Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik secimi

Lastik seciminiz ve neden tercih ettiniz

• Bridgestone

Kullanılan: 35 25.0%
  • Lassa

Kullanılan: 8 5.7%
  • Kumho

Kullanılan: 11 7.9%
  • Dunlop

Kullanılan: 18 12.9%
  • Michelin

Kullanılan: 39 27.9%
  • Syron

Kullanılan: 0 0.0%
  • Goodyear

Kullanılan: 4 2.9%
  • Continental

Kullanılan: 9 6.4%
  • yokohama

Kullanılan: 3 2.1%
  • Pirelli

Kullanılan: 13 9.3%

• Kullanılan toplam oy
    140
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gökhan her bakımda lastiklerin tamamını ön arka yaptırman gerekli, lastiklerin birlikte aşınması ve güvenlik için bu çok faydalı. Servise söylemezsen bunu yapmıyorlar. Senin de ön arka yaptırma zamanın gelmiş anlattıklarına bakılırsa.

faruk abim ben önleri full bitirip önlere yenisini alacağım...arkaların daha 2 yıl hakkı var mantksız mı:)

faruk abim ben önleri full bitirip önlere yenisini alacağım...arkaların daha 2 yıl hakkı var mantksız mı:)

full bitirinceye kadar arkalar da eskimeye devam edecek, aldığın yenileri yine öne takmak isteyecen. Birde full bitireyim derken güvenliği de rafa kaldırmaya meyilli olacan. Bence yarın ilk işin ön arka olsun ve önler yıpranıncaya kadar da zaten 1-2 yıl geçer, hepsini aynı anda değişirsin daha mantıklı gibi. Daha 20binlerdeymişsin, sanırım araca binmeyenlerdensin. Benim 3. takım lastiklerim altımdaki.

16'' varken continental conti sport contact 2 kullanıyordum ve çok de memnundum lakin çabuk bitti lastikler :(şimdi 17'' jant aldım ve 17'' lastik alıcam avon düşünüyorum fiyatı uygun ve bildiğim kadarıyla ingiliz malı olsa gerek.Bi deneyim diyorum ki sizlere de yorum yaparım :)

Cüneyt paran ülkemizde kalsın, Lassaları sormadan karar verme. Ben geçen cumartesi 185e nakit kampanya ile aldım. Aklında olsun, düşünürsen yeri tarif ederim, bayiler arasında bile en uygun fiyatı veren yer orası idi. Nitrojenler de hediyesi oldu.

Pirelli'yi ben çok sevdim ama hiç bi lastikçi sevmez nedense..
hamuru çabuk sertleşiyomuş işlevi azalıyomuş..

Ya haklısın tabiki de önce micheline kullananları bi uyarmak gerek fransız malı onlar hiç yanaşmıyorum yanlarına.Avon istememin nedeni bi tanıdık var diye.Babam da sportage'ine aldı ben de kullandım gayet güzel bi sorun yaşamadım ama pm'den bana mesaj atarsan yeri bi gidip konuşayım.

32.000 km boyunca 225/40/17 pirelli p7 kullanıyordum , performans ve tutuşu iyi ama konfor olarak çok sert diyordum...
şu anda 18" lerin üzerinde gelen 225/40/18 kumho ecsta spt ku 31 kullaniyorum...lastikçi bu lastiklerin rahat 20.000 km götüreceğini,yarı ömürde olduklarını sölemişti..
dün yağan yağmurda ne kadar kötü bir lastik olduğun anladim...2. viteste 20-30 km hizla giderken dip gaz yapinca arabanin önü sağa sola kayiyor,esp işiklari yanip sönüyordu...sanki altimdaki araç v8 falan bi anda aşiri yük biniyo gibi :D
kuru zeminde de 4-5 gündür kullanimda hizlica viraja girdiğimde çok tedirgin oldum,pirelli de yaptiklarimi kumhoda yapmamam gerektiğini çok net biliyorum..
ama kumholarla araç arkadan itişmiş gibi oldu..fazla bişi yapmaya gerek kalmadan arkasini hemen birakiyor:D

full bitirinceye kadar arkalar da eskimeye devam edecek, aldığın yenileri yine öne takmak isteyecen. Birde full bitireyim derken güvenliği de rafa kaldırmaya meyilli olacan. Bence yarın ilk işin ön arka olsun ve önler yıpranıncaya kadar da zaten 1-2 yıl geçer, hepsini aynı anda değişirsin daha mantıklı gibi. Daha 20binlerdeymişsin, sanırım araca binmeyenlerdensin. Benim 3. takım lastiklerim altımdaki.

abim vallaha kafam karıştı:)arkaları öne alsam arkalar bırakacak...sanırım böyle kullanırım ekimin sonunda kışları takarım baharda yine aynılarını takarım haziranın sonunda da yenilerini takarım türkiye turuna çıkarım abicim...sök tak o kadar iş ki abi vallaha sıkılıyorum:)bu arada abi hergün bayağı gezerim ama artvin o kadar küçük ki şehiriçi 2 km yok:):):)gez gez her gün kullanırım aracımı geçen yıl da bursaya kadar gezdik anca bu kadar oldu ki kaç sefer de erzurum trabzon gittik ki bir gidiş 500 km her ikisinede:)işte faruk abim abartılı biniyorum ama bu kadar km anca ama emin ol senin 60 000 km de yaktığın yakıtı yakmışımdır şimdiye kadar artvinin rampalarında:)

32.000 km boyunca 225/40/17 pirelli p7 kullanıyordum , performans ve tutuşu iyi ama konfor olarak çok sert diyordum...
şu anda 18" lerin üzerinde gelen 225/40/18 kumho ecsta spt ku 31 kullaniyorum...lastikçi bu lastiklerin rahat 20.000 km götüreceğini,yarı ömürde olduklarını sölemişti..
dün yağan yağmurda ne kadar kötü bir lastik olduğun anladim...2. viteste 20-30 km hizla giderken dip gaz yapinca arabanin önü sağa sola kayiyor,esp işiklari yanip sönüyordu...sanki altimdaki araç v8 falan bi anda aşiri yük biniyo gibi :D
kuru zeminde de 4-5 gündür kullanimda hizlica viraja girdiğimde çok tedirgin oldum,pirelli de yaptiklarimi kumhoda yapmamam gerektiğini çok net biliyorum..
ama kumholarla araç arkadan itişmiş gibi oldu..fazla bişi yapmaya gerek kalmadan arkasini hemen birakiyor:D

Volkan ben kumho alip 5binde attim acayip kötü bi lastik. Her 2 aracımdada Pirelli P zero Rosso var ve gayet memnunum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt