Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lastik havası

32-32 diyenler de var. Kapıda yazıyor olması lazım. Lastikçi 32-32 basalım abi dicektir.

30-32 önerisi için 30 az geldi bana ama 32 öndür, arkalar 30dur.

32-32 diyenler de var. Kapıda yazıyor olması lazım. Lastikçi 32-32 basalım abi dicektir.

30-32 önerisi için 30 az geldi bana ama 32 öndür, arkalar 30dur.
32 ön arka 30 olur fakat ben her zaman 32 32 kullanırım arkaya 1 yada 2 kişi oturduğunda havası az olduğu için araba salınım yapacaktır :) yinede tercih meselesi havasının 2 bar fazla olması 2 bar az olmasından iyidir :) Birde asla petroldeki pompalara güvenmeyin 32 yerine 40 basabiliyor :)

Benzin kapağının içindeki etikette yazar genellikle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim önde arkada 30 ama bazıları öne 32 arkaya 30 basıyor.
Sebebi motorun önde ağır olması olabilir tam bilemeyecem.

Depo kapağında ya da sürücü kapısının iç tarafında ya da kullanım kılavuzunda yazar ama lastikten lastiğe değişir basınçlar, genelde 32/32 dir ama bazı araçlar (misal Yeni Leon FR) 32/29 diyor +1-2 psi eklenmesinde bir sakınca yoktur ama fazlasında araç sekmeye başlıyor :) eski arabam bayiden çıktığında 44/42 idi 1 ay öyle binmişim :D

Yani bence markanın tavsiye ettiği basınçların dışına çok çıkmamak lazım

Geri
Üst Alt