Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik seçiminde yardım

Kumho nun suda zayıf olduğunu vakum yapamadığını duymustum deneyimleriniz nasıl ? Fiyat ve ebat belirtmediniz ben o yüzden söyledim :)
Bi akrabama toyo tavsiye etmiş lastikçisi 145 TL tanesi contimental in modeline benziyor dişleri örnek olarak

kumho ıslak zeminde tedirgin ediyor beni açıkçası. araba böyle spin atacakmış gibi geliyo.ama kuru zeminde sağlam.deforme olmadı hiç.

michelin pilot un hangi versiyonu? sport,ezalto falan var.

bir lastige 250+ vermem demissin; o zaman pilot serisi falan alamazzsin maalesef.

mama su da gercek; hem konforlu (yumusak hamurlu) hem de sessiz ve iyi yol tutusuna sahip (kuru+yagmur) bir lastik istiyorsan michelinden baska alacagin lastik yok.

fiyat uygun olsun diyorsan eger kumho alacaksin.

pirelli alırsan kumhodan daha çok ses yapar aracında :)

bu arada alıcağın lastik ölçüsü 195/55R15 (performans) olduğu için hangi lastiği alırsan al ses yapıcaktır çünkü lastiğin yanak profili düşük

her nekadar biz performans lastiği olarak görmesekte bu ebatları fabrika öle görmüyor:) ve sert hamurdan yapılıyor hepsi yol tutuş açısından düşünülerek.

michelin e gelince dedikleri gibi çok yumuşak ama hamuru yumuşak değil hamurunun bridgestonedan hiç bir farkı yok lastiğin yanağında kort bezi vardır.

bridgestoneda 2 kat kullanırlar mesela hem daha dayanıklı olur darbeler hemde araç savurmaz fakat michelinde bu kort bezi olayı yok yanakları pamuk gibi ve bu yüzden daha yumusak gibi görünür. ilk çukurda süratliyseniz eger alırsınız lastiği elinize:)

Dünya literatüründe yumuşak lastik tanımı da sadece bizim lastikçilerin söylemlerinde var? Konfor yani sessiz lastik = Yokohama C veya Goodyear Optigrip tir. Suspansiyon açısından konfor ise, sıfır her lastikte aynıdır, 1000-5000km sonra kauçuğunu koruyabilien hala esnek kalır, yani uzun ömürlü lastiklere bakarsak ta: Goodyear Optigrip seçeneğini görürüz.

Geri
Üst Alt