Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LAstik parltacısının yaptığına bakın :S

abi her yerde olur olmaz satılıyo bu zıkkımlar artık normal marketlerde bile üstünde bir tane türkçe açıklama yok neyse demekki kullanmamak lazımmış onunla geçmiş olsun vallaha zararın neresinden dönersen kardır daha kötü sonuçlar doğurabilrdi

kötü olmuş yahu, yıkanırken sürülen neyse ondan başka bişey kullanmaz oldum.

Bi ufak su zımparası ile işin ehli bir boyacı bu işi çözmez mi? :)

Gecmis olsun.. parlaticinin markası nedir? bilelimde kullanmayalım..

gaz yagı denedinizmi bence bi deneyin çok kötü olmuş gerçekten eskiden taksiciler gazyagı ile silermiş arabayı çıkartmadığı leke falan yokmuş galiba ben öyle duydum bide onla deneyin isterseniz.

boyayı kaldırır

geçmiş olsun :(
ben lastik parlatıcı olarak silikon kullanıyorum kesinlikle ne boyaya nede lastiğe zararı yok.
gazyağıyla kış döneminde ayda bir kez arabamı silerdim ama arkasından bol su ile durulamak gerekli
fakat tinerle bile çıkmadıysa gazyagı zaten işe yaramaz.
daha ötesi solvent bazlı reçine çözücüler var lokal olarak ufak bir bölümde denenebilir :confused:
ama oda muhtemelen boyaya zarar verecektir. uygulama yaparken dikkatli olmak lazım
tekrar geçmiş olsun...

gaz yağını bastırmadan sür temiz çözüm az dök boyayı aşındırmasın :)

Şu kullandığın parlatıcının markasını yaz da başkaları da aynı duruma düşmesin..:)Ben Sonax ın traş köpüğü gibi gri renkte bi parlatıcısı var,onu kullanıyorum..Böyle bir sorunla karşılaşmadım..Ya da araba siyah olduğu için fark edilmiyor..:D

valla hoş olmamış ama ben genelde o parlatıcıyı sürdükten sonra kuru bir bezle muhakkak kurulattırıyorum hem lastiğin kirini alıyor hemde o kötü olayların olmasını engelliyorum. tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt