Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik kanalında taş

_Horizon_

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün aracımın sol ön lastiğindeki su kanalında minik bir taşın saplanmış olduğunu ve oraya yakın bir bölgede de taş zedelenmesi fark ettim.

Dunlop Lastiklerim daha 2 seneyi doldurmadı ve 25 bin km yapıldı. Lastikler aracın üzerinde geldi ve iyi kalite olduğunu düşünüyorum; ancak bu görüntüden sonra kafamda soru işaretleri oluştu. Ayrıca diğer 3 lastikteki durumu da merak ediyorum. Şimdilik lastikçi yolu gözüktü ve sorum şu:
Sizce lastiği değiştirmeli miyim ?

Ekli dosyalar

• IMG_7301.jpg
    IMG_7301.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 88
  • IMG_7302.jpg
    IMG_7302.jpg
    855.1 KB · Görüntüleme: 72
Lastik, aracın garanti kapsamına girer mi peki?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Lastik, aracın garanti kapsamına girer mi peki?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araç ile birlikte gelen lastik fabrika hatalarına karşı garantilidir, fakat bunun fabrikasyon bir durumu yok, kullanımla oluşan bir durum.. Aslında birşey olmaz ama bir lastikçiye gidip taşı çıkarttırıp dış yüzeyden yama yaptırabilirsiniz.

Çivi batmasından farklı bir durum değil, çivi battı yama yapılacak diye lastik değiştirir misiniz? Eğer değiştiririm derseniz bunu da değiştirebilirsiniz ama yama yapılsa yeter diyorsanız aynı durum, sadece kapatıcı uygulanır.

Verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim.
Lastikçiye götürdüm ve cımbızla taşı çıkardı. Herhangi bir problem olmayacağını söyledi. Ayrıca internetten araştırdığım kadarıyla, özellikle park ederken aracın durduğu yerden direksiyonunun hareket ettirilmesi bu tarz problemlere sebep oluyormuş.

4 adet 10bin km kullanılmış dunlop sportmaxx rt var bende işinize yararsa birinde fındık olduğu için dördünü birden değiştirmiştim. 2017 golf 7 sıfır aldığım aracımın üzerinde gelen lastikler 10 bin km de çukura düşmüştüm 1 tanesi fındık yaptı sadece

Geri
Üst Alt