geldiğimde o yollarda gitmek istemiyorum ;)

Eskişehire selam eder gözlerinden öperim kardeşim
Bayramda aramadığın Abin......... :D

Bu fiyat çok diyenlerde var ilanın altında. Bunların hepsi düşünce, görüştür. Sende bu fikrini yazmakta özgürsün.
Cuma günü sanayide olucam büyük ihtimal. Bu izolasyon konusunu sorarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt