Lastik Ön-Arka önerir misiniz? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Lastik Ön-Arka önerir misiniz?

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında DarkPassenger tarafından paylaşıldı.

1. DarkPassenger

DarkPassenger
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar,
    Aracım 36.000 km de, üzerinde orjinal bridgestone turanza lastikler var, ön-arka değişim yapmamı önerir misiniz, yoksa biraz daha beklemeli miyim ne dersiniz?

2. drmvd

drmvd
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    bence on arka capraz rotasyon yaptırın. Bazı markalarda periyodik bakımın bir parcası olarak on arka rotasyon yapılıyor.

3. schumi

schumi
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1.218
    Ödül Puanları:
    113
    Yaklaşık 10-15 bin km. de bir ön arka değişim yapmak lastik satan bayiler tarafından da tavsiye edilir...

4. altıpatlar

altıpatlar
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    2.113
    Ödül Puanları:
    113
    turanza er300 modeli yönlü lastikdir çapraz yer değişimi olmaz aynı yönde rotasyın yapılabilir ben vaktinde 15.000 km bir yaptırmıştım ama ömrünü tamamlamış gibi gözüküyor normal de yumuşak bir lastik 35 civarı gider turanzalar aşırı sert olduğundan gitmiştir bence lastikleri değiştirin...

5. DarkPassenger

DarkPassenger
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Dis derinliği gayet iyi duruyor aslında daha 2 yıllık lastik, 50 bini atlatacagimi düşünüyorum ama bir de lastikciye göstermek gerek.

6. eqoulaiser

eqoulaiser
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    bir çok kişiden ön arka değişimini duydum. sık yapılıyor. bende geçtiğimiz bakımda değiştirecektim ama bijon şifresi olmayınca kaldı :D

7. REİS38

REİS38
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1.469
    Ödül Puanları:
    113

bir an önce tedarik edin bijon şifrenizi

8. REİS38

REİS38
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1.469
    Ödül Puanları:
    113
    ön arka rotasyonu elbette yapılabilir lastiğiniz yönlü lastik değil ise ön arka çapraz yönlü ise düz olarak değiştirip lastiklerin aynı zaman aralığında aşınmasını sağlayabilirsiniz gerçi 36.000 km beklemişiniz birazda fazla olmuş ama değişim yapılabilir,,,

9. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    "outside" yazan tarafın dışa gelmesine dikkat edin onun dışında tabiki ön arka yapılabilir birde lastik ömrü o lastiklerde kullanıma göre 60 bine kadar gider:eek:key:

10. mrtsnr

mrtsnr
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    500
    Ödül Puanları:
    113
    Abi jantlardan lastiği çıkarmadan ön-arka yaparken istesede inside kısmı dışa getiremez ki :D

Bizim önerimiz burada havada kalır, ön ve arka lastiklerin diş derinliğini kontrol ettirin. Diş derinlikleri aynıysa sorun yok. Farklıysa değiştirebilirsiniz.
    Bu arada nickiniz nereden geliyor? Dexter dizisinden mi? :)

Sayfayı Paylaş