Lastik ile ilgili yardım lütfen | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Lastik ile ilgili yardım lütfen

Ironlord

Kayıtlı Üye
Dün akşam aracın üzerindeki mevcut lastikleri (205/55/16 Bridgestone Turanza) 4 adet Petlas Snowmaster ile değiştirdim.
Direksiyon resmen hafifledi, yol gürültüsü azaldı(!), bozuk zeminlerde hissedilen darbeler azaldı, özetle arabanın konforu hissedilir derecede arttı.
Direksiyon başında şaştım kaldım resmen. Acayip soğudum bu Turanza lardan satıp başka bişey mi alsam diye düşünmeye başladım,
üstelik daha 15000km yaptılar! Nedir abi bu iş bilen varsa beri gelsin, bu lastikler mi iyi değil yoksa bana mı öyle geliyor ?
Değiştireyim mi ne yapiim, neyle değiştireyim ???

tugra kazım

Kayıtlı Üye
jant lastik bölümünde baya bu tür konular var kardeşim orayı bi incele derim :eek:key:

Ironlord

Kayıtlı Üye
Hmmm, jant lastik bölümünün olduğunu bilmiyordum, teşekkürler.

cuprali

Kayıtlı Üye
bridgestone türkiye şartlarına daha uygun lastik üretiyor genelde,daha sert, biliyosun bizim yolları muhtemelen aldığın lastik daha yumuşaktır darbeyi daha iyi emiyordur yoksa bridgestonunda var yumuşak lastikleri , yabana atılacak bir marka asla değildir

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Kışın belki Böyle düşünürsün ama yazın bu şikayetlerin azalır ali abiye katılıyorum ama yinede konfor daha önemli dersen daha yumuşak hamurlu lastikleri denemende fayda var;)

REİS38

Kayıtlı Üye
kimi lastik konfor kimisi daynıklılık vaad ediyor secimini buna göre yapmalısın yumuşak lastik aldığında balonlamalara ve yanak kesiklerine razı olmalısın sert lastiklerde bu biraz daha azalır,,,

Ironlord

Kayıtlı Üye
Yorumlardan sonra genellikle konforun ön planda olduğu, sakin karakterli bir sürüş tarzım olduğu için Turanza ların
bana çok uygun olmadığı kanaatine vardım. Paraya kıyıp bir set Michelin alacağım kış bitince. Balon ve yanak kesikleri gibi
ihtimallerin artmasına razı olmaya değeceğini düşünüyorum, çünkü arabanın keyfine ancak şimdi vardım.
Yorumlar için teşekkürler.

Üst Alt