Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik Konusunda Yardim

Bir Müslümanda Yokohama alıp denese bizede bilgi verse:)

Gokhan abi bilmiyorum vallahi, Bridgeston bayisi oyle dedi bana. S001, RE002den gelistirilerek uretilmis. Fiyat olarak da RE002 daha uygun. Kampanya varmis.

Murat kardesim GoodYear islakta da kuruda da en iyi performansi gosteren lastik(mis). Feridun abinin onerdigi Nokian ile bas basalar. Internette ki 2012 testlerinden baktim bende. S001 istiyordum bende, forumda ki onerilerden arastirmaya kalktim dedigim gibi ama pahali geldi biraz. Kaldi ki GoodYear kotu lastik degil, aksine test 1.si :)

Hersey test degil tabiki, tecrube de onemli :)

ContiSportContact5 icin neden kimse birsey demiyor acaba :) Bayisi cok ovdu lastigi ama testlerde 6. 7. siralarda geziyor hep.

Gokhan abi forumda eski konulari okuduktan sonra listeye almistim Adrenaline RE002'yi. Keza S001'i de ayni sekilde. Fakat S001 cok pahali geldi bana. RE002 de eski modelmis. Bridgestone'u elemeyi dusunuyorum listeden acikcasi.
Testlere baktigimda 225/45R17 ebatlarinda en iyi lastik Feridun abinin onerdigi Nokian. Erkan abinin onerdigi GoodYear Eagle F1 Asy. ayni puani almis testlerde Nokian'la. Lastikci Dunlop'i da onerdi, performans acisindan cok iyi dedi ama testlerde hic esamesi okunmuyor. Ama onunda fiyati biraz fazla benim butceme gore.
Michelin hic dusunmuyorum, acikcasi. Hem pahali, hem cabuk yipraniyo :) O yuzden hic listeye almadim bile.
Kadir abi, Toyo T1R modelinin fiyatinida almistim, yazmayi unutmusum :) 1050 TL fiyat verdi lastikci. Kuru zeminde performansi cok iyiymis ama islak zeminde cok vasat yaziyor testlerde. Fiyatida sinmisti icime ama bunu okuyunca onuda eledim gibi :(

Yalniz Feridun abi Nokian'i Bursada hicbir yerde gormedim. Fiyati nedir bilmiyorum. Bu konuda yardimci olursan eger bana sevinirim :)
muratım michelin i ilk kez kullanıyorum ben de artvin de yaşıyorum daha takalı 4000 km oldu bridgestoneler 20 000 den fazla gitmedi bakalım michelinler kaç gidecek cidden ben de merak ediyorum...

Sertac kardesim aracin uzerinde PZero Rosso var su anda. On sol lastik balon yapti. Lastiklerden genel manada memnunum ama cok ses yapiyor. Biraz da sert (bana oyle geliyo en azindan). Bu sebeplerden oturu degistiriyorum lastikleri zaten. Yoksa arac daha 18bin km de :)

Gokhan abi hayirlisi olsun artik :) Insallah pisman olmazsin:eek:key:

Yok yav pzero çok az yol sesi yapar ve diğer lastiklere göre daha yumuşaktır ancak lastik durumu en önemli etken tabii

Birde michelin pss öneririm biraz pahalıdır ancak süper lastikdir

PZero Rossoyu bende kullandım, orta düzey bir lastik bence. Bana fazla güven vermiyordu. Orta düzeyin bir üstü sayılır.

[MENTION=3347]Lejyoner[/MENTION] Gökhan abi re002, adrenalin potenza serisinin yeni üyesidir. re001'in yeni versiyonudur. S001 ise RE002'den farklı bir kategoride çıkarılmış lastiktir. RE002'den sonra piyasaya çıkmıştır. RE002 kadar sert değil ve RE002'den kat ve kat üstün yol tutuşu vardır. Adrenalin serileri ısınmadığı sürece gerçek performansını vermezler. O nedenle çok iyi yol tutmuyor gibi görünür.

Assymetric ve S001, hangisini tercih edersen memnun olacaksın, ama acaba diğerini mi alsaydım ya diceksin. Çünkü ben aldığımda dicem, acaba diğeri daha mı iyiydi diye. :) Seçim senin ama S001 daha güvenilir diye düşünüyorum. Assymetric ilk çıktığı zaman çok üst düzey bir lastikti. Diğer firmalar geride kalınca o lastiği örnek aldılar ve çok çok üstün özelliği kalmadı artık.

Nokian Z G2 [h=2]Cool performer[/h] Nokian Z G2 Alman otomobil derneği ADAC tarafından tam not almış ve tavsiye edilmiştir. " ADAC judgement testlerine göre''.
Hızlı sürüş için tasarlanmış Nokian Z G2, zorlu koşullarda zorlu rakiplerini geride bırakıyor.Nokian Z G2 sıcaklık dalgalanmaları veya yağmurdan korkmuyor. Z G2'nin sürüş tepkileri kesin ,özel ve sessizdir.
Sportif arabalar ve hızlı sürüş için tasarlanmış Nokian Z G2 UHP kategorisine aittir ve en üst sınıf binek otomobil lastikleri arasındadır.
Nokian Z G2 talepkar ve ne istediğini bilen kullanıcılar düşünülerek üretilmiştir. Nokian Z G2’nin klasman birincisi (top-of-the-range) performansı en son AR-GE(RD) mühendislik çalışmaları ışığında, modern üretim teknolojisi yardımıyla sağlanmıştır.
Nokian Z G2’de kullanılan ana yenilikler; çok katmanlı sırt profili yapısı, nano-silika bileşiği ve yeni sırt profil geometrisi : Nokian Cool Zone Concept, ( serin bölge konsepti); yol tutuş ve dengesini geliştirir, kavrama, kolay kontrol altında tutulabilme, ıslak zeminde mükemmel kavrama ve dayanıklılık sağlar. Buna ek olarak, önemli ölçüde lastiğin gürültü seviyesini , yuvarlanma direncini ve ısı üretimini azaltır.
Nokian Z G2’nın dış katmanı yeni bir silika bileşimine sahiptir. Nokian Cool UHP Silika, ıslak zeminde, tüm sıcaklıklarda mükemmel yol tutuş sağlar. Yeni bileşği aynı zamanda zeminde seyrederken ortaya çıkan gürültüyü verimli bir şekilde azaltır; sessiz ve keyifli bir sürüş vaad etmektedir.

Yeni lastik geometrisi : mükemmel kullanım özellikleri

Nokian Z G2’nin yenilenmiş sırt profil tasarımı düz gidiş istikrarının artırır, özellikle virajlarda, şerit değiştirmede, ani hızlanmalarda ve ani dönüşlerde güven verir. Bu özellikler Nokian Z G2’yi en zor durumlarda bile kullanımı kolay bir lastik yapar.
Görünüm ve tasarım konusunda , Nokian Z G2 asimetrik iç-dış sırt profil desenine sahiptir .Özellikle yüksek hız için üretilmiş dayanıklılık gerektiren lastikler için açık merkezli sırt profil tasarımı en iyi teknik çözüm olduğunu kanıtlanmıştır

Daha fazla güvenlik, kaygısız ve konforlu sürüş

Sürüş Güvenliği Göstergesi (DSI), sırt profili merkezi hattında yer alır ve ana oluk derinliğini gösterir. Yağmurda Güvenli sürüş için lastiğin iyi durumda olmasını gerekir. Suda kızaklama (aquaplaning) riskini azaltmak ve en önemlisi; önlemek için.Ana oluklar en az 4 mm derinliğinde olmalıdır.
Nokian Z G2’nin kenar yanağı lastik basınç kullanım hakkında öneriler için bilgi alanına sahiptir. Doğru lastik basıncı, araç kullanımını kolaylaştırır , lastik hasarlanma riskini en aza indirir ve yakıt tüketimini azaltır.
Nokian Z G2 zararlı ve sağlıksız olan yoğun,arındırılmamış yağlar içermez. Nokian Lastikleri tesislerinde imal edilmiş tüm ürünler , örneğin Nokian Z G2, saf, arındırılmış yağlar ve minimum çevresel etki düşünülerek üretilmiştir.
Sürüş Güvenliği ve suda kızaklama göstergesi

distirübütör olarak kormetal lastik türkiye bayisidir internette de satışı var ama bursa da olmalı bayisi sitesininden bi incelemeni tavsiye ederim: Nokian Lastikleri :: Bayiler

Bayi Adı: CEYLAN OTOMOTİV OTO LASTİK JANT AKÜ SATIŞ & SERVİS MEHMET CEYLAN Tel: 0532 788 46 66 Fax:
Adres: 5 EVLER KÜÇÜK SAN.SİT.13.CAD.9.BLOK NO:29 NİLÜFER/BURSA İl: Bursaİlçe: Nilüfer

bildiğim birşey var biridgeston r 050 mükemmel bir yol tutuş fakat 80km den sonra aracınızın içinde resman f 16 uçağının sesiyle benzer bisesle yolculuk yapmak zorunda kalıyorsunuz.ben r 050 den sonra dunlop sp sport max kullandım çok memmun kaldım...

Geri
Üst Alt