Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik ile ilgili yardım lütfen

Ironlord

Kayıtlı Üye
Dün akşam aracın üzerindeki mevcut lastikleri (205/55/16 Bridgestone Turanza) 4 adet Petlas Snowmaster ile değiştirdim.
Direksiyon resmen hafifledi, yol gürültüsü azaldı(!), bozuk zeminlerde hissedilen darbeler azaldı, özetle arabanın konforu hissedilir derecede arttı.
Direksiyon başında şaştım kaldım resmen. Acayip soğudum bu Turanza lardan satıp başka bişey mi alsam diye düşünmeye başladım,
üstelik daha 15000km yaptılar! Nedir abi bu iş bilen varsa beri gelsin, bu lastikler mi iyi değil yoksa bana mı öyle geliyor ?
Değiştireyim mi ne yapiim, neyle değiştireyim ???

jant lastik bölümünde baya bu tür konular var kardeşim orayı bi incele derim :eek:key:

Hmmm, jant lastik bölümünün olduğunu bilmiyordum, teşekkürler.

bridgestone türkiye şartlarına daha uygun lastik üretiyor genelde,daha sert, biliyosun bizim yolları muhtemelen aldığın lastik daha yumuşaktır darbeyi daha iyi emiyordur yoksa bridgestonunda var yumuşak lastikleri , yabana atılacak bir marka asla değildir

Kışın belki Böyle düşünürsün ama yazın bu şikayetlerin azalır ali abiye katılıyorum ama yinede konfor daha önemli dersen daha yumuşak hamurlu lastikleri denemende fayda var;)

kimi lastik konfor kimisi daynıklılık vaad ediyor secimini buna göre yapmalısın yumuşak lastik aldığında balonlamalara ve yanak kesiklerine razı olmalısın sert lastiklerde bu biraz daha azalır,,,

Yorumlardan sonra genellikle konforun ön planda olduğu, sakin karakterli bir sürüş tarzım olduğu için Turanza ların
bana çok uygun olmadığı kanaatine vardım. Paraya kıyıp bir set Michelin alacağım kış bitince. Balon ve yanak kesikleri gibi
ihtimallerin artmasına razı olmaya değeceğini düşünüyorum, çünkü arabanın keyfine ancak şimdi vardım.
Yorumlar için teşekkürler.

Geri
Üst Alt