Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik havaları

Akrep6153

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 225 45 17 lastklere kaç hava vrdryorsnz.ben ön 35 arka 32 vrdrym etikette yazanı dğru dğerlermi?

doğru değerler fakat orda 3 kişi + bagaj olarak gözüküyor..şahsen benim 33 32

Bu konu benim de kafami mesgul ediyor, jantlar 16" Bridgestone lastik var aracimda, depo kapaginda yazan degerler 35-32 dun lastikciye gittim, adam israrla Istanbul yollarinda o kadar hava sizi rahatsiz eder dedi, 32-30 basti. Arabaya hafta ici hergun tek basima biniyorum, bazen is cikisi yanimda bir arkadasim oluyor, haftasonlari da iki kisi biniyoruz.

Bir de soyle bir konu var, araci ilk teslim aldigimda lastiklerde 38-35 gibi bir hava vardi ilk iki haftanin sonunda farkettim 35-32 yaptirdim ama sanki ayarlamadan sonra arabanin gidisinde bir farklilik olustu, onceden daha atak gibiydi ya da bana mi oyle geliyordu bilemiyorum.

Ayni sekilde lastik havalari bu haldeyken bile yoldaki en ufak bozukluklar dahil hissediyorum giderken, biliyorum aracin amortisorleri sert oldugu icin sarsinti fazla hissediliyor ama ilk gunlerde bu kadar degildi ya da ben cok kafayi takmis durumdayim.

bu verilen değerler avrupadaki yol standartları için diyorlar daha çok..benim 35 diyor ama usta kışın 30 yazın 32 diyor.. haklı da bence. bizim memlekette belirli ana yollar hariç yollar çukur ve tümseklerle dolu..

Arkadaşlar , lastik havalarınızı arabanın veya lastiklerin belirli değerlerine göre değil de, kendi sürüş stilinize göre ayarlamanız çok daha güvenli olucaktır...
Ayrıca birçok arabada yazan değerler arabanın en iyi yol tutması için değildir. o yüzden performans istiyorsanız, farklı değerler deneyerek bulmanız çok daha doğru olacaktır..

ön 35 arka 32..
araç sert gelirse..33-31..

benim 16inç ama 17de de aynı değer bizde 33 33 bas biraz öyle dene bakalım..normal değerler bunlar

Geri
Üst Alt